ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אלי אשד
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

"אני קלאודיוס"

לנושא זה 1 תגובות והוא נצפה 42882 פעמים
דרג את הנושא - "אני קלאודיוס".

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
"אני קלאודיוס"
"אני קלאודיוס"
פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002
פורסם על ידי אלי אשד
10-04-2006
"אני קלאודיוס"

"אני קלאודיוס" היא בלי שום ספק "המיני סדרה " המצליחה והמפורסמת ביותר של כל הזמנים מהטלוויזיה הבריטית והיא כיום הסטנדרט האולטימטיבי שלפיו נשפטות סדרות היסטוריות על תקופות ימי קדם ועל תקופות היסטוריות בכלל.הספרים
הסדרה בת 13 הפרקים התבססה על שני ספרים של המשורר הידוע רוברט גרייבס ,"אני קלאודיוס" ו"קלאודיוס האל " (שניהם פורסמו לראשונה ב-1934 ותורגמו לעברית בידי נפתלי גולן ב1950- וב-1954). ספרים אלה נחשבים ליצירות מופת קלאסיות של הסיפורת ההיסטורית .
רוברט גרייבס חיבר מאז רומנים היסטוריים נוספים כמו גיזת הזהב ( 1944 ותורגם בידי משה דור ב1959 ) על ימי יוון הקדומה וגיבוריה המיתולוגיים הראקלס ויאסון , הרוזן בליסאריוס ( 1938 ותרגם לעברית אהרן אמיר ב1988 ) על ימי הקיסר יוסטיניאנוס ואישתו הפרוצה לשעבר תיאודורה בביזנטיון במאה השישית לספירה. הוא כתב את הרומאן KING JESUS 1946 שלא תורגם לעברית אם כי הוא עוסק בהיסטוריה יהודית, על חייו של ישו הנוצרי שהוא מעין השלמה לספרי "אני קלאודיוס " שכן הוא מתרחש באותה התקופה בארץ ישראל ומופיעות בו כמה מאותם הדמויות כמו הקיסר אוגוסטוס ואישתו ליויה ורומאנים נוספים .
כמה מאלה הם יצירות מופת של ז’אנר הרומן ההיסטורי אך אף לא אחד מהם זכה להצלחה ולפרסום של ספרי "אני קלאודיוס ". גרייבס זכה עם זאת ליתר פירסום בזכות ספרים עיוניים כמו האלה הלבנה (1947 שתורגם לאחרונה לעברית בידי טלה בר) צ ו"המיתוסים היווניים "( 1952 שתורגם לאחרונה תחת השם אלים וגיבורים במיתולוגיה היוונית בידי יובל ואליס ), ו"מיתוסים עבריים : ספר בראשית שכתב עם חוקר ישראלי בשם רפאל פטאי (ותורגם לעברית בידי משה אראל ב1967 שבהם טען שבעבר הרחוק שלטה בעולם דת פמיניסטית שהעריצה את האלה האם הטובה והליברלית ולא את האל הזכר המרושע והפנאטי כמו הדתות של ימינו. הוא אף כתב ספר מדע בדיוני בשם רוח מצפון ( 1949 שתרגם מ. אטר ב1966 ) על משורר מימינו שמגיע לעולם עתידני שבו שוב שולטת האלה הכוהנות שלה ודתה הפמיניסטית. ההשפעה של ספרים אלה הייתה כה עצומה עד שבימינו קמו דתות שלמות כמו "ויקה" שמיישמות את העקרונות הדתיים שאותם יצר גרייבס בספרים אלה.


הסדרה
במשך השנים היו כמה ניסיונות להסריט את ספרי "אני קלאודיוס ". ב-1937 הם כמעט הוסרטו
לסרט עם צ’רלס לוטון בתפקיד קלאודיוס , אך הסרט שממנו הוסרטו כמה קטעים נשאר למרבית הצער בלתי מושלם בגלל מותה הטראגי של אחת השחקניות , וכיום על סמך אותם הקטעים ששרדו ( וששולבו מאז כולם בסרט טלוויזיה דוקומנטרי על הפרויקט מ -1965 בשם THE EPIC THAT NEVER WAS ) הוא נחשב ליצירת מופת שלא הושלמה.
מאוחר יותר ניסה גם השחקן הידוע אלק גינס ( בן קנובי מ"מלחמת הכוכבים ") להסריטם אך גם הוא ללא הצלחה. ב 1972 הומחזו הספרים למחזה בידי ג’ון מורטימר והמחזה עורר בהם עניין מחודש.
ב-1976 הבי בי סי הסריט לבסוף את "אני קלאודיוס " שאת תסריטיה כתב ג’ק פולמן. הטלוויזיה הבריטית כבר טיפלה בנושא זה של הקיסרים הרומאיים הראשונים ב 1968 עם סדרה בשם "הקיסרים " סדרה של שישה פרקים על דמויותיהם של אוגוסטוס גרמניקוס טיבריוס,סיג’אנוס קליגולה וקלאודיוס . אך כעת הגישה שלהם הייתה שונה מאוד מזאת של אותה סידרה קודמת כמו גם מגרייבס בספריו .
סדרת "אני קלאודיוס" מתארת את תולדות משפחת היולים –קלאודיים משפחת הקיסרים הרומאיים במאה הראשונה לפני ואחרי הספירה. וזאת דרך עיניו של הקיסר הרומאי קלאודיוס אדם שהוא היסטוריון ולאמיתו של דבר מה שהיינו מכנים היום "בלש" שמתאר באובייקטיביות וללא רחמים את תולדות משפחתו לצופים . תולדות משפחה שהם מלאים וגדושים במעשי רצח ,סדיזם סטיות מיניות מכל סוג וגוון .
כל פרק בסדרה מתחיל בתמונה הקבועה והאפקטיבית מאוד של נחש ארסי המסתובב לו על פסיפס
עם התמונה של גיבור הסדרה קלאודיוס ,כשברקע נשמעת מוזיקה מאיימת המבשרת לנו על הבאות , הנחש הזה מסמל את הנחשים האנושיים המסתובבים בסדרה בהמוניהם . (בסדרת הטלוויזיה הישראלית הקומית "חצי המנשה" על ימי התנ"ך כל פרק התחיל עם פרודיה על קטע זה של דבורה המסתובבת לה על פסיפס שבו מאוירים גיבורי הסדרה , אלא ששם הצלילים הראשונים של המוזיקה המאיימת שנלקחו ישירות מ"אני קלאודיוס " הוחלפו מיד במוסיקה עליזה כדי לסמן את האופי השונה מאוד של "חצי המנשה").
בראשית וסיום כל פרק אנו רואים את קלאודיוס ( דרק ג’קובי ) קיסר רומא הרביעי במאה הראשונה לספירה כאיש זקן שכותב את תולדות משפחתו ,ומכאן ואילך הפרק הופך ל"פלאש באק" ארוך שמתאר את תולדות המשפחה שמנהלת את האימפריה הרומאית חובקת העולם כמו משפחת מאפיה איטלקית בתקופות מאוחרות יותר.
חמשת האפיזודות הראשונות בסדרה תיארו את ימי הקיסר אוגוסטוס מייסד האימפריה ( אותו מגלם בריאן בלאסד ) . אוגוסטוס יוצר הקיסרות הרומאית שהיה שליט הקיסרות זמן רב יותר מכל שליט אחר שבא אחריו מתואר בסדרה כאדם טוב לב, משפחתי ,אבהי , ותמים ( זאת בניגוד מוחלט למציאות ההיסטורית ) הנשלט לחלוטין בידי הדמות הבולטת ביותר בסדרה , אישתו המרושעת והרצחנית,דמוית הנחש , הקיסרית ליויה ( בגילומה הבלתי נשכח של שון פיליפס ) . ליויה רוצחת בכל פרק כמה וכמה יורשים פוטנציאליים של אוגוסטוסאו אנשים שמעוניינים בהחזרת הרפובליקה הישנה ,וזאת כדי לוודא שהאיש שירש לבסוף את אוגוסטוס כקיסר יהיה בנה הבלתי חביב והשנוא על אוגוסטוס ,טיבריוס .
ובכך היא מצליחה לבסוף לאחר שבסופו של דבר היא רוצחת גם את אוגוסטוס עצמו שרק בימים האחרונים לחייו מבין לבסוף את היקף המזימות ומעשי הפשע של אישתו מזה עשרות רבות של
שנים.במקביל מתוארים חייו של קלאודיוס נכדה של ליויה מבנה "הטוב " דרוסוס שאף אותו רצחה ליויה בגלל שאיפותיו להחזיר את הרפובליקה לרומא. קלאודיוס הוא אדם צולע מגמגם בעל פגמים גופניים שונים הנחשב בידי כל בני משפחתו וסביבתו לאידיוט גמור וכתם על שם המשפחה, הוא שנוא על אימו ומושא לבוז בידי כל. היתרון של מצב זה ,איש לא רואה אותו כבעל חשיבות מספקת כדי שיהיה שווה את הזמן והטורח לרצוח אותו . לאמיתו של דבר קלאודיוס הוא אינטליגנטי יותר מכל בני משפחתו ובעל שאיפה להיות היסטוריון ,שאיפה שאותה הוא ממלא לבסוף,כאשר הוא כותב את תולדות משפחתו ..שאיפה נוספת שלו המשותפת לאוגוסטוס ולשאר האנשים "הטובים " בסדרה היא להחזיר לרומא את הרפובליקה ו"שלטון העם " על פני שילטון היחיד שלמענו פועלת ליויה . אך שאיפה זאת לא תתגשם לעולם בעיקר בגלל מזימותיהם השונות של ליויה ונשים וגברים מרושעים אחרים.
פרקים 6-8 מתארים את תקופת שלטונו של טיבריוס,אדם חשדני רצחני ואכול בסטיות מיניות שונות ומשונות . הם מתחילים עם רציחתו של אחינו הטוב ואחיו האהוב של קלאודיוס גרמניקוס ,והמשפט של רוצחיו שלאמיתו של דבר נשלחו בידי טיבריוס וליויה. ההתדרדרות נמשכת עם שלטונו הרצחני של חביבו של טיבריוס סיג’נוס ( בגילומו של פטריק סטיוארט ) ושל אהובתו, אחותו של קלאודיוס ליוילה שהיא מכל בחינה יורשתה של ליויה ברצחנותה ( כמו כמה נשים אחרות בסדרה). אך מזימתם להרעיל גם את הקיסר נחשפת לבסוף על ידי קלאודיוס ואימו,הבת נכלאת בידי האם בחדר ושם היא גוועת ברעב ובצמא. ליויה עצמה מתה לבסוף לאחר שהיא מקבלת הבטחה מקלאודיוס שהוא יעשה אותה לאלה וכך יציל אותה מהגיהנום המחכה לה על פשעיה המרובים ובתמורה היא מספרת לו את כל סודותיה על רציחותיה שלהם היו הצופים עדים .

התיאור של ליויה בסדרה זהה לתיאורה בספרו של גרייבס. אך מעניין לציין שבאחרית ימיו גרייבס "חזר בו" מדעתו השלילית על ליויה וכתב סיפור קצר שבו הוא נותן לבסוף את רשות הדיבור לליויה שבו היא מסבירה שאת כל רציחותיה ופשעיה לא ביצעה מתאוות כוח ורשעות גרידה כפי שאפשר להבין מהספר המקורי ומסדרת הטלוויזיה ,אלא כחובה דתית וכתוצר ההכרחי של פולחן האלה כפי שהבין אותו כעת גרייבס שדורש שמלכים זקנים יפנו את מקומם ולו גם באמצעים אלימים ורצח לגברים צעירים ופוריים יותר למען התחדשות הטבע העולם והמין האנושי ...

גם אחרי מותו של טיבריוס השנוא (הוא נחנק בכרית בידי שומרו ויורשו ) אין כל שיפור,נהפוך הוא פרקים 9 11- שהם אולי הדרמטיים ביותר בסדרה כולה מתארים את תקופת שלטונו הרצחני והמטורף של אחינו של קלאודיוס ,קליגולה ( ג’ון הרט) , קיסר צעיר ומטורף שניהל יחסים של גילוי עריות עם אחותו ורצח אותה עם העובר שבבטנה בסצנה השנויה במחלוקת ביותר בסדרה (קטע שנחתך בידי הצנזורה בארה"ב ) ואת אמונתו הפסיכוטית שהוא אל , עד שהוא נרצח לבסוף לרווחת הצופים וקלאודיוס עצמו בקשר של מקורבים .
קלאודיוס עצמו לאורך הסדרה נחשב בעיני מרבית מקורביו לטיפש מטופש ומזיל ריר , וגרוע מכך וזה הדבר שמציל את חייו בזמן שכל בני משפחתו וידידיו נרצחים על ימין ועל שמאל ורק הוא עצמו נשאר בחיים לאחר כל הרוצחים .
אך לבסוף בפרקים 11 ו -12 הוא עצמו מגיע לשלטון לאחר שהצבא מתעקש לבחור בו כקיסר בגלל היותו בן המשפחה הקיסרית . בעזרת ידידו הטוב הנסיך היהודי הורדוס אגריפאס הוא מתגלה להפתעת הכל כקיסר טוב ויעיל,הרבה יותר מקודמיו . ובין השאר הוא כובש את האי בריטניה והופך אותו לחלק מהאימפריה הרומאית . אך נשותיו מתגלות כגרועות ורצחניות כמו שאר הדמויות בסדרה . אישתו האהובה מסאלינה היא נימפומנית יפה ורצחנית שמנהלת ללא ידיעתו אורגיות בארמון עם עשרות מאהביה. וכדי להוכיח את יכולתה המינית מנהלת התחרות עם זונה כדי לקבוע אחת ולתמיד מי תצליח להשכיב את מספר הגברים הרב ביותר במשך הזמן הרב ביותר , התחרות שמסתיימת בניצחונה של הקיסרית היפה. לבסוף בגידותיה נחשפים בידי עבדיו של קלאודיוס והיא מוצאת להורג.
בגידותיה מקבילים לבגידתו של ידידו הטוב ביותר של קלאודיוס הנסיך היהודי הורדוס אגריפאס שחזר לארץ ישראל והפך ליהודי פנאטי וניסה למרוד בקלאודיוס .
הפרק האחרון מספר 13 בסדרה מתאר את ימיה של אישתו השנייה של קלאודיוס,אגריפינה אחותו של קליגולה ,אולי המרשעת הגדולה מכולן ,זאת שפעם קיימה יחסי מין עם אחיה קליגולה וכעת מרעילה לבסוף את קלאודיוס כדי שבנה המפלצתי נירון ירש אותו לבסוף בסיום מצמרר לסדרה.קלאודיוס יודעים הצופים ידע זאת מראש ותכנן את כל מעשיו לכך בתקווה שאחרי נירון תחוסל לבסוף הקיסרות ועל חורבותיה תוקם שוב הרפובליקה , אך תקוותיו נכזבות .
אופרת הסבון

בניגוד לגרייבס שדן בספריו רבות בפוליטיקה של הקיסרים בתקופת שלטונם , הסדרה הטלוויזיונית העדיפה להתמקד בעלילה כ "אופרת סבון העוסקת במשפחה שניהלה את הקיסרות." ומציגה את תולדות הקיסרות כשורה של מעשי רצח ומניפולציות של נשים מרושעות ורצחניות כנגד גברים טובים כמו אוגוסטוס קלאודיוס וגברים מרושעים כמו טיבריוס קליגולה ,סיג’אנוס ונירון ורבים רבים אחרים,בזמן שמהפוליטיקה והכיבושים , כמו כיבוש בריטניה בידי קלאודיוס מתעלמים כמעט לחלוטין כחסרי חשיבות ועניין לצופים בהשוואה .
וכך בימי אוגוסטוס אנו עדים במסגרת המזימות המשפחתיות השונות למותם או להגלייתם של שישה אחיינים , בנים ונכדים ושל בת אחת יוליה בת אוגוסטוס שמתגלה כנימפומנית חובבת אורגיות , כמו גם לבסוף במותו בהרעלה של אב המשפחה עצמו אוגוסטוס שמת באיטיות לעיניה של אישתו . כל ההרעלות מתבצעות בצורה זאת או אחרת בידי אישה אחת ליוייה "מלכת הרעל ".
במהלך שלטונו של טיבריוס אנו צופים ביסורי המוות של אב ( אחיו של קלאודיוס ,גרמניקוס הטוב ) שנרצח בעזרת בנו ,קליגולה וההרס של אישתו ובניה האחרים פרט לזה של הבן הרצחני קליגולה ושל אחיותיו המרושעות באותה המידה שאנו מגלים שהם קיימו איתו יחסי גילוי עריות . בנתיים כלתו של הקיסר טיבריוס ( ואחותו של קלאודיוס ) בוגדת בבעלה ומרעילה אותו ומנסה לעשות אותו הדבר לבתה כאשר מתברר שהיא שמאהבה עומד לשאת אותה לאישה.זאת בזמן שהקיסר טיבריוס מנהל לעצמו חיים של אורגיות הומוסקסואליות בלתי פוסקות באי קאפרי והופך שם לחובב פורנוגרפיה קיצונית ביותר.
הקיסר וראש המשפחה הבא קליגולה הוא חובב של גילוי עריות עם שתי אחיותיו עוד מילדותו , וצח את אחינו את אחותו האהובה בעת שהיא נושאת בבטנה את בנה ממנו והופך את בית המשפחה לבית זונות ציבורי .בנוסף הוא רוצח אין ספור אנשים נוספים בשיטות שונות ומשונות לשם הנאה.
בתקופת שלטונו של קלאודיוס אישתו הנימפומאנית מסאלינה מקיימת יחסי מין ציבוריים עם מאהביה הרבים תוך שהיא מבצעת מניפולאציות בבעלה האוהב ולבסוף מוצאת להורג . אישתו הבאה של קלאודיוס אגריפינה שקיימה יחסי מין עם קליגולה אחיה בעברה מרעילה את קלאודיוס למען בנו נירון שעימו נרמז לנו היא תקיים יחסי מין בעתיד.
הדגש החזק מושם כאן על מעשי הרצח והסטיות המיניות השונות של חברי המשפחה הקיסרית,וכתוצאה לא מעט קטעים "נועזים " נחתכו מפרקי הסדרה הבריטית כאשר הוקרנה בארה"ב השמרנית יותר,למשל סצנה משתה שבה הוצגו רקדניות חשופות שדיים , סצנה של תינוק שנדקר למוות וסתם סצנות של אנשים ערומים שמקיימים יחסי מין בחדר המיטות .

אין ספק ש"אני קלאודיוס" היא אופרת הסבון המרשימה מכולם על משפחה קצת מוזרה אבל אולי לא הרבה יותר מוזרה מהמשפחות שמופיעות באופרות סבון רגילות וחייהן מלאי התהפוכות . ההבדל המכריע הוא שאנשי משפחה זאת יכולים לעשות ועושים כל מה שעולה על רוחם בגלל הכוח הקיסרי שבידיהם ושלטונם המוחלט על כלל העולם הידוע בזמנם .ניתן להשוות את המשפחה הזאת יותר מכל דבר אחר לאנשי משפחת המאפיונרים "הסופראנוס " שגם הם איטלקים ועוסקים במניפולציות ובמעשי רצח אין סופיים וההבדל היחיד הוא שהם "מחוץ לחוק " ולהם אין כוח מוחלט כפי שיש למשפחה היולית הקלאודית שהיא "החוק" .
מה שמעניין עוד יותר הוא הכוח המפלצתי שיש בידי הנשים של משפחה זאת ששולטות על הגברים שבה אם כי בהחלט לא חסרים גברים מרושעים ורצחניים ,אבל אלה בדרך כלל הם עושי דברם של הנשים או נרצחים על ידיהם .הרשעים והרשעות בדרך כלל מצליחים במזימותיהם אם כי בדרך כלל נרצחים לבסוף גם הם ברוב המקרים . אבל לא תמיד, ליויה הארכי רוצחת מתה במיטתה בשיבה טובה, ולאחר מותה נהפכת לאלה בידי קלאודיוס בתמורה לכך שחשפה לפניו את סודותיה ובכך ניצלת אולי גם מאש הגיהינום . ה"טובים" כמו אוגוסטוס גרמניקוס וקלאודיוס תמיד מחוסלים לבסוף ומאמציהם להחזיר את הרפובליקה נכשלים. נראה כאילו נגזר על הקיסרות הרומאית להמשיך להתקיים ולתבוע בים של שחיתות רצחנית ועל אנשיה להמשיך להתדרדר. .
השחקנים הם כולם שחקנים מרשימים ביותר ולכמה מהם היו קריירות מרשימות ביותר אחרי "אני קלאודיוס" . כך למשל פטריק סטיוארט גילם מאוחר יותר את תפקיד קפטין פיקארד ההירואי בסדרת "מסע בין כוכבים הדור הבא " . שון פיליפס הימשיכה על מנת לגלם מלכה בריטית ברברית הרואית הנלחמת ברומאים בזמן יורשו של קלאודיוס נירון בסדרה לילדים בשם WARIOR QUEEN דרק ג’אקובי עצמו גילם מאז עוד תפקיד של בלש היסטורי של כומר בלש באנגליה במאה ה 12 בסדרה המצוינת "קדפאל ".
עד היום זאת אחת הסדרות הדרמטיות המפורסמות של כל הזמנים ומוזכרת כדוגמה ומופת לסדרה היסטורית שגם מרצים להיסטוריה משתמשים בה על מנת להציג את התקופה לפני הסטודנטים שלהם. היא מלאה בעיוותים דרמטיים של ההיסטוריה,אבל המציאות כפי שתיארו אותה ההיסטוריונים הרומיים הייתה לאמיתו של דבר גם היא דרמטית וביזארית לא פחות . .
"אני קלאודיוס " נשארת בזיכרון במשך שנים רבות,בזמן שמרבית הסדרות האחרות של תקופתה נשכחו .


copyright © by Eli Eshedהאתר המקיף ביותר על "אני קלאודיוס"

אתר על רוברט גרייבס

ועוד

האתר של דרק ג’קובי

עוד אתר של "אני קלאודיוס"

ועוד אתר -

מחשבות על "אני קלאודיוס"

צנזורה על "אני קלאודיוס"

איזה מבין דמויות "אני קלאודיוס " דומה לך הקורא?

אתר על "אני קלאודיוס " וההיסטוריה הרומאית

סקירה בעברית על הקיסר קלאודיוס

הקיסר קלאודיוס במציאות

ועוד קישורים הקשורים ל"אני קלאודיוס"

סקירה מפורטת על אני קלאודיוס

פורסם ע"י
סמל המשתמש של אלי אשד
חדש/ה
תאריך הצטרפות: Feb 2005
מס' הודעות: 47

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י אפי לוי ב- 17-06-2006, 13:42
בעניין: "אני קלאודיוס"

קטע הפתיחה מתוך "אני קלאודיוס":

נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
"אני קלאודיוס" אפי לוי דרמה 16 10-06-2014 08:54
"דני ודינה" אפי לוי רשימת המכולת האבודה של חלוצי 12 21-09-2009 11:47
"אני אוהב את לוסי" אפי לוי קומדיות 7 26-12-2007 17:50
"דני וגיל במסע בלתי רגיל" אלי אשד אלי אשד 2 07-05-2007 04:20
"אני מרגל" אפי לוי פעולה 0 15-04-2006 19:24


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 01:29.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013