ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אלי אשד
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

לנושא זה 18 תגובות והוא נצפה 39282 פעמים
דרג את הנושא - "המפקח עם מעיל הגשם המרופט".

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"
פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
פורסם על ידי אלי אשד
10-04-2006
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

מהי סדרת הבלש האמריקנית המוצלחת וניתן לאמר הכמעט גאונית ביותר של כל הזמנים ?
אם היו מעמידים לפני את השאלה כי אז הייתי בוחר ללא היסוס בסדרה בשם "קולומבו" שבה כיכב פיטר פאלק . סידרה זאת היא גם אחת המאריכות ימים ביותר שאותה ידעה הטלוויזיה האמריקנית מעודה ,סרטים חדשים על קולומבו המשיכו להיווצר בטלוויזיה האמריקנית 30 שנה לאחר הופעתה המקורית של הדמות ! מה שמראה על הפופולאריות העצומה של הדמות.

והצלחה זאת היא לכאורה מפתיעה במיוחד שכן היא שוברת את כל הכללים של מרבית סדרות הבלש והמתח אמריקנית . קולומבו הוא האנטיתזה של גיבור סדרת הבלש הממוצע נניח סטיב מקגארט מ"הוואי חמש אפס". הוא אינו דמות הרואית קשוחה בעלת עיני פלדה שתמיד לבושה טיפ טופ בהתאם למיטב האופנה, רחוק מאוד מזה .

וגם הפורמט של פרקי הסדרה הוא שונה לחלוטין מזה של סדרת הבלש הרגילה. בסדרות אלה מקובל שזהותו של הפושע והרוצח אינה ידועה לצופים כשם שאינה ידועה לבלש , וחלק מהמתח בצפייה הוא גילוי ביחד עם הבלש מי הפושע. אך בסדרת קולומבו יודע הצופה הרבה לפני הבלש ולמעשה מהרגעים הראשונים של כל פרק מי הפושע, מה מניעיו וכיצד ביצע את הרצח.

לכאורה המפיקים של הסדרה יצרו לעצמם משימה בלתי אפשרית: כיצד לשמור את העניין של הצופים בסדרה כזאת שבה כל מה שצריך לדעת על הפשע ידוע מההתחלה?
העובדה שדמותו של קולומבו ממשיכה לעניין את הצופים במשך 30 שנה מראה עד כמה הצליחו במלאכתם בזמן שסדרות קונבנציונליות יותר נעלמו מהמסכים לאחר פרק זמן קצר בהרבה.

לדמותו של קולומבו עם כל היותה כה יוצאת דופן בטלוויזיה האמריקנית יש מקור השראה ידוע מאוד , ולמעשה מספר קלאסי שהיה חלק מתוכנית לימודי החובה במערכת החינוך הישראלית "החטא ועונשו" של הסופר הרוסי המפורסם דוסטוייבסקי .
שם במסגרת הסיפור על הסטודנט שרוצח אישה במה שהוא מצפה שיהיה הפשע המושלם, מופיעה דמות של מפקח משטרה בשם פטרוביץ’, אדם מנומס ולכאורה לא מזיק שאינו מגיע לכאורה לדרגתו של הסטודנט המבריק והשחצן , אך שהודות לעבודה בלשית עקשנית ומבריקה פותר לבסוף את התעלומה. פטרוביץ’ הזה הוא המודל הישיר לדמותו של המפקח האמריקני קולומבו.

דמותו של קולומבו נוצרה בידי צמד תסריטאים ידוע ריצ’רד לוינסון וויליאם לינק . השניים התפרסמו הודות לסדרות הבלשים המרובות והמעולות שיצרו .
סדרות כמו "מניקס" " אלרי קווין" ,"מקלאוד", "רצח במשיכת קולמוס " ורבות אחרות. סדרות שכולן שמו דגש על האלמנט של החקירה הבלשית יותר מאשר על האלמנט של מתח ואלימות בניגוד למקובל בסדרות אחרות בטלוויזיה האמריקנית. אך יותר מכול הדמות הידועה ומאריכת הימים ביותר שיצרו היא קולומבו.

קולומבו הופיע עוד בסרט טלוויזיה שהוקרן ב-1960 ושם גילם אותו שחקן בשם ברט פריד. הסרט הוקרן ונעלם מבלי להשאיר רושם רב. אך כמה שנים מאוחר יותר הפכו הכותבים את אותו סרט טלוויזיה נשכח למחזה תיאטרון בלשי שזכה להצלחה רבה בארה"ב ושם גילם את דמותו של המפקח קולומבו שחקן בשם תומס מיטצ’יל ( שידוע יותר בתפקיד אביה של סקרלט אוהרה בסרט "חלף עם הרוח"). המחזה זכה להצלחה מספיקה כדי שיוחלט להפיקו שוב לטלוויזיה (ששם כזכור נוצר מלכתחילה) ב-.1968 אך מי יגלם שם את דמותו של קולומבו ? בהתחלה רצו המפיקים שאת קולומבו יגלם השחקן הידוע בינג קרוסבי , או שחקן בשם לי ג’י קוב. אך בסופו של דבר ולטוב המזל נבחר לבסוף שחקן אלמוני למדי בשם פיטר פאלק .

פאלק הופיע כבר בעבר בתפקיד דומה מאוד לזה של קולומבו בסדרה בשם "המשפטים של אובריאן " ב-1965 ששם גילם עורך דין משלומפר ולא הרואי שהתעניין במרוצי סוסים לא פחות מהמשפטים שאותם ניהל . לכאורה ניגוד מוחלט לדמויות ההרואיות שהיו דומיננטיות בטלוויזיה האמריקנית באותה התקופה , וכך הסדרה נעלמה בתוך זמן קצר מהמסכים. הציבור האמריקני פשוט לא יכול היה להבין את הגיבור החדש שאותו גילם פאלק .

אלא שכעבור כמה שנים גילם פאלק דמות דומה מאוד, דמותו של המפקח קולומבו ,והפעם זה תפס. הסרט הראשון בסדרה ""המרשם רצח " קבע את הפורמט שאחריו יעקבו מאז שאר פרקי הסדרה בדייקנות קפדנית: זהו סיפור של פסיכיאטר עשיר ( שאותו גילם ג’ין ברי ) שרוצח בדקות הראשונות של הסרט את אישתו בצורה מתוחכמת ביותר , במה שהוא לכאורה הפשע המושלם .
אלא שאז מופיע המפקח קולומבו אדם שאינו מקפיד כלל וכלל על הופעתו כפי שמראים מעיל הגשם המהוה שלו ומכוניתו העלובה. לכאורה ההופעה החיצונית מראה שזהו אדם ממעמד נמוך שאינו מסוגל להוות כל אתגר לפסיכיאטר העשיר המקפיד על לבושו והמתנשא.
אך מהר מאוד הסרט הופך לסיפור של משחק של חתול ועכבר כאשר לרוצח מתברר בהדרגה
שהמפקח המשלומפר בן המעמד הנמוך הזה שהוא בז לו כל כך הוא פיקח וחריף יותר ממה שחשב , הרבה יותר ממה שחשב ! צעד אחרי צעד המפקח קולומבו חושף את שגיאותיו של הרוצח ולצופה ברור שהוא יודע כמוהו מי הרוצח מההתחלה , אלה שכל העניין בסרט הוא כיצד ישיג קולומבו את ההוכחה לכך תוך מאבק המוחות הבלתי פוסק עם הרוצח האינטלקטואל שהזלזול הראשוני שלו במפקח הופך בהדרגה לפחד של ממש.

המאבק מגיע לשיאו בדקות האחרונות של הסרט כאשר דומה שהרוצח הנואש הצליח לבסס לבסוף את חפותו והוא חופשי כעת מהעינוי הבלתי פוסק בידיו של המפקח העקשן וכי המאבק בין השניים הסתיים לבסוף בניצחונו הבלתי מעורער. אלא שאז נזכר פתאום המפקח קולומבו ב "רק עוד דבר קטן אחד" שהוא מבקש מהפושע הנבוך שיסביר לו אותו ואותו פרט קטן לכאורה , הוא כמובן פרט חשוב ביותר הדבר הקטן שהפך את הפשע המושלם לכאורה של הרוצח הערמומי לעוד פרשיית פשע שנפתרה בידי המפקח קולומבו.

זהו מכאן ואילך הפורמט הקבוע של כל פרק בסדרה שנוצרה בעקבות הסרט. סדרה זאת רצה במקור אחת לחודש ביחד עם שתי סדרות נוספות "מקמילן ואישתו " ו"מקלאוד" שאורך כל פרק בהן היה שעה וחצי . אך בסופו של דבר המפקח הקטן והמשלומפר קולומבו האפיל לחלוטין על השוטר הקשוח מטקסס מקלאוד ועל הזוג הנוצץ והסקסי מקמילן ואישתו.

זאת למרות שסדרת קולומבו הייתה חסרה לחלוטין אלימות מכל סוג שהוא אלמנט חיוני בכל סדרת משטרה אחרת . יותר מכל היא הזכירה סדרות בלשים בריטיות דווקא שבהן
עיקר העלילה היה בהפעלת המוח של הבלש כנגד יריביו האינטליגנטיים והמתוחכמים, אך במפתיע הצופים האמריקנים אהבו זאת. כשם שאהבו את הסביבה שהוצגה בכל פרק , סביבה של סלבריטאים , עשירים ומצליחים ונוצצים, שם כולם לבושים בהתאם למיטב האפנה, סביבה שבה אי אפשר למצוא בדל צילו של אדם ממעמד נמוך יותר (להוציא כמובן את המשרתים) עד שמגיע לשם אותו המפקח עם החיוך המתנצל והמעיל הקרוע (פאלק לבש את אותו מעיל בכל פרק בכל שנות הסדרה) ,מפקח שבבירור חש את עצמו מאוד לא בנוח בין כל בני המעמדות העליונים האלה ומראה לבסוף לכל אותם עשירים ונוצצים מתנשאים כי הוא חכם וערמומי יותר מכולם.

כמה מהנבלים הערמומיים והנוצצים האלה חזרו פעם אחרי פעם למרות שהמפקח לכד אותם כבר בעבר. או יותר נכון השחקנים שגילמו אותם חזרו פעם אחרי פעם , שחקנים כמו פטריק מקגואן (כוכב סדרות "מלכודת" ו"האסיר" המפורסמת ) שתמיד גילמו דמויות דומות שמעולם לא למדו את הלקח: שאסור לזלזל במפקח קולומבו.
שוב ושוב בפרק אחרי פרק הם התפתלו, ושיקרו וניסו ליצור לעצמם אליבי מושלם במאבק המוחות כנגד המפקח המנומס והמטופש לכאורה , ותמיד לשווא.

שחקנים אורחים בסדרה :


מימין לשמאל:
רוברט קאלפ (אני מרגל)
רודי מקדואל
פטריק מקגוהן (האסיר, מלכודת)

במהלך הסדרה למדו הצופים כמה דברים על המפקח קולומבו : הם לא למדו אמנם מהו שמו הפרטי אך למדו לעומת זאת שהוא נשוי ( תופעה יוצאת דופן למפקח משטרה טלוויזיוני בתקופה זאת ) ושאישתו היא ככל הנראה משלומפרת כמוהו שאליה התייחס ללא הרף בסיפורים ומשלים מחיי נישואיהם ועימה דיבר מדי פעם בטלפון אך היא מעולם לא נראתה ,ומראה פניה הושאר לדמיון הצופים. כמו כן בפרקים המאוחרים יותר לדרישת רשת הטלוויזיה שרצתה שלמפקח יהיה בן לוויה כלשהו שאיתו יוכל לדבר צורף אליו כלב .חיה מכוערת וישנונית במיוחד שכמעט לא זזה במהלך הפרקים שבהם הופיעה.
הכלב היה בן לוויה אידיאלי למפקח קולומבו , אותו כלב צייד אנושי . הסדרה כאמור זכתה להצלחה עצומה .
על קולומבו הופיעו ספרים שסיפרו את עלילותיו ( שכמה מהם תורגמו לעברית במסדרת מגזין "לאשה" בשנות השבעים). והיא זכתה להצלחה גדולה גם בחו"ל. למשל במקומות כמו רומניה הקומוניסטית ששם ההודעה על ההפסקה בשידורי הסדרה גרמה כמעט למהומות עד ששלטונות רומניה נאלצו לבקש מפאלק שיקליט הודעה מיוחדת להמונים שבה הבטיח את חידוש הקרנת הסדרה בקרוב!

וכך לאחר שנים של הצלחה סדרת קולומבו היגיעה לסיומה ב-1978 ביחד עם אחיותיה ונראה היה שהבלש עם מעיל הגשם המהוה שוב לא יחזור אל המסכים האמריקניים עם תעלומות חדשות . טעות, הוא חזר . אך לא לפני שעל המסכים הופיעה מישהי שהתיימרה להיות אישתו גברת קולומבו.

ב-1979 החליטה רשת הטלוויזיה לעלות על גל ההצלחה עם "ספין אוף " (סדרת בת) שיעסוק בדמות שעד כה לא נראתה אישתו של קולומבו!
בסדרה שנקראה "גברת קולומבו " גילמה השחקנית קיט מולגאו את אישתו הצעירה והיפה , המקפידה בלבושה האינטיליגנטית והנמרצת של המפקח שהפעם היה הוא זה שלא נראה על המסך.


גברת קולומבו כפי שהופיעה בסדרה זאת הייתה שונה מאוד מהדמות המשלומפרת שהצטיירה מתיאורי בעלה בסדרה שלו להפתעת הצופים וגם המפיקים המקוריים של סדרת קולומבו שטענו שאם כבר יש להציג את אישתו של קולומבו הרי זאת צריכה להיות מישהי כמו מורין סטפלטון , אישתו הצרחנית של ארצ’י באנקר ב"הכל נשאר במשפחה" הקומית, נהפוך הוא זאת הייתה אישה יפה ומטופחת , מהסוג שאיש לא היה מאמין שתחיה לצידו של המפקח קולומבו. בנוסף לכך גברת קולומבו בסדרה זאת הוצגה כמי שאינה נופלת מבעלה בלכידת פושעים . אבל זה לא הלך, לסדרה זאת לא היה את הקסם שהיה לסדרה על הבעל והיא הייתה כישלון ברייטינג .
כתוצאה היא החליפה את שמה כמה מגברת קולומבו ל"קט קולומבו " בניסיון נואש למשוך צופים וכעבור כמה חודשים הוכרז על צעד דרסטי באמת : גברת קולומבו התגרשה מבעלה ! !!!

ושוב שונה שם הסדרה ל"קיט הבלשית " ואז ל"קיט אוהבת מסתורין " בניסיון להדגיש את הדמות העצמאית של האישה ולהפרידה מבעלה ( לשעבר) אך ללא הצלחה , לאחר שנה הסדרה ירדה מהמרקע.
קיט מולגאו זכתה ליתר הצלחה רק שנים לאחר מכן בתור קפיטן ג’נווי האימהית של ספינת החלל ויוייג’ר באחת מסדרות "מסע בין כוכבים". דמות שונה מאוד מזו של מגברת קולומבו .
קולומבו עצמו בכל אופן ככל הנראה לא שמע על גירושיו שכן הוא ממשיך לדבר על אישתו כאילו לא קרה בניהם דבר בפרקים החדשים יותר של הסדרה , ומפיקי הסדרה טוענים מאז שהמדובר היה באישה שהייתה נשואה לאיזה שהוא איש משטרה אחר בשם קולומבו.

שחקנים אורחים בסדרה :


מימין לשמאל:
ג’ק קאסידי
מרטין לנדאו (משימה בלתי אפשרית)
וויליאם שטיינר (מסע בין כוכבים)

קולומבו עצמו חזר לבסוף ב-1989 בסדרת סרטים באורך מלא שמוקרנים כמעט מדי שנה בטלוויזיה האמריקנית שבהם הוא מבצע את מה שהוא יודע יותר טוב מכולם לעשות :לנהל משחקי חתול ועכבר אינטליגנטיים עם רוצחים משמנה וסלתה של החברה הגבוהה וללכוד אותם לבסוף בגלל פרט קטן של חוסר זהירות מצידם. ולצד הסרטים הופיעו גם ספרים חדשים על עלילותיו שבאחד מהם אף פענח את רצח נשיא ארה"ב קנדי! אמנם מקובל שגיבורי סדרות ותיקות וידועות מקבלים צ’אנס נוסף להופיע שוב שנים רבות לאחר ההקרנה המקורית של עלילותיהם , אולם מסופקני אם יש גיבור טלוויזיוני אחר שסרטים חדשים ורבים על עלילותיו ממשיכים וממשיכים להיווצר שנים כה רבות לאחר סוף הסדרה המקורית הסרט ה חדש ביותר בסדרה "האיש שרצח את עצמו " אמור להיות מוקרן בשנת 2002 , 34 שנים לאחר הקרנת הסרט הראשון בסדרה עם פיטר פאלק ( ו-42 שנים לאחר הופעתו הראשונה של קולומבו בטלוויזיה בכלל).
ומלבד זאת גם הפרקים המקוריים על עלילותיו של קולומבו שמסתמכים יותר על הומור ועל כושר מחשבה קולומבו ושל יריביו השונים וכלל לא על פעולה ואלימות נראים כמי שלא התיישנו כלל בניגוד למרבית סדרות המשטרה האמריקניות האחרות מאותה התקופה .


copyright © by Eli Eshedקישורים:

האתר האולטימטיבי על קולומבו

על פטר פאלק

רשימת סרטיו של פטר פאלק

מאמר ביקורת מצויין על סרט "קולומבו " בבימויו של סטיבן שפילברג

סקירה על הסדרה - "גברת קולומבו"

מחשבות על קולומבו

עוד סקירה על קולומבו
פורסם ע"י
סמל המשתמש של אלי אשד
חדש/ה
תאריך הצטרפות: Feb 2005
מס' הודעות: 47

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י saritse ב- 01-09-2006, 12:32
בעניין: "המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

אני זוכרת שבכל פעם שצפיתי בפרק שלו, תמיד רציתי לראות מי זו אשתו??? שתמיד הוא מדבר ומזכיר...למישהו יש תמונה שלה??? ;-)
הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י Brando ב- 01-09-2006, 13:38
בעניין: "המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

בשנת 79 הופקה הסדרה mrs. columbo
הופקו 2 עונות בלבד כאשר הפרק האחרון שודר במרץ 1980
כאן תוכלי לראות תמונות מהסדרה
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י winnetou ב- 01-09-2006, 16:15
בעניין: "המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

לעולם לא אשכח סצינה מצחיקה עד דמעות באחד מסרטי הטלביזיה ששודרו בערוץ הראשון: בעת תיחקור אישה בביתה הפרטי נשפך לפתע לאסלה אפר מכד שהיה מונח בסמוך. קולומבו מוריד את המים והאישה בוכה ומייללת שהאפר הוא למעשה של בעלה המת. קולומבו,יציב ונינוח, מרגיע אותה ואומר: "אין דבר,לא בוכים על בעל שנשפך".
הגב עם ציטוט למעלה
  #4  
ע"י nadav75 ב- 02-09-2006, 12:14
בעניין: "המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

צטט:
במקור פורסם על ידי saritse צפה בהודעה
אני זוכרת שבכל פעם שצפיתי בפרק שלו, תמיד רציתי לראות מי זו אשתו??? שתמיד הוא מדבר ומזכיר...למישהו יש תמונה שלה??? ;-)
היא מעולם לא צולמה וגם לא היה לה שם (הוא סיפר זאת בתכנית "סטודיו למשחק" עם ג'יימס ליפטון - שודר בערוץ שמונה).
הגב עם ציטוט למעלה
  #5  
ע"י mitzy_meow ב- 17-10-2006, 22:09
בעניין: "המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

תודה ברנדו!

מעולם לא שמעתי על הספין אוף הזו, לכן הסתקרנתי וחיפשתי קצת רקע לגבי הסדרה. מצאתי בויקיפדיה מעט מידע שלפיו על אף התנגדותם של המפיקים של "קולומבו" נוצרה מעין סדרת בת בכיכובה של קייט קולומבו, אישתו המסתורית של המפקח עם מעיל הגשם המרופט. במשך הסדרה עומעם הקשר בין הדמות של גברת קולומבו לדמותה של אישתו של המפקח קולומבו (ואפילו מוזכר שם משהו מוזר על גירושין בין קולומבו לאישתו..) עד אשר שונה שמה של הסדרה ל-"Kate Loves a Mystery" ונקבע שאישתו של המפקח וקייט קולומבו הן שתי נשים שונות.
הגב עם ציטוט למעלה
  #6  
ע"י ששבש ב- 27-07-2007, 11:15
Lightbulb פרקים שלמים

מישהו העלה לטיוב פרקים שלמים של הסדרה הטובה בכל הזמנים. אני אצפה בכולם, גם האינדיאני יתרגז נורא נורא,,:)
למעונינים: http://www.youtube.com/bouttimeWTF
הגב עם ציטוט למעלה
  #7  
ע"י winnetou ב- 27-07-2007, 17:29
צטט:
במקור פורסם על ידי ששבש צפה בהודעה
מישהו העלה לטיוב פרקים שלמים של הסדרה הטובה בכל הזמנים. אני אצפה בכולם, גם האינדיאני יתרגז נורא נורא,,:)
למעונינים: http://www.youtube.com/bouttimeWTF
לבריאות. יש לי דברים יותר גדולים על הראש להתרגז מהם.
הגב עם ציטוט למעלה
  #8  
ע"י וינצי ב- 01-02-2008, 20:13
סדרה גדולה

רובה של הסדרה הוקרן בערוץ 10 לפני כמה שנים.אהבתי את רוב הפרקים והצורה שבה המפקח הערמומי ,הנראה ומתנהג כטמבל,מערער בהדרגה את בטחונם של הפושעים ומטיל עליהם אימה בצורה פסיכולוגית
פרק חזק ,שזכור לי עד היום היה "פלייבק" עם גינה רולנדס בתפקיד אשתו הנכה והאוהבת עד מאד את בעלה המהנדס הכושל,שעומד להיות מפוטר מהחברה על ידי אימה הדואגת.הוא רוצח את האם בתחכום אך בהדרגה בטחונו מתערער.אשתו האומללה, הרתוקה לכסא גלגלים, מסרבת בתוקף להאמין שיש לבעלה קשר לרצח ובסצינת הסיום,כשקולומבו באמצע חשיפת הרצח בנוכחות בעלה היא נכנסת לחדר ,מקבלת הלם טוטאלי ועיניה דומעות.דמות שגרמה לי לדמוע.
נערך אחרון על ידי וינצי : 01-02-2008 ב 21:48.
הגב עם ציטוט למעלה
  #9  
ע"י yigalbo ב- 07-11-2008, 16:58
קולומבו

באיזה אתר באינטרנט אני יכוללצפות בפרקים מהסידרה קולומבו
הגב עם ציטוט למעלה
  #10  
ע"י ששבש ב- 07-11-2008, 18:44
יגאל היקר,

קולומבו היא סדרת הטלויזיה הטובה ביותר בכל הזמנים.
לכן היא מבוקשת מאד בכל העולם. לכן גם יש עליה זכויות יוצרים.
היתה תקופה, לפני שנה בערך, שמכורים העלו ליוטיוב את כל פרקי הסדרה. יכול היתי לנצל את הזמן המועט, שבו שרדו הפרקים שם, כדי לצפות בהם. מובן שלאחר זמן די קצר חברות ההפקה התלוננו וכל הפרקים הורדו מיוטיוב.
כדי לענות על שאלתך. כן, ניתן לצפות בקולומבו ברשת. אבל, צריך להוריד את הפרקים מרפידשר. כל פרק כולל חמישה קבצים. אם אתה רוצה להזיע כדי לצפות בהם, אז תן לי
הודעה בפרטי ותקבל קישור לאתר, שבו תמצא את כל הסדרה להורדה מרפידשר.
הגב עם ציטוט למעלה
  #11  
ע"י yigalbo ב- 07-11-2008, 19:53
קולומבו

צטט:
במקור פורסם על ידי ששבש צפה בהודעה
יגאל היקר,

קולומבו היא סדרת הטלויזיה הטובה ביותר בכל הזמנים.
לכן היא מבוקשת מאד בכל העולם. לכן גם יש עליה זכויות יוצרים.
היתה תקופה, לפני שנה בערך, שמכורים העלו ליוטיוב את כל פרקי הסדרה. יכול היתי לנצל את הזמן המועט, שבו שרדו הפרקים שם, כדי לצפות בהם. מובן שלאחר זמן די קצר חברות ההפקה התלוננו וכל הפרקים הורדו מיוטיוב.
כדי לענות על שאלתך. כן, ניתן לצפות בקולומבו ברשת. אבל, צריך להוריד את הפרקים מרפידשר. כל פרק כולל חמישה קבצים. אם אתה רוצה להזיע כדי לצפות בהם, אז תן לי
הודעה בפרטי ותקבל קישור לאתר, שבו תמצא את כל הסדרה להורדה מרפידשר.

ששבש תודה על עזרתך בנושא אשמח אם תשלח לי את הקישורית המון תודה
הגב עם ציטוט למעלה
  #12  
ע"י ששבש ב- 19-12-2008, 10:57
Unhappy

לפי מה ששמעתי זה עתה ברדיו לקה פיטר פאלק במחלה הנוראית אלצהיימר. הוא בן 81. ביתו שומרת עליו מכל משמר שלא יחתום על חוזים מגוחכים. הוא אפילו אינו יודע יותר מי הוא עצמו. עצוב, עצוב, עצוב!
הגב עם ציטוט למעלה
  #13  
ע"י winnetou ב- 19-12-2008, 17:20
באמת עצוב לשמוע! המחלה הארורה הזו לא פסחה גם על שחקנים גדולים אחרים כמו צ'רלטון הסטון וצ'רלס ברונסון ז"ל, שדעכו ונמוגו לאיטם בצילה של המחלה הנוראה.

כמה חבל.
הגב עם ציטוט למעלה
  #14  
ע"י צ'רלי ברוסטר ב- 19-12-2008, 20:12
Peter Falk-les ailes du désir (1)
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 09:25.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013