ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > כותבים שונים
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

"מרגלים בדימוס"

לנושא זה 6 תגובות והוא נצפה 16588 פעמים
דרג את הנושא - "מרגלים בדימוס".

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

"מרגלים בדימוס"
"מרגלים בדימוס"
נכתב ע"י אהרון מורג - "ידיעות אחרונות"
פורסם על ידי אפי לוי
10-04-2006
"מרגלים בדימוס"

המאמר פורסם בשבועון פנאי פלוס בחודש ינואר 2003 , כותב המאמר אהרון מורג (כל הזכויות שמורות לשבועון "פנאי פלוס" ולכותב המאמר).

ג’יימס בונד לא המציא את הגלגל , בשנת 1965 עלתה על המרקעים הסדרה "אני מרגל" , עם רוברט קאלפ וביל קוסבי , שהיה השחקן השחור הראשון שקיבל תפקיד ראשי בסדרת דרמה.
בשנת 1965 חשב מפיק הטלוויזיה האמריקאי שלדון ליאונרד על סדרה שגיבוריה הם שני מרגלי סי.איי.איי תחת כיסוי של נגיד , שחקני טניס מקצוענים – ג’וב המאפשר להסתובב בעולם בלי לעורר חשד. נאיבי , אבל כך זה היה בסיקסטיז.
המרגל הראשון שגויס היה רוברט קאלפ, שחקן שהחל קריירה בטלוויזיה בשנות ה – 50 , נאה וגברי , עם סנטר מעוצב ועיני פלדה שובבות. את שותפו גילה ליאונרד בטוק שואו , שם התארח בקטע סטנד-אפ.
ליאונרד הציץ באיש , ביל קוסבי ונפגע מהחום מהאנושיות מההומור , האינטליגנציה והניצוץ הממזרי בעיניים. היתה רק בעייה אחת , קוסבי היה שחור , בתקופה שהמילה המקובלת על האמריקאים שצבע עורם היה שחור הייתה "ניגרו" , מעבר לכך לא היה שחקן שחור אחד בתפקיד ראשי בסדרת דרמה בפריים טיים.
אבל ליאונרד החליט שיש כאן הזדמנות לעשות היסטוריה , והצליח במאמץ גדול לשכנע את רשת NBC ללכת איתו. התוצאה הייתה שאני מרגל נהנתה מרייטינג יפה בעונה הראשונה שלה , תמיד בין 20 התוכניות הנצפות ביותר – וקוסבי זכה בפרס אמי כשחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה , נקודת ציון בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקאית. הישג יפה לאדם , שלדברי ליאונרד היה צריך למוד לשחק מול אחרים ולדבר דיאלוגים , במקום המונולוגים הקומיים שקודם כתב לעצמו.

קוסבי שיחק בתפקיד אלכסנדר סקוט , שחקן טניס לשעבר ומאמנו של קלי רובינסון (קאלפ). ביחד הם הסתובבו במקומות אקזוטיים כמו מראקש , הונג קונג , אקאפולקו , רומא , טוקיו , ופה ושם גם ערים אמריקאיות.

הסדרה אכן צולמה בערים האלה , דבר שגרם לרטינות מצד NBC בגין ההוצאות הכספיות , אבל מי מתווכח עם רייטינג.
רובינסון (קאלפ: "מעולם לא חשבתי שאצטרך להתמחות בספורט כלשהו למען הקריירה שלי , אבל מה לעשות , כאן הבאקהנד – חבטת גב יד – חשוב לא פחות מהבקגראונד , התפאורה").
הוא נמהר, שוויצר , שרמנטי , והבחורות מתות עליו.

סקוט הוא על סף הגאונות , דובר שבע שפות , אבל לגמרי לא חנון. " אהבתי מאוד שאם משהו מרביץ לו הוא מחזיר אגרוף" , סיפר קוסבי.
הכימיה בין קאלפ לקוסבי הייתה גורם חשוב , אולי החשוב ביותר , להצלחת הסדרה ( ששודרה 3 שנים עד שנת 1968). "הוא מאוד עזר לי , נתן לי ביטחון ביכולת שלי כשחקן " , אמר אז קוסבי.
קאלפ , מצד אחד , אמר על קוסבי "שהוא האיש הכי כעוס שראיתי בחיי" , מצד שני הוסיף , "למדנו הרבה זה על גזעו של האחר " , ומצד שלישי סיכם ," ביל הוא האיש הכי חכם שאני מכיר".
קאלפ גם הבהיר שזו שותפות שווה. "לסדרה יש שני כוכבים , ושנינו תורמים באותה מידה להצלחתה".

קוסבי היה מודע לציפיות ממנו , הכמעט בלתי נסבלות. "הרגשתי שיש הרבה קווים אדומים שעליי להיזהר שלא לחצות. מצד אחד , היה עלי להתלבש ולדבר כמו הלבנים. מצד שני, אסור היה להתנהג ולדבר יותר מידי אינטלקטואלי , כדי שלא יראו בי איום , כאילו אני טוב מהם. להתחבב על צופים לבנים , אבל לא לאבד קהל שחור". "אני מרגל" הייתה נקודת זינוק לקריירה של קוסבי (עד כדי כך שהחל לגבות 50,000 $ - בסיקטיז ! – עבור שבוע הופעות סטנד-אפ).

בשנות ה- 80 כיכב ב"משפחת קוסבי" המיתולוגית והמשיך משם לעוד תוכניות , חלקן נשאו את שמו ("המסתורין של קוסבי", "קוסבי" ) בשנת 72 חזרו קאלפ וקוסבי לעבוד יחד , בסרט הקולנוע "היקי ובוגס" , שקאלפ גם ביים ב- 94 שוב נפגשו השניים בסרט טלוויזיה של "אני מרגל".
קאלפ התארח בכל הסדרות של קוסבי , כיכב בסדרה "גיבור אמריקאי" , בסרט "בוב וקרול , טד ואליס" וכעת נראה ב "כולם אוהבים את ריימונד" בתפקיד אביה של דברה (פטרישה היטון), אשת ריימונד.

נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"

פורסם ע"י
סמל המשתמש של אפי לוי
מנהל ראשי
מקום מגורים: ראשל"צ
מס' הודעות: 1,569

עוד באותו נושא
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002

כלי עזר למשתמש
ע"י winnetou ב- 21-07-2006, 23:45
בעניין: "מרגלים בדימוס"

הייתי צופה אדוק של הסדרה,כשזו שודרה באמצע האייטיז בערוץ הלבנוני. סדרה מהנה מאוד.
אגב, קטע הוידאו לא עולה אצלי במחשב.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 22-07-2006, 00:30

צטט:
במקור פורסם על ידי winnetou
אגב, קטע הוידאו לא עולה אצלי במחשב.
תנסה עכשיו.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י HotDog ב- 22-07-2006, 04:15

ביל קוסבי יזכר תמיד בראשם של בני הארבעים (של היום) בארה"ב כמגיש תוכנית הילדים המצויירת :Fat Albert

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 22-07-2006, 09:02

וגם המופע של קוסבי

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 26-03-2010, 00:25
מת כוכב "אני מרגל", רוברט קאלפ

השחקן הוותיק רוברט קאלפ, הזכור בעיקר בזכות תפקידו בסדרה "אני מרגל" משנות ה-60, הלך לעולמו אמש (ד') בגיל 79. קאלפ התמוטט מחוץ לביתו בלוס אנג'לס, וראשו נחבט במדרכה. הוא נלקח למרכז רפואי בעיר, אך שם נאלצו לקבוע את מותו. קאלפ, שהיה נשוי חמש פעמים בחייו, הותיר אחריו שלושה בנים ושתי בנות. מתוך Ynet
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3867945,00.html
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י saritse ב- 26-03-2010, 02:28
עצוב.. :-(

חבל שכך הלך לעולמו.. אני זוכרת אותו גם מהסדרה "גיבור אמריקאי" שם הוא שיחק את "ביל מקסוול" אפילו שהוא היה מבוגר שם, אהבתי את המראה שלו יותר מהשחקן הראשי שנראה קצת "יזהר כהן" בלונדיני שכזה
יהי זכרו ברוך!!

דרך אגב, שיר הפתיחה של הסדרה אח"כ היה השיר במזכירה האלקטרונית של ג'ורג' קונסטנזה מ"סיינפלד"...
הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 22:12.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013