ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אלי אשד
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

לנושא זה 3 תגובות והוא נצפה 40514 פעמים
דרג את הנושא - לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים".

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"
פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
פורסם על ידי אלי אשד
10-04-2006
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

יוצר : אברהם הפנר ,תסריטים : אברהם הפנר (סדרה ראשונה) יצחק בן נר (סדרה שנייה) , במאים : יצחק (צפל) ישורון (סדרה ראשונה) פנחס אלעזרי (סדרה שנייה). הפקה :שמואל אלטמן .
הופק בידי שירות הסרטים הישראלי , עבור משרד התחבורה בהשתתפות המועצה הלאומית למניעת תאונות , 1974.

אם מתחשק לך לפעמים
לפתוח לרגע את דלת הקסמים
בוא ואתן לך מפתח
תכנס ותהיה אורח
כי פה הקוסם הוא הכל יכול
אצלו תוכל ללמוד את הכל
אם תכנס ותשתלם
תוכל גם אתה להיות קוסם
תוכל גם אתה להיות קוסם ...
( שיר "דלת הקסמים " מילים יורם טהר לב , מוזיקה נורית הירש , ביצוע חווה אלברשטיין )

אלה הן מילות השיר המפורסם שעליו גדלו דורות שלמים של ילדים בשנות השבעים והשמונים , הפתיח הקבוע לאחת הסדרות הזכורות ביותר ( ואולי הזכורה ביותר ) של שנות השבעים , סדרת "דלת הקסמים ".
בימים אלה הוציאה חנות "האוזן השלישית" קלטת שכוללת את כל פרקי סדרת "דלת הקסמים" משנות השבעים ולימדה את הילדים להיזהר בדרכים , אגב סיפורי הרפתקאות של כעשר דקות של ד"ר קוק בחנות המשוכללת שלו.
עצם העובדה שסדרת "דלת הקסמים" כל כך זכורה היא קצת מפתיעה שהרי היו אלה "לא יותר" מתשדירים של "זהירות בדרכים" אחת מכמה סדרות כאלה כמו "דני דינה" (הזכורה בעיקר הודות לשיר הפתיחה הנפלא של שלמה ארצי יותר מאשר הודות לתסריטים של הסופר אוריאל אופק , על שני ילדים שתמיד מסתבכים בכמעט תאונת דרכים כשהם לא עוברים במעבר חצייה שגם פרקיה הוציאה ה"אוזן השלישית) "בולבול הקבולבול" ואחרים . אבל "דלת הקסמים" התעלתה על כולם ובהרבה. היו בה עלילות מעניינות ומבדחות שלא התמקדו רק מסביב לנושא הזהירות בדרכים , דמויות נפלאות בעצם הגרוטסקיות שלהם כמו בעל בית המרקחת הרגזן טוביה גוטמן (מרדכי בן זאב) ועוזרו האימבציל הרצל ( גידי גוב בתפקידו החשוב הראשון בטלוויזיה) שני הילדים יואבי (דוד בית און) והגרי ( שלומית להב )ברגמן , ומעל לכל דמותו של מר יהויקים קוק (גדעון זינגר) בעל חנות עתיקות במקצועו שהוא ככל הנראה סוג של קוסם שמתפקידו לשמור על האנושות מפני תאונות בדרכים בשירות ארגון מסתורי שמנהיגו , נתנאל קוק נראה בדיוק כמוהו. לאמיתו של דבר הייתה זאת התוכנית הסוריאליסטית ביותר שהופקה עד עצם היום הזה בנושא זהירות בדרכים ולאמיתו של דבר סדרת המדע הבדיונית האמיתית הראשונה של הטלוויזיה הישראלית .
בפרקי הסדרה הייתה המשכיות חזקה מפרק לפרק. בין השאר הייתה התפתחות ביחסים בין גוטמן ועוזרו הרצל והילדים ומר קוק , יחסים שהשתנו מעוינות עמוקה וחשדנות לכמעט ידידות בסוף הסדרה , כמעט כאילו המדובר כאן בסיפור אחד בהמשכים על מערכת היחסים בין האיש בעל כוחות הקסם ומכשירי הפלא קוק וידידיו הצעירים והמבוגרים יותר .
יהויקים קוק נראה כבעל יכולות אין סופיות הודות למכשיר "עין" שרואה הכל הן בעבר הן בהווה והן במציאויות חלופיות שונות (שבהם יואבי הגרי וגוטמן נדרסו פעם אחרי פעם אחרי פעם מאחר שלא שמרו על כלל זהירות בדרכים בסיסי כלשהו) למזוודה שלתוכה אפשר היה להכניס את כל חנות העתיקות שלו המלאה במפות ובמכשירים מוזרים שתוכה היה גדול בהרבה מחיצוניותה , ומכשירים טכנולוגיים שונים שבאמצעותם אפשר היה להעביר אנשים כהרף עין ממקום למקום ולהצילם כהרף עיין מתאונה .
הוא היה מסביר בכל פרק להגרי וליואבי מה היה קורה אילולי היו נשמעים לכללי הזהירות בדרכים הוא גם היה מסייע ליואבי ולהגרי בסכסוכיהם כנגד גוטמן והרצל.
אולם עם התפתחות הפרקים למדו גוטמן ועוזרו על יכולותיו המיוחדות של קוק השלימו עם הילדים ונהגו להיעזר בכישוריו המיוחדים של קוק .
למרות הכל היו לקוק גם מגבלות. הוא לא היה מסוגל לטפל בכאבי השיניים של גוטמן למרות תחנוניו של זה ונאלץ לחפש עבורו רופא שיניים מקצועי בחוף הים . כפי שהסביר בסבלנות פרק אחרי פרק - "קוסם ? אני לא קוסם , קוסמים יש רק בספרים. אני אחראי על הזהירות בדרכים".
קוק היה לאמיתו של דבר חלק מיחידה מיוחדת של "מפקחי בטיחות" והממונה על קוק היה נתנאל קוק שנראה בדיוק כמוהו ( שיבוטים?)
כמו כל דבר אחר בסדרה זאת גם מערכת היחסים בין גוטמן והרצל הייתה מוזרה ביותר . לכאורה היא הייתה של עובד ומעביד בלבד אבל אחד הפרקים רמז שאולי היה כאן הרבה יותר מכך. בפרק זה גוטמן נמצא לבוש בבגדי פיג’מה ב-2 וחצי בלילה בחדר השינה של הרצל ...
הממונים על קוק שלחו אותו ברכבת מסתורית לבצע תפקידים שונים בברזיל בסיום העונה הראשונה של הסדרה, משם חזר לעוד עונה נוספת לישראל ולאיי הדרום בפרק הסיום (אם כי אין זה ברור מה יש לממונה על זהירות בדרכים לחפש באיי הדרום ). ומשם לא חזר יותר לצער הילדים ( והצופים ) אבל הוא הספיק לעשות עוד מעשה טוב אחד מאיי הדרום, הוא מנע את פיטוריו הסופיים של הרצל בידי גוטמן .
הסדרה הופקה בשנת -1974 בידי שירות הסרטים הישראלי , היא נוצרה בידי הבמאי התסריטאי והסופר הידוע אברהם הפנר (שהתפרסם כמה שנים קודם לכן הודות לסרטו "לאן נעלם דניאל ווקס" שנחשב היום ליצירה קלאסית של קולנוע ישראלי) שייצר אותה על סמך סיפורים שסיפר לביתו הילדה על דמות הקוסם מר קוק . הפנר ביים את הפרק הראשון וכתב את ששת התסריטים הראשונים . הפנר עזב את הסדרה כדי ליצור ולכתוב סדרת "זהירות בדרכים אחרת "בולבול הקבולבול" אחריו המשיך לכתוב את הסדרה סופר מוכשר אחר ,יצחק בן נר. את הפרקים ביימו יצחק "צפל" ישורון (שידוע בעיקר הודות לסרט הקולנוע המפורסם שלו "נועה בת 17" על שנות החמישים בקיבוץ , והודות להמשכו המוצלח הרבה פחות "לא בת 17" שמתרחש בימינו ) ולאחריו פנחס אלעזרי .

אברהם הפנר מספר :
מר קוק נוצר בסיפורים שהייתי מספר לביתי כשהייתה בת שנתיים ועל פיהם כתבתי ששה פרקים ואחר כך עשיתי אותו הדבר עם בולבלול הקבולבול שעבורו כתבתי את כל 12 הפרקים.
א.א. : והיו תגובות לסדרה ?
הפנר : לפני 4 או חמש שנים שאלו אותי אם עשיתי את דלת הקסמים ואמרתי שכן ואז שאל אותי מישהו : "אז למה כולם אומרים שעשית את דניאל ואקס" וזה לא מצחיק כי עבורו "דלת הקסמים" הייתה יותר משמעותי בחייו , היו כמה דורות שגדלו על זה .
יצחק בן נר : אני כתבתי את ששת הפרקים של הסדרה השנייה מאחר שהפנר הרגיש שמיצה את עצמו. לא יצרתי דברים חדשים ולא מהפכות המשכתי את הרוח והרעיונות של הפנר ואני חושב שדי הצלחתי .
כשראיתי את זה חשבתי שזה חרג מרעיון סרטי ההסברה בגלל כל הדמויות שהפכו את זה למשהו אחר ויותר מעניין. היום זה היה נבלע בין אלפי פרויקטים אחרים אבל אז זה מילא את הפונקציה של סדרה שאנשים נשאבים אליה במהירות הבזק והסדרה הזאת כראשונה הפכה לסדרה מיתולוגית. מאז קיבלתי תגובות בלי סוף מאנשים גדלו על זה. הייתי בכמה מקומות ששם לא הכירו את הספרים שלי אבל כשאמרתי את מילות הקסם "דלת הקסמים" אנשים מיד זקפו גבה .
אבל היום יש לזה רק ערך נוסטלגי . היום סדרה כזאת צריכה להיות הרבה יותר מתוחכמת , אני לא יודע אם המסר עבר כל כך , אבל הסיפור והדמויות הצליחו מאוד.

אסא אופק האיש שאחראי להוצאת הקלטת של דלת הקסמים מטעם האוזן השישית אומר: דלת הקסמים הייתה סדרה שגדלתי עליה כילד בקיבוץ ואם כי לא התעניינתי בנושא הזהירות בדרכים שלא היה רלבנטי בקיבוץ , אהבתי מאוד את הדמויות ואת הקסם שבעלילות.
"לדעתי זאת אחת היצירות הטובות ביותר שהיו לנו כאן , ויצירתו הטובה ביותר של יצחק צפל ישורון. אלו הם סיפורים שאתה יכול ליהנות מהם גם היום עם סיפור מעניין ודמויות גרוטסקיות שונות והרבה תמימות שאיפה אתה מוצא כמוה כיום. אבל חבל שזה דווקא בפורמט שכבר הולך ונעלם בעצמו של קלטת הוידיאו ולא בפורמט DVD שהוא יקר יותר אבל משתלם יותר לטווח הארוך. אני מקווה שגם זה יגיע בעתיד ועם תוספות של ראיונות עם השחקנים והתסריטאים והבמאים כדי שאפשר יהיה לשמר טוב יותר את הסדרה הנפלאה הזאת שדורות שלמים גדלו עליה וזוכרים אותה."
ואכן צפייה חוזרת בפרקי "דלת הקסמים " מראה שגם היום הפרקים בשחור לבן לא איבדו לחלוטין מקסמם. הטכנולוגיה המתוארת נראית היום כמעט פרימיטיבית , אבל הסיפורים ההומוריסטיים והדמויות הגרוטסקיות ומעל לכול דמותו המסתורית של קוק עצמו עדיין מעוררים עניין וקסם שהוא מעבר לנוסטלגיה פשוטה.

פרקי "דלת הקסמים"
(הערה : זהו הסדר המדויק פחות או יותר של הפרקים , סדר הפרקים בקלטת "האוזן השלישית " הוא שגוי בחלקו ואינו מתאים להמשכיות שבתוך הפרקים עצמם).
סדרה ראשונה תסריטים : אברהם הפנר : בימוי יצחק צפל ישורון .
1. העין המכושפת של יהויקים קוק - 10 דק’. תסריט ובימוי אברהם הפנר .
הילד יואבי משחק בכדור ליד מכוניתו החדשה של מר גוטמן ומעורר את זעמו של גוטמן שרודף אחריו לחנות העתיקות של מר יהויקים קוק .
יואבי מגלה שם שלקוק יש מה שניראה כמו כוחות קסם. בין השאר יש לקוק "עין" מדהימה שדרכה קוק מראה ליואבי את שגיאותיו בעת שהגיע אליו ובהם הוא לא הסתכל ימינה ושמאלה כאשר עבר במעבר חציה. קוק גם מסוגל להעביר אנשים ממקום אחד לשני. בסוף הפרק קוק עוזב ברכבת שאת קולה יואבי שומע מחוץ לדלת הקסמים של החנות.
הערה : קטע הפתיחה כאן שונה משל שאר הפרקים והוא כולל "סיור" בחנותו של קוק.
2. הילקוט המעופף של יואבי -11 דק’.
בלילה יואבי מספר לאחותו הגר על האירועים שעבר באותו היום (ותוארו בפרק הקודם) בחנות של קוק הקוסם. הגר מסרבת להאמין בסיפור המוזר.
למחרת כשהם הולכים ברחוב גוטמן הכועס עדיין על התקרית של הפרק הקודם, רואה אותם ומתחיל לרדוף אחריהם. שני הילדים נמלטים לחנותו של קוק . יואבי מראה להגר את החנות אך לא מוצא את הרכבת שאותה שמע וכאשר הם יוצאים החוצה מהדלת הם מוצאים את עצמם ברחוב ושוב אינם מוצאים את הדלת שנעלמה. אך הילקוט של יואבי נמצא עדיין בחנות והם חוזרים למצאו ושם מוצאים את קוק.
3. במבוך דלת הקסמים -11 דק’.
הגרי זורקת מהבית כדורגל לרחוב אל יואבי וזה רץ אחורה כדי לקבל אותו מבלי להסתכל וכמעט נדרס . גם יואבי גם הגר וגם הכדור נעלמים ומופיעים בחנות של קוק. אלא שהחנות נראית כעת יותר גדולה מאי פעם , היא הפכה למבוך שבו הם אינם מוצאים את ידיהם ורגליהם. הכדור שלפתע קיבל קול אדם מציע לקרוא לעזרתו של קוק וזה אכן מופיע ונוזף בילדים על שגיאות הבטיחות שלהם . ועל מנת להראות עד כמה חמורים העונשים שלו יכולים להיות מראה להם אדם נוסף שכלוא במבוך מזה כמה ימים, גוטמן שעבר בכביש עמוס מצרכים מבלי להסתכל לכל צד וכעת הוא כלוא במבוך כשהוא זועק לשווא לעזרה.
4. מה קורה לביצים שלא נזהרות -11 דק’.
קוק צריך לטפל בבעיית בטיחות ברחוב ונאלץ להשאיר את החנות עם משגיח . הוא שוקל למנות לתפקיד הנכבד את יואבי אך זה עסוק במשחק ולכן הוא מזעיק את הגרי שמסכימה (יש לה ברירה ?). הגרי עוקבת בעין אחרי אחיה ורואה שגוטמן שוב רודף אחריו. יואבי מתחבא מאחורי מכונית נוסעת ומועלם לחנות. שם קוק מראה לו בקטע מצמרר מה קורא לביצים שלא נזהרו והתחבאו מאחורי המכונית וזאת דרסה אותן ומעכה אותן .
5. מי גונב לגוטמן את העיתון?-12:56 דק’
עיתון הבוקר של גוטמן נעלם באופן מסתורי כל בוקר . גוטמן הכועס חושד כרגיל ביואבי ופותח אחריו במרדף . גוטמן יודע שהוא ימצא את יואבי אצל קוק ומחפש אחריו שם. קוק בודק בעין ומוצא שלאמיתו של דבר העיתון לא נגנב אלא הושלך בידי הנער השליח למרפסת בביתו של גוטמן שם מחכות לו ערימות של עיתונים...
6. יהויקים קוק טס לברזיל-13:10 דק’.
קוק מודיע לגוטמן הרצל והילדים שהוא עוזב את הארץ ועובר לברזיל כדי להשגיח שם על הזהירות בדרכים. הוא והילדים צופים בתמונות חיות שונות המתארות כמעט תאונות שונות מהפרקים הקודמים ונזכרים בחוויות המשותפות שעברו ביחד. קוק מסביר לילדים כמה פעמים שיוכלו לשמור עימו על קשר אם יכתבו מכתבים ל"אדון קוד ת"ד 17176 ת"א" לבסוף הוא מחמיץ את הרכבת המסתורית שנוסעת רק פעם ביום, אך במקום זה נוסע לברזיל בקרונוע מיוחד.

סדרה שנייה . תסריטים :יצחק בן נר . ביום : פנחס אלעזרי

7. המחברת של עינת -9:04 דק’.
הילדים מקבלים מכתב מקוק שמספר על חוויותיו בברזיל ועל געגועיו לישראל. מסתבר שיש להם מפתח לחנותו של קוק וגישה למכשירים הטכנולוגיים המדהימים שלו. הם יוצאים במעקב אחרי חברה של הגרי שנוסעת באופניים בניגוד לחוקי התנועה. אך ניסיונותיהם להפעיל את המכשירים ולבצע "קסמים" בדומה לאלה של קוק נכשלים. למזלם קוק עצמו חוזר (!) ופותר את הבעיה . הוא נותן לעינת החברה של הגרי משרוקית מיוחדת שתשרוק שריקת הזהרה כל פעם שתבצע עבירת תנועה.
8. הארון של גוטמן -10:05 דק’.
גוטמן מזמין לביתו ארון עץ אולם מתברר שקשה מאוד להכניס אותו לדירתו. הרצל שנישאר לשמור על הארון מעדיף ללכת לישון והילדים משתוללים סביב הארון עד שמגיע גוטמן הנזעם ורודף אחריהם. קוק שעסוק ביצירת כדורי אש עוקב אחרי הנעשה ורואה שיואבי בעת בריחתו ביצע עבירת תנועה : הוא נתלה על העגלה של הסוסים. דבר שהוא עבירה על החוק. הרצל שנעלם מתגלה לבסוף ישן בתוך הארון .
9. התרופה המסוכנת -10 דק’ .
גוטמן מגלה שתרופה שמכר לילד עבור אם הילד היא למעשה רעל מסוכן ויוצא במסע חיפוש נואש אחרי הילד ברחבי העיר. הוא והרצל באים לקוק בבקשת עזרה. קוק שולח את גוטמן הרצל יואבי והגרי לחיפוש אחרי הילד ברחבי העיר, עד שהוא מוצא אותו לבסוף על ידי העין ובעת ביצוע עבירת תנועה - הוא עבר באור אדום. הילד ואימו מועברים לביתו של קוק. אך הפלא ופלא מסתבר שהרעל שהאם כמעט שתתה אינו רעל אלא מיץ פטל . הרעל האמיתי מסתבר נמצא בביתו של גוטמן שעומד לשתות ממנו בארוחה...
10. לגוטמן יש כאב שיניים -9:30 דק’.
תסריט : יצחק בן נר , במאי פנחס אלעזרי
הרצל בא לקוק בבקשת עזרה. גוטמן סובל מכאב שיניים איום ונורא אך הפחד שלו מרופאי שיניים הוא עוד גדול יותר והוא מסרב ללכת לרופא.
מפעיל מאמצי שכנוע על גוטמן הסובל ללכת לראות רופא שיניים וזה מסכים לבסוף לאחר שמסתבר שבעניין הספציפי הזה גם "קסמיו" של קוק אינם יכולים לעזור.
אך ישנה בעיה : כל רופאי השיניים בעיר הלכו לנפוש על חוף הים. יואבי והגרי יוצאים לשם בחיפוש אחרי רופא שיניים. לבסוף קוק מחליט שאין להפריע לרופא השיניים בחופשתו ולהחזיר אותו למשרדו במקום זה הוא מעביר את גוטמן לחוף הים שם נאלץ הרופא לבצע בו טיפול כשהוא בבגד ים.
11. הרצל המאמן -8:38 דק’
הרצל מאמן חבורת ילדים במשחק כדורגל ומגלה שחומר שאותו הוא צריך להעביר לגוטמן נעלם. הרצל פונה לעזרת קוק , וזה עוקב בעין אחרי האירועים במשחק שאותו אימן הרצל ומגלה ילד שגנב את הסחורה. ומה שגרוע לא פחות הילד נוסע על אופניים בניגוד לכל חוקי התנועה.
הרצל חוזר לגוטמן המשתולל על האיחור של כמה שעות , אך יש פיתרון : שעונו של גוטמן מוחזר בחמש שעות אחורה כדי שיחשוב שעדיין 9 בוקר (וכאן נשאלת השאלה האם קוק אכן אף החזיר את הזמן לאחור ?)
12. מסעו החדש של קוק -9 דק’. (הפרק האחרון בסדרה).
קוק שוב יוצא למסע והפעם באופן סופי לאיי הדרום. הוא מכניס את כל חפצי ביתו למזוודה הכישופית שיכולה לכלול בתוכה אין ספור חפצים.
הוא מסביר שאם יאחר את הרכבת היום היא תגיע רק בעוד שנה (סדרי הזמנים השתנו מסתבר מאז מסעו לברזיל ששם דיווח שהרכבת יוצאת פעם ביום ומלבדה יש קרונוע ). הוא מבקש מהילדים שישמרו על עצמם ברחוב. בינתיים הרצל מאחר שוב לעבודה וגוטמן מחליט לפטר אותו סופית. אך מסתבר שהרצל איחר מסיבה טובה , הוא עזר למנוע עבירת תנועה של ילד. קוק ממקומו הרחוק אי שם באיי הדרום מסייע להרצל על ידי כך שהוא נועל בפני גוטמן את דלת ביתו ולזה אין ברירה אלא לפנות שוב לעזרת הרצל ולהחזירו לעבודה. בסיום הפרק הצופים שומעים את צחוקו הרחוק של מר קוק (אי שם באיי הדרום) ובכך הדמויות והצופים נפרדים סופית מיהויקים קוק ומעולמו המוזר.עוד על סדרות "זהירות בדרכים" ברשימת המכולת האבודה ...

על גדעון זינגר

עוד על גדעון זינגר

על גידי גוב

על יצחק בן נר

על סרטי מדע בדיוני שנעשו בישראל

וידיאו:

קטע הפתיחה
(קובץ הווידאו מכווץ בפורמט zip , יש להוריד את הקבץ למחשב ולפתוח אותו עם תוכנת WINZIP )
פורסם ע"י
סמל המשתמש של אלי אשד
חדש/ה
תאריך הצטרפות: Feb 2005
מס' הודעות: 47

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י אפי לוי ב- 21-07-2006, 23:18
בעניין: לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י mordi ב- 19-10-2008, 21:53
מקסים להיזכר אך איך מורידים הקובץ אם ניתן לקבל הוראות יותר מדויקות לסירטון - מסרטים כאלו לומדים לשמור על החיים בדרכים ולא מהעכשויים שעושים צחוק אדום ירוק וכדומה. אודה לקבלת הדרכה לכך. כיף לשמוע ולראות מזכיר דברים שמחים שהיו בחיים לעומת החיים היום
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י אודי חמודי ב- 01-08-2015, 23:42
לצערי עלי לבשר שגדעון זינגר שגילם את מר קוק נפטר לפני כחודש.
יהי זכרו ברוך
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
"דלת הקסמים" אפי לוי רשימת המכולת האבודה של חלוצי 4 06-09-2007 10:35
לאן נעלם האווטאר של קפטן קירק???? Long Rider בעיות תפעול 2 03-05-2006 10:37
זה נכון ש"שלומית בונה" הוא על הגרי מ"דלת הקסמים" cardinalmanjune מחפשים 2 16-10-2005 22:42
מישהו יודע לאן נעלם אדישמעון??? saritse פתוח 7 12-08-2005 16:27
"דלת הקסמים" בערוצי הספורט 5 ו - 5+ Brando הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 4 26-05-2005 19:01


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 09:24.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013