ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > כותבים שונים
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

שושלת

לנושא זה 37 תגובות והוא נצפה 52674 פעמים
דרג את הנושא - שושלת.

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

שושלת
שושלת
פורסם על ידי zohar2
10-04-2006
שושלת

תדמיינו לרגע: יום ראשון בלילה, ילד בכיתה ו' נרדם על הספה מול הטלויזיה ששידרה את מה שנראה כמו התכנית הכי משעממת ביקום -"מבט שני". אבא מנסה בעדינות להעביר אותי למיטה, אבל לא! רק עוד קצת, עוד מעט יגיע קולו של הקריין שיבשר "התכנית משודרת בחסות "קינג קוייל", ואות הפתיחה יינתן לאחת מאופרות הסבון היחידות שאי-פעם הצלחתי להתמכר אליהן. הקסם של הסדרה מאמריקה על חיי העשירים, התככים, האהבות והבגידות הצליח לשבות גם את ליבי.

בחודש ינואר השנה (2005) שידר ערוץ ABC את סרט בן שעתיים המתאר את מה שקרה מאחורי הקלעים של "שושלת", ולמרות הביקורות על כך שלא היה נאמן למציאות, הרי שהוא הסביר בצורה קומית כמעט את ההתפתחויות בסדרה למן הרגע שבו נהגתה על ידי הכותבים ריצ'ארד ואסתר שפירו, חיבורם לאהרון ספלינג, שהיה כבר אז מפיק בעל שם, דרך בחירת השחקנים, והסיבות האמיתיות מאחורי השינויים הרבים שעברה העלילה במשך שמונה השנים בהן שודרה באמריקה (1981-1989).

הזוג שפירו ניסו ליצור סידרה נוספת שתרכב על גל ההצלחה של "דאלאס". הפעם העלילה התרחשה בדנוור, אך כמו "דאלאס", גם היא התמקדה במשפחה עשירה שבבעלותה שדות נפט.
הפרק הראשון נפתח בהכנות לחתונתם של בלייק קרינגטון למזכירתו הבלונדינית, טובת הלב, והתמימה משהו, קריסטל. אט אט אנו מתוודעים לשאר הדמויות: הבת פאלון (ששוחקה בתחילה על ידי פאמלה סו מרטין, הלא היא סו-אלן המיתולוגית מ"דאלס", והוחלפה אח"כ על ידי אמה סאמס), סטיבן הבן ההומו (שגם את השחקן ששיחק אותו החליפו אחרי שהיו לו הסתייגויות לגבי התפקיד.
קשה לשכוח את הדרך ה"יצירתית" בה השתמשו הכותבים להחלפת השחקנים. הם עירבו אותו בפיצוץ מיכלית נפט, ממנו יצא בנס כשכל פרצופו חבוש, וכשהוסרה התחבושת, הפלא ופלא, הנה סטיבן החדש). העונה הראשונה התאפיינה בתסריט דיי מעניין דווקא, (זוכרים את הדראמה עם מת'יו, העובד של בלייק, והחבר לשעבר של קריסטל, שאשתו המשוגעת, קלאודיה, ברחה בהמשך הסדרה עם התינוק שחשבו שהוא של פאלון וג'ף ובסוף התברר שהיה בעצם סתם בובה) אבל הרייטינג הנמוך בסוף העונה הראשונה חייב את היוצרים להכניס דמות נוספת בתסריט שתיתן יותר עניין. פרק סיום העונה הראשונה שעסק במשפט של בלייק שנאשם בהריגת מאהבו של סטיבן, השאיר את הצופים פעורי פה בכניסת עדת התביעה המרכזית, אלקסיס קרינגטון, אשתו הראשונה של בלייק, כשפניה מכוסים בהינומה שחורה.
המפיקים החליטו "ללכת על בטוח" וליהקו לתפקיד את השחקנית הידועה ג'ואן קולינס, שהפכה לדמות המרשעת האולטימטיבית שכולם אהבו לשנוא. היא החליפה גברים ושמות משפחה כמו גרביים (שמה המלא הוא...תהיו מוכנים: אלקסיס-מורל-קרינגטון-קולבי-דקסטר-ראוון. ג'ודי, מאחורייך), וששמפניה וקוויאר בשבילה היו כמו ביסלי וקולה בשבילינו. היא נישאה לטייקון הנפט ססיל קולבי, מתחרהו של בלייק בעסקים, כשהיה על ערש דווי, וכך ירשה לעצמה לא רק את אימפריית הנפט שלו, אלא גם את תפקידה כשנואתו של בלייק בחיים העסקיים מעבר לחיים הפרטיים. בהמשך היא נישאה לדקס דקסטר אבל גם איתו החיים היו רווי מריבות.

כמו בכל אופרת סבון המכבדת את עצמה, במשך הסדרה התוודענו לבני משפחה נוספים, כמו ילדים נוספים לבית קרינגטון – אמנדה (אותה שיחקה הדוגמנית קת'רין אוקסנברג, וגם אותה החליפו בהמשך) אדם הבן החטוף(שגם דמותו זכתה להיות משוחקת על ידי שני שחקנים שונים), וקארס מורל, אחותה של אלקסיס שבאה לעזרתו של בלייק. ילדים מחוץ לנישואין, כמו דומיניק דוורו, אחותו החורגת (והשחורה!) של בלייק, נישואין בין שני בני המשפחות המתחרות, כמו נישואיה של פאלון לג'ף קולבי, ועוד ועוד אהבות ובגידות כראוי לאופרת סבון המכבדת את עצמה. אפילו קריסטל התמימה קיבלה מאהב, אותו שיחק רוק האדסון והנשיקה המפורסמת איתו הכניסה את המעריצים להיסטריה, לפחות כמו גילוי עובדת היות האליל ההוליוודי אהוב הבנות בעצם הומוסקסואל שגסס מאיידס באותו הזמן. אם כבר כוכבים בסדרה, כאן המקום להזכיר את הופעתו של צ'ארלסטון האסטון המיתולוגי בתפקיד אחד מבני משפחת קולבי, וסטפני ביצ'האם האגדית, שכשמה שיחקה את הביצ'ית התורנית במשפחת קולבי.

סמי-ג'ו, הלא היא הת'ר לוקליר, שיחקה את אחייניתה הסוררת של קריסטל שבאה לגור באחוזה, לטפל באורווה המפורסמת "דלתה-רו", ובדרך "לרפא" את סטיבן מהומוסקסואליותו, ובהמשך גם לפתות כומר צעיר וחתיך, ולגרום ללא מעט צרות, שהחמורה שבהן עזרתה בחטיפת קריסטל והחלפתה בכפילה, עד שהיא התעשתה וחזרה בה. (ג'ורג' האמילטון המפורסם שיחק את החוטף). אם כבר הזכרנו אפיזודה הזויה משהו, הרי שאפיזודה הזויה נוספת הייתה כשאלקסיס ניסתה להצית מחדש בבלייק שאיבד את זכרונו את אהבתו אליה, תוך נסיונה לשכנע אותו שהם עדיין נשואים.

בכל פעם שהרייטינג היה יורד, היו הכותבים מארגנים "קרב חתולות" בין קריסטל ואלקסיס, אותו אף אחד לא היה מוכן לפספס. אולם עונה לא מוצלחת במיוחד (החמישית במספר) החליטו המפיקים לסיים בסצנת הטבח המפורסמת בחתונתה של אמנדה עם נסיך מולדובה כשכל השחקנים מתבוססים בדמם, כך שייקל על מפיקי התכנית להפטר משחקנים לא רצויים לעונה הבאה. באיזשהו שלב נולדה לקריסטל ולבלייק תינוקת (למרות גילם המתקדם משהו), ובהמשך שלחו את קריסטל לטיפול במרפאה פרטית בשוויץ, כדי להסביר את עזיבתה של לינדה אוונס את התכנית (יש גבול לכמות שינויי השחקנים שהקהל יכול לסבול).

מי שצפה רק בעשרים הפרקים האחרונים בסדרה היה יכול לחשוב בטעות שמדובר בסידרת מתח. רוצח מן העבר מגיע לנקום, סיוטים שפוקדים את פאלון, דברים מוזרים מתרחשים באחוזת קרינגטון, וסודות מן העבר מתחילים להתגלות. אפילו אוצר נאצי הם הצליחו איכשהו לדחוף שם. אולם למרות הרצון הטוב, הסדרה הועפה מהאוויר כשקצוות רבות בעלילה נשארו פתוחות. סצנת הסיום המפורסמת השאירה את מעריצי הסדרה המומים – אדם ודקס רבים, ותוך כדי דחיפות הדדיות שניהם נופלים מהמעקה, לא לפני שהם לוקחים איתם את אלקסיס. הלם שכזה פשוט חייב פרק איחוד כפול שהגיע שנתיים אחר כך, והיה, למען האמת, דיי הזוי בעצמו. בלייק יוצא מבית הסוהר אחרי שנתיים שישב בכלא על הריגת השוטר בביתו בפרק האחרון בסדרה, קריסטל חוזרת ממרפאה בשוויץ שאמורה הייתה לטפל בגידול בראשה, אבל בעצם היא עברה היפנוזה שתיכנתה אותה לרצוח את בלייק, לא פחות. אלקסיס, כך מתברר, שרדה את הנפילה מכיוון שהיא נחתה על דקס המסכן, והשתלטה על אחוזת קרינגטון. הכניסו שם כמובן עוד קרב בין קריסטל ואלקסיס – נו, מה שחייבים, חייבים.

ועוד כמה הערות:

"בני קולבי" סדרת הבת הלא מוצלחת של "שושלת" התעסקה כמובן בבני משפחת קולבי, אולם הפרט המעניין (וההזוי ביותר) שלמדנו ממנה הוא סיבת העלמותה של פאלון – היא נחטפה על ידי חייזרים!

ג'ון פורסייט, שהיה ידוע אז כ"קולו של צ'ארלי, מהמלאכיות של צ'ארלי", לא היה הבחירה הראשונה של מפיקי הסדרה לשחק את בלייק קרינגטון, אותו רצו שישחק ג’ורג’ פאפרד.

ואין לי הסבר מדוע דווקא פרק ההתאבדות של אב משק הבית עדיין תקוע לי בראש. אבל לא ידעתי איפה בדיוק לשלב אותו בסיקור.

קטע הפתיחה:

נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"
קישורים:

מידע על הסדרה

עוד מידע

פירוט הפרקים

Dynasty – The making of a Guilty Pleasure
פורסם ע"י
סמל המשתמש של zohar2
ותיק/ה
מקום מגורים: חדרה
מס' הודעות: 558
שלח הודעה באמצעות  MSN לzohar2

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001

כלי עזר למשתמש
ע"י קוברה ב- 09-08-2007, 21:59
סידרה מרתקת ממש

אני אהבתי בעיקר את ג'ף, אדם, וגם דקס
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י HotDog ב- 10-08-2007, 04:32
בחיים לא תיארתי לעצמי שאני אשב לקרוא מאמר על אופרת סבון ובטח שעוד נהנה מזה.
כתבת ממש יפה .

פרט שזכור לי, אני לא יודע אם זו האמת לאמיתה, אך כשחיפשו ג'יימס בונד חדש שיחליף את רוג'ר מור, היו שלושה מומדים.
"ג'ף" משושלת, פירס ברוסנן מרמינגטון סטיל וטימותי דלתון שנבחר בסוף ל 2 סרטים.
ורק אח"כ גייסו את פירס.
נערך אחרון על ידי HotDog : 10-08-2007 ב 12:18.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י anakin ב- 12-08-2007, 11:56
אאאהה, היו ימים - אני זוכר את עצמי, ילד צעיר שנאסר עליו לראות את הסדרה המעולה הזאת - ואיך הייתי רואה את הסדרה כמעט בלי קול בשביל שלא יגלו - איזו התרגשות זו היתה לשמוע את החצוצרות בהתחלה...טה טהטה טה טהטה, טה טה טה....
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י anakin ב- 12-08-2007, 16:20
קצת על היריבות הגדולה ביותר...

=

הקרב המפורסם בבריכה:

והנפילה לבוץ:

=

ככה הולכים מכות :)
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אבטיחבשקל ב- 12-08-2007, 20:10
כמה אסוציאציות שעלו לי בראש (בלי כל קשר הגיוני ביניהן...) - החטיפה והכפילה של קריסטל, ההתאבדות של אביה של קירבי, תעלומת האחות "החדשה" של בלייק (דומיניק דברו), מתיו בלייזדל מאהב את קריסטל, בלייק "גורם למותו" של טד דינרד ועוד. אני זוכר שכילד מאד התאכזבתי שהחליפו את פמלה סו מרטין באמה סאמס שהיתה פחות יפה (אבל שחקנית טובה יותר. ויסלחו על השטחיות, אבל הייתי בן 10...).
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י anakin ב- 12-08-2007, 20:36
אני לא יכול לשכוח את ההפתעה וההלם שהייתי בו כשורידו לסטיבן את התחבושות - אני זוכר אך קבוצה של ילדים בני 10 או 11 יושבים בהפסקה בבית הספר ורק על זה מדברים
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Bird ב- 12-08-2007, 21:14
כן.....הילדים של אז שדיברו על סטיבן בהפסקות....אנשים מאוד מיוחדים היום :-) והמבין יבין..................................
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י anakin ב- 13-08-2007, 10:33
לא הבנתי, תסביר ;)
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אבטיחבשקל ב- 16-09-2007, 05:18
בעניין שושלת, אני זוכר שכל שבוע היתה בעיתון פינה קטנה (נדמה לי ב 7 לילות של מעריב) שסיקרה את הפרק של כל שבוע והביאה בקצרה מה יהיה בפרק הבא. מישהו זוכר מה שמו של מי שכתב את הטור השבועי הזה? (נדמה לי אהרל'ה או משהו כזה?...)
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י oren_80 ב- 16-09-2007, 16:04
זוכרים שבסוף 1989 הטלויזיה החליטה להפסיק לשדר את שושלת והייתה עצומת ענק ציבורית נגד העניין שהצליחה לבסוף?

הפרק האחרון אגב של הסדרה שודר בארץ ב-26 במאי 91' (ראשון,21:35 כרגיל...).
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ca140103 ב- 23-10-2008, 10:30
בעניין:שושלת

אחלה מאמר,אבל כמו שב"דאלאס" סגרו חשבון וגילו לנו מה באמת היה בסוף במיני סדרה "דאלאס:השנים האבודות" שלא זכתה כאן לשידור,וקצת חבל שהכבלים ששידרו את הסדרה עד הסוף לא יכלו לעשות את העבודה כמו שצריך.יכול להיות שהסדרה יצאה ב-dvd.בכל מקרה המיני סדרה שסגרה את הקצוות ב"שושלת" ונקראה "שושלת:האיחוד" שודרה בערוץ הראשון בשני חלקים.גם כאן יכול להיות שהמיני סדרה הזאת יצאה ב-dvd.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י liad ב- 06-01-2010, 23:07
והוא עוד עליז!!!!

היי לכולם, אחלה סקירה, החזרתם אותי יפה אחורה לראשית ימי הסבוניות.
עכשיו תדמיינו עוד מצב: יום ראשון בערב, שנות השמונים, השעה עשר ומשהו בלילה, ילדה בכיתה ז' כבר מזמן במיטה בלי לראות את הסדרה כי ההורים לא רוצים לקחת סיכון שיהיה לה קשה לקום למחרת בבוקר לביה"ס, למרות התירוץ השחוק ש'כל החבר'ה בכיתה רואים ולכולם מרשים', ואז מצלצל הטלפון, וזה אינו מקרה חירום מהעבודה או מהמשפחה, אלא זו הסבתא, אמא של אבא שמכורה לסדרה, רואה בטלויזיה שחור לבן שלה, אבל היא לא קוראת עברית מהר ולא מבינה אנגלית בכלל, ולכן בסוף כל פרק היא מתקשרת לכלתה כדי שזו תסביר לה בגרמנית מה בדיוק קרה בפרק ..... סיפור חיי, אלא מה ...

נחשבתי באותה תקופה לבדיחה של הכיתה שלי בגלל שההורים שלי לא הרשו לי לצפות בסדרה, כמו בימי דאלאס הזכורה ל ... לא משנה, אבל זה לא נמשך הרבה זמן כי גם הם, אולד פאשנד ככל שיהיו, נכנעו להפצרותיה של הבת בתחילת גיל ההתבגרות שלהם. אח, זו הייתה תקופה, איזה מותחים היו חלק מהפרקים, כמו השריפה בה היו לכודות אלקסיס וקריסטל, החטיפה של התינוק של פאלון וג'ף, איך הופצצה החתונה המלכותית של אמנדה והנסיך שלה מהמדינה הזאת מולדביה שאולי היא בדיונית בכלל, ולאן ל****** נעלמו סטיבן והפנים שלו?

סרט האיחוד הרג אותי במיוחד, איזה קיטשיות, אחרי כל הגיהנום שהעבירה אותם אלקסיס, כל מה שנשאר לה לעשות זה לשחק את הילדה הטובה והתמימה בשביל לראות את הנכדים ולקבל קצת אוכל? פאלון וג'ף התאחדו מחדש, למען הילדים כמובן, כממממממה צפוי, וקירבי הסכימה להתחתן עם אדם? כנראה שבאמת חלה התיישנות על האונס ....

באותה תקופה זוהרת, שבה נחשפנו לראשונה לעולם הסבוני, אבל בכמה בתים עדיין היה רק ערוץ אחד בטלויזיה (כמו אצלנו, דה), לנו לא היה וידאו, משפחה לא מעודכנת, מה לעשות, אז תמיד סמכתי על חברתי הטובה שלה היה וידאו בבית שתקליט פרקים מסויימים טובים או פרקים שלא ראיתי, וכך דנו ודשנו במאפיינים של הסדרה לעומת אחרות בטלויזיה, מה החידושים וההמצאות ומה כבר ישן ומיצה את עצמו. אין מה לדבר, הסדרה תרמה לנו "הרבה": את הכריות בכתפיים, את הניתוחים הפלסטיים, את קרובי המשפחה שנולדים וצצים משום מקום, את אנשי העסקים המעונבים שלא צריכים כובעי הבוקרים, לא כדי לרכב על סוסים וגם לא כדי לסחור בנפט, את הגירושים הכי מלוכלכים בעולם, את היאבקות הנשים בבריכת מים מלאה צמחים וצבים ולא בבוץ, את החתונות הכי טראומתיות, את הפציעות והמחלות הכי מוזרות וסוחטי דמעות, את המשפחה מעורבת הגזעים (לבלייק נולדה פתאום אחות שחורה), ואת הבגידות האינסופיות, לא משנה מי במי, מה במה ולמה. אתם מוזמנים להמשיך חופשי את הרשימה אם פספסתי.

באותה תקופה, קצת לפני שהסדרה נגמרה על המסך הקטן (טוב, גם סרט האיחוד הגיע רק לספריות הוידאו, אז לא ניסחף), רצה בדיחה בין צופי הסדרה המכורים במשרד של אמא שלי, בדיחה העסקה בסטיבן, והבדיחה הולכת כדלהלן:

"אוי, סטיבן המסכן, כמה צרות נפלו עליו:
אבא שלו התחתן עם המזכירה שלו, אבל כל השנים מזגזג בין שתי הנשים והעסקים גם יחד,
אמא שלו התחתנה, התגרשה, התחתנה והתאלמנה בלי סוף, ובסוף נשארה לבד,
אח אחד שלו נחטף כשהיה תינוק, כנראה ישר מהעגלה ובגיל 30 נתגלה,
אחות אחת הופיעה משום מקום ובכלל לא היה בטוח שהיא צאצאית למשפחה,
אחות אחרת איבדה את הזיכרון וחזרה בתור מישהי אחרת מאורסת לאיזה חצי בן דוד,
הוא עצמו התחתן עם האחיינית של קריסטל, דוגמנית בשקל, שנעלמה, ילדה לו בן בשושו, ופרצה שוב לחיי המשפחה כדי לדרוש את הזכויות שלה. הוא כנראה גם התחיל עם הצלם שלה,
הוא נפצע בנסיבות מסתוריות בפיצוץ מתקן קידוח, או משהו והיה צריך לשחזר לו את הפנים,
לאבא שלו נולדה פתאום אחות שחורה - סליחה, אפרו, זה יותר פוליטיקלי קורקט,

....... והוא עוד עליז!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

אני אסיים את המדור בציטוט האלמותי מתוך מערכון של טליה שפירא ז"ל הזכורה לטוב, שגם היא עסקה לא מעט בתופעה הזאת הקרוייה "שושלת" (נא לקרוא במבטא ייקי):
"תראו את גברת קריסטל, מה היא רצתה כל הזמן? היא רוצה רק תנוק, תנוק, תנוק, תנוק, תנוק. עכשיו, כשיש לה תנוק, היא רוצה סוס!!!!!" אני בטוחה שחלק מכם נזכרים עכשיו ובחיבה.
ואחד הדברים שאני הכי הרבה למדתי לעשות בתקופת ההתמכרות הזאת היה להריץ קדימה בוידאו את הסצינות הקשות לצפייה.... והמבין יבין...

אני מקווה שחוץ מההזדהות גם גרמתי לכם לצחוק. שבוע מקסים ונעים לכולם Liad.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ca140103 ב- 24-04-2010, 15:16
שושלת

צטט:
במקור פורסם על ידי oren_80 צפה בהודעה
זוכרים שבסוף 1989 הטלויזיה החליטה להפסיק לשדר את שושלת והייתה עצומת ענק ציבורית נגד העניין שהצליחה לבסוף?

הפרק האחרון אגב של הסדרה שודר בארץ ב-26 במאי 91' (ראשון,21:35 כרגיל...).
זה לא מפתיע.יש לערוץ 1 מנהג מטומטם במיוחד לא לשדר סדרות עד הסוף ולחתוך באמצע.ברוך השם שהכבלים משלימים את החסר ועושים את העבודה השחורה (כלומר קונים בחזרה את הזכויות ומשדרים את הסדרה עד הסוף).רק בלחץ הצופים שודרו כל 219 פרקי שושלת ובשלב מאוחר יותר גם הסרט שהוא בעצם מיני סדרה בשני חלקים - שושלת:האיחוד.יכול להיות שגם לגבי דאלאס (שממנה שודרו רק 180 פרקים ורק הכבלים ששידרו את כל 356 פרקי הסדרה) היה קורה אותו מצב.סביר להניח שגם פלקון קרסט ששודרה כאן במלואה בערוץ 3,היתה מקבלת את אותו יחס אם היתה מגיעה לשידור בערוץ 1.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י amit1989 ב- 24-04-2010, 16:50
220! לא 219!
הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
שושלת אפי לוי אופרות סבון 8 23-04-2010 15:25
איפה הכתבה שלי על שושלת? zohar2 פתוח 2 27-06-2005 22:26
מערכון גדול של ארץ נהדרת על חיים יבין שושלת ובכלל drhalfbaked הערוץ הראשון (פעולה , בלשים , קומדיות וכו...) 0 14-04-2005 23:39

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 22:08.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013