ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אלי אשד
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

צמד רעים - "סטארסקי והאץ"

לנושא זה 1 תגובות והוא נצפה 7972 פעמים
דרג את הנושא - צמד רעים - "סטארסקי והאץ".

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
צמד רעים - "סטארסקי והאץ"
צמד רעים - "סטארסקי והאץ"
פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-04-2004
פורסם על ידי אלי אשד
10-04-2006
צמד רעים - "סטארסקי והאץ"

בעת כתיבת רשימה זאת עלה על המסכים עוד סרט בשרשרת האין סופית של גרסאות קולנועיות לסדרות טלוויזיוניות מצליחות. הוליווד שהתייבשה ככל הנראה לחלוטין מרעיונות חדשים ומעניינים מתרפקת אל הצלחות העבר של המסך הקטן הן הגדולות והן הקטנות בתקווה שאולי הם יביאו לה כמה דולרים ויחסכו לה את הצורך ברעיונות חדשים וגם יעלו על גל הנוסטלגיה שלעולם אינו נגמר .
הפעם זה עיבוד של סדרת הטלוויזיה שהוקרנה בשנות ה-70 העליזות במשך 4 עונות בשנים 1975-1979 , סדרת "סטארסקי והאץ’" .
"סטארסקי והאץ’" הייתה באמת אחת הסדרות המשטרתיות היותר מוצלחות ומבדרות של אותה תקופה (וזאת כאשר כל סדרה שנייה או שלישית עסקה באנשי משטרה) ובוודאי הרבה יותר מוצלחת ומשעשעת מההצלחה הגדולה האחרת של אותה תקופה ושל אותו מפיק, אשף ההצלחות אהרון ספלינג, "המלאכים של צ’ארלי" שגם היא זכתה לאחרונה לעיבודים קולנועיים מתוקשרים מאוד .

הסדרה עסקה בהרפתקאותיהם של שני שוטרים שונים זה מזה לחלוטין : דיויד סטארסקי (פול מיקל גלזר) השוטר השחרחר הנינוח המשמיע בדיחות קרש ללא סוף וידידו הבלונדיני קאן הטצ’ינסון (דיויד סול ) הבלונדיני השקט והמופנם יותר ובעל כישרון הזמרה בגיטרה ( סול היה במקורו זמר).
השניים היוו ניגוד מושלם אחד לשני ומשום כך המיזוג ביניהם גם היה מוצלח במיוחד גם משום שהם הסכימו בדבר אחד תמיד: אף פעם זה לא מזיק לכופף קצת ( הרבה ) את החוקים כדי ללכוד פושע.
בצפייה חוזרת היום בפרקים ישנים של הסדרה המיזוג בין השניים נראה מוצלח מעל ומעבר לכל הציפיות של מפקדם סרג’נט דובי השחור הרגזן.
השניים רווקים מושבעים ולכאורה רודפי נשים כפייתיים נראו כמי שמעמידים אחד את השני מעל לכל דבר אחר. הם היו נוגעים אחד בשני ללא הרף ,מחליפים חיוכים ידעניים , קריצות אין סופיות , בדיחות שהיו מובנות רק ליודעי דבר , ומתחפשים בבגדים שהיו נחשבים כמוזרים גם בשנות השבעים.
הם היו רודפי בחורות כפייתיים והיו נשים רבות שעברו תחת ידיהם בכל פרק ולפעמים מהאחד לשני , אך אלו התגלו תמיד וללא יוצאת מהכלל , כשקרניות , נוכלות , עברייניות , כנערת ליווי במקרה אחד וסתם "חדשות רעות" בכל שאר המקרים. ובזמן שהאחד היה נמצא עם אישה השני היה תמיד נמצא בבר לבד ושותה על מנת לשכוח את יגונו .
הצופה המודרני אינו יכול שלא לתמוה מה באמת היה סוג היחסים בין סטרסקי והאץ? בכל אופן אין ספק שהשניים נראים כנהנים מכל רגע כאשר היו ביחד גם ידידם העבריין הסרסור האגי ביר ששימש כמודיע מהרחוב נראה כדמות מוזרה וצבעונית ביותר בעצמה ולא בדיוק "סטרייטית" באיזה קנה מידה שאפשר להעלות על הדעת.
כך או כך במשך 4 שנים ו-88 פרקים מלאי פעילות בצד האפל של העיר ביי סיטי עסקו צמד גיבורינו העליזים במאבקים בסרסורי זונות ובמבריחי סמים ובמסוממים בבעלי חנויות לפורנוגרפיה ובלקוחותיהם, בבריוני מאפיה וברוצחים סדרתיים ולצידם מידי פעם גם ביריבים קצת יותר מוזרים שבהחלט לא היו מקובלים אז בסדרות משטרה כמו, פושע נגוע בווירוס קטלני המאיים ליצור מגפה (בפרק של שני חלקים), בפושע שמבצע שטיפת מוח בקורבנות שונים כדי שיבצעו עבורו מעשי רצח (פרק של שני חלקים) בקוסם וודו ( גם כן בפרק של שני חלקים) , כת עובדי שטן ואף בערפד.
ואל כל הפושעים והיצורים המוזרים הנ"ל התנהגו זוג השוטרים בצורה ברברית ממש לאחר שלכדו אותם. חוץ מזה השניים היו לבושים תמיד במיטב צווי האופנה והסתובבו עם מכונית אדומה מרשימה . הם היו "קולים" וסקסיים בניגוד לרוב השוטרים הטלוויזיוניים האחרים של אותה תקופה , האפורים ברובם.
בסופו של דבר ז’אנר המשטרה איבד את עניינו של הקהל וגם סדרת "סטארסקי והאץ" ’ הלכה לעולמה.
בפרק האחרון והמסיים האץ’ עצמו נהרג מיריות מתנקש אבל המפיקים על מנת שלא להרגיז את המעריצים הקימו אותו לתחייה בדקות האחרונות של פרק הסיום .
וגם סדרת "סטרסקי והאץ’" עצמה קמה לבסוף לתחייה. בשנות התשעים עם התחזקות גל הנוסטלגיה לשנות ה 70 שהתרחקו מספיק , קמו לה אתרי מעריצים רבים באינטרנט רבים , כמו גם סיפורים מקורים רבים פרי עטם של חובבים ובהם רבים מאוד שתיארו את היחסים ההומוסקסואליים בין סטרסקי והאץ’.
ולאחרונה הצמד חזר בגרסה קולנועית בבימויו של טוד פיליפס.
המאפיין המיוחד של הסרט הוא שבניגוד לרוב הגרסאות החדשות לסדרות וותיקות הוא אינו מעביר את זמן העלילה ל"זמננו" ( כמו למשל בעיבודים לסדרה אחרת של ספלינג "המלאכים של צ’ארלי" ) אלא משאיר אותו בשנות ה-70 תוך שימת דגש מיוחד על המאפיינים הביזאריים באופנה ובמכוניות של התקופה בעיר הדמיונית "ביי סיטי" ( בה התרחשו סדרות רבות של ספלינג ).
אבל הסרט הוא שגרתי לגמרי. אין בו הבדלים רבים מפרק ממוצע של שתי שעות מהסדרה המקורית. היוצרים ניסו להציגו כמעין פרודיה על הסדרה ועל קונבנציות של סרטי וסדרות משטרה בכלל (דוגמה אחת: סטרסקי מגיע למשטרה בעקבות אימו שהייתה שוטרת "אגדית" במשך עשרות שנים ולא בעקבות אביו השוטר האגדי כמקובל בסרטים כאלה ,הלצה פמיניסטית נאה). אך מכיוון שהסדרה המקורית הייתה בגדר כמעט פרודיה בעצמה אין לאמר שיוצרי הסרט הצליחו, שהרי קשה לעשות סאטירה על סאטירה.
שתי הדמויות הראשיות של סטארסקי (דיויד סטילר) והאץ’ (אוון וילסון) אינן מצליחות ליצור את הכימיה שהייתה בשחקנים המקוריים (שלפחות מופיעים בתפקיד אורח קטן בסוף הסרט בקריצת עין לצופים הידענים כמקובל בגרסאות חדשות מעין אלה).
בכל אופן בהתאם לזמנים החדשים והמתירניים יותר אין ספק שהשחקנים מנסים לשים דגש על כך שהאהבה המתפתחת האמיתית היא לא בין הגיבורים וידידותיהן המזדמנות אלא בינם וכי המדובר כאן בהרבה יותר מ"חברות גברית אמיצה" .

הרמזים ההומוסקסואליים הם בהחלט מודגשים יותר מאי פעם בעיקר באקט של דרקונים ומגפיים מתנופפים וסאדו מאזו באופן כללי שצמד השוטרים נאלצים לתת לפני אסיר שממנו הם רוצים לשאוב מידע . בכך הולך הסרט אחרי האחיות הבכירות "המלאכיות של צ’רלי" שגם שם הושם בגרסאות הקולנועיות דגש חזק על "אטמוספירה לסבית" ( שדווקא לא הייתה קיימת כל כך בסדרה המקורית). ודומה שיש בכך לאמר הרבה על החדירה של ההומואיות והלסביות לתרבות הפופולארית של ההווה בהשוואה לזאת של שנות ה-70 שאז עדיין היה צורך בהסוואת הדברים, או שהם לא היו קיימים כלל ורק בדיעבד אנשי קהילה שונים המציאו אותם .
הדמות המעניינת ביותר בסרט היא דווקא של "האיש הרע" . מאפיונר יהודי גזעני בשם פלדמן (וינס אוון) שהמציא זן חדש של קוקאין שטעמו כטעם הסוכרזית (!) שרוצח ללא היסוס קל שבקלים. באחת הסצנות היותר מעניינות בסרט חודרים הגיבורים לביתו בעת שהוא עושה בת מצווה לבתו והורסים את כל הטקס.
מאפיונרים יהודיים אלימים כאלה הם נדירים מאוד בהוליווד של היום וגם בזאת של העבר, ומסיבות מובנות ,המפיקים היהודיים לא ששו להציג יהודים באור יותר מדי שלילי , אבל נראה שהפעם למפיק היהודי ספלינג לא היה איכפת. בכל מקרה לא צמד השוטרים ההרואיים הם אלה שלוכדים לבסוף את הנבל היהודי אלא דווקא האגי באר (בגילומו של זמר הראפ הידוע סנופי דוג שהתפרסם בשיריו התוקפים שוטרים)שמחזיר ליהודי המנוול מנה אחת אפיים על ההערות הגזעניות שלו כנגד שחורים.
אפשר לראות אבל לא מוכרחים , עדיף להישאר בבית ולראות קלטות של הסדרה המקורית. הרבה מהפרקים שלה לא התיישנו בניגוד לסרט שיתיישן מהר מאוד.


קישורים:

אתר מקיף

עוד אתר מקיף

תקצירי הפרקים

סקירה על סטרסקי והאץ’

אתר חובבים של סטרסקי והאץ’

אתרי סטרסקי והאץ’ שונים

זוגות בלשים בסדרות טלוויזיה

אתר הסרט

על האתר של הסרט

קטעים מהסרט
פורסם ע"י
סמל המשתמש של אלי אשד
חדש/ה
תאריך הצטרפות: Feb 2005
מס' הודעות: 47

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י yossi211 ב- 10-07-2006, 01:40
בעניין: צמד רעים - "סטארסקי והאץ"

לא יאומן
אבל ערוץ AXN מתחיל לשדר את הסדרה הזאת
בימיי שישי , שלושה פרקים ברצף !
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
"סטארסקי והאצ’" אפי לוי פעולה 3 25-02-2008 11:58


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 07:27.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013