ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > מיקי רפאלוביץ
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

מיקי רפאלוביץ kickstand

סקוטרמן

לנושא זה 46 תגובות והוא נצפה 48841 פעמים
דרג את הנושא - סקוטרמן.

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
סקוטרמן
סקוטרמן
פורסם על ידי kickstand
02-04-2006
סקוטרמןהשנה: 1972 המיקום: אי שם ברמת אביב. במוסך המוסתר מהעין, נמצא אדם חסון ומסביבו יש חפצים שונים במוסך כאשר הבולט לעין הוא קטנוע ססגוני מסוג "ווספה".

נשמע צפצוף אלקטרוני ואנטנה חשמלית מתרוממת מהכנף השמאלית של הקטנוע. האדם החסון ניגש לקטנוע המשוכלל ופותח כפתור על המוניטור הקטן שבקטנוע.
"סקוטרמן ? אתה שם ?" שואל קול המפקד מעברו השני של הקו. "אני כאן המפקד" עונה סקוטרמן. "אני שולח לך עוזר צעיר שרק עכשיו סיים את האקדמיה למשימות מיוחדות, ביחד תוכלו לשמור ביתר יעילות על ד"ר האפבייקד".

הקטע הנ"ל לקוח מפרק הפתיחה של הסדרה ללימוד אנגלית "The Adventures of Scooterman" הסדרה הייתה מיועדת ללימוד אנגלית לכיתות ח’. כותב הסדרה , לו גולן, היה בחור צעיר מארצות הברית שעבד בטלוויזיה החינוכית , בשנות השבעים. לו, שהיה חירש אילם , תיקשר טוב מאוד עם 60 העובדים של הטלוויזיה החינוכית דאז.

את הסדרה "סקוטרמן" ביים הידוע מכולם, ארוו קפלן, (הידוע כשריף גודמן).

קפלן: "לו היה בחור מקסים עם דמיון עשיר במיוחד. הוא היה מאוד גאה בדמותו
של סקוטרמן ולא פעם הוא קינא בשחקנים עצמם כשהם נסעו על הווספה
בחוץ וברחבי האולפן".
קפלן גם תרם את קולו כקולו של מפקדו של סקוטרמן הקורא לו למשימות שונות, דרך המוניטור שעל הווספה. למרות שנראה היה כי בסדרה עצמה היו אינספור פרקים, היו למעשה רק שישה פרקים. ההרגשה המוטעה של אינספור הפרקים היה טמון בסודו של תופעת ה-RERUN שידור בלתי נלאה של 6 הפרקים , פעם אחר פעם,שנת לימודים אחר שנת לימודים.תאור התמונות מימין לשמאל:
תמונה של דוקטור האפבייקר,
המוסך של סקוטרמן,
חלק מהפתיח של הסדרה.

הסדרה הייתה סדרת מדע בדיוני (אולי הציונית הראשונה) שאמנם מטרתה היה רק אחת, אבל היא הקימה לה מעריצים רבים. כמובן שהמטרה הייתה ללמד אנגלית בצורה יותר מעניינת ,אבל מי למד אנגלית?
אני חיכיתי לשיעורי אנגלית רק לראות את השידור של סקוטרמן, שהיה לרוב ב10:30 בבוקר.

גארי גולדברג, השחקן של סקוטרמן, לא שיחק רק בסקוטרמן, הוא היה גם הבעל היפני בשני פרקים באנגלית שסיפרו את סיפורם של זוג יפני שמוצאים מראה והאישה מסתכלת במראה וחושבת שזאת תמונת המאהבת של בעלה וכאשר בעלה הסתכל במראה, הוא חושב שהמראה היא תמונת מאהבה של אישתו. לעזרת הזוג המסכן, נחלץ זקן יפני חכם שלוקח מהם את המראה ומציל את הזוגיות שלהם...

גארי עזב את הארץ, לאחר מלחמת יום-כיפור וחזר לקליפורניה והפך להיות מפיק טלוויזיה.

העוזר הנאמן של סקוטרמן, קיקסטנד, היה שחקן צעיר מארצות הברית בשם ג’ואי גולדסטין (גולדשטיין) ולא זכור לי אם הוא שיחק בעוד משהו בטלוויזיה החינוכית.
מה שכן ידוע לי הוא שאחרי שהוא חזר לארצות הברית הוא הפך להיות עוזר במשרד עורכי דין.

ד"ר האפבייקד (אולי אחת מבין הדמויות הכי זכורות מהטלוויזיה) זכה לסדרה משלו לאחר סקוטרמן בשם The Amazing World of Doctor Halfbaked שהיתה סדרה ללימוד אנגלית בכיתות י’. השחקן ששיחק את הדוקטור המפוזר והמצחיק עד דמעות, הוא יוג’ין בלאו. הוא שיחק המון בכל מיני סדרות באנגלית. לאחר מכן הוא חזר לעיר הולדתו באוסטרליה וב 1980 יוג’ין נפטר מהתקף לב.


הפרקים והאפקטים :
(לסדרה , The Adventures of Scooterman היו בסה"כ- 6 פרקים)

The Pocket-sized Popcorn machine

זהו הפרק הפותח בו אנו רואים שסקוטרמן מקבל כעוזר את קיקסטנד. מייד עם כניסתו של קיקסטנד לתפקיד, הצ’יף קורא לסקוטרמן למשימה בה ד"ר האפבייקד המציא מכונה מכונת כיס המייצרת פופקורן. אשר סקוטרמן וקיקסטנד מגיעים למעבדה של הד"ר, הם מגלים כי המכונה התקלקלה ומתחילה להעיף פופקורן לכל כיוון. סקוטרמן וקיקסטנד מגיעים בזמן כדי לעצור את המכונה הקטנה ולהציל את ד"ר האפבייקד מטביעה בפופקורן…

Missing Miner

הצ’יף קורא לסקוטרמן לפגוש את ד"ר האפבייקד בהרים. סקוטרמן וקיקסטנד נוסעים לשם כדי לפגוש את הד"ר.
כאשר הם נפגשים, ד"ר האפבייקד מסביר לשני הבלשים שאחייניתו נחטפה על ידי הפושע המזוקן Big Harry , כל זאת כי הד"ר לא שילם לו את שכר הדירה על הבקתה.
סקוטרמן וקיקסטנד מגלים כי הבקתה נמצאת על מכרה זהב וכי החוזה של Big Harry הוא מזויף וכל עניינו הוא בזהב של המכרה. סקוטרמן וקיקסטנד פורצים לבקתה ומצילים את מיינר , אחייניתו של ד"ר האפבייקד.תאור התמונות מימין לשמאל:
קיקסטנד פורץ לביקתה של מיינר,
סקוטרמן, קיקסטנד וד"ר האפבייקד בחנות העוגות של פרד.


The Crazy Calendar

ד"ר האפבייקד ממציא לוח שנה ממחושב אשר מודיע לאנשים על החלפת היום. משהו משתבש וימי רביעי נעלמים בכלל. הצ’יף קורא לסקוטרמן וקיקסטנד לפתור את הפרשה.
סקוטרמן מגיע למסקנה אחת: עוד אחת מההמצאות של ד"ר האפבייקד. ישר שניהם עולים על הווספה המשוכללת ומגיעים למעבדה של ד"ר האפבייקד. כאשר האפבייקד רוצה להראות לסקוטרמן את ההמצאה החדשה, לוח השנה מתפוצץ לחתיכות קטנות ויום רביעי חוזר.


Magnetic Memory ring


ד"ר האפבייקד ממציא טבעת מגנטית, המשפרת את הזיכרון. הטבעת הולכת לאיבוד והדוקטור המודאג מזעיק את סקוטרמן. סקוטרמן וקיקסטנד נוסעים על הווספה ופוגשים את ד"ר האפבייקד בעיר (תל אביב?). שם מסביר להם הד"ר כי הטבעת הלכה לאיבוד אחרי שהוא קנה מאפין מסוכר אצל פרד האופה. החבורה נכנסת לחנותו של פרד האופה ולאחר חיפוש קצר, הטבעת נמצאת בתוך צנצנת הסוכר.

Accident Astronaut

ד"ר האפבייקד לוקח את אחיינו הצעיר אוסוולד (בנו של ארוו קפלן, אהרון קפלן) לראות שיגור חללית לחלל. אוסוולד נעלם והצ’יף קורא לסקוטרמן וקיקסטנד לזירת האירוע.
כאשר הם מגיעים לבסיס השיגור , קיקסטנד בטוח כי הילד נמצא בחללית וממש שניות לפני השיגור סקוטרמן וקיקסטנד מצילים את הילד.


Atomic Brain

ד"ר האפבייקד ממציא מכונה המשפרת את היכולת השכלית. הוא קורא לסקוטרמן וקיקסטנד לבוא לראות את ההמצאה החדשה אולם הם לא יודעים כי הפושע המזוקן Big Harry מתכנן לגנוב את המכונה. בזמן מהלך טיפשי , Big Harry מתחבא בתוך המכונה וד"ר האפבייקד מפעיל את המכונה. המכונה מתקלקלת ו Big Harry יוצא משם טיפש גמור.

סקוטרמן הוא הג’יימס בונד הישראלי. אומנם הוא דיבר אנגלית, אבל הוא "נולד" בטלוויזיה הלימודית. המוסך של סקוטרמן היה מלא בטכנולוגיה חדישה:


הבימה המסתובבת של הווספה:
הבימה, הייתה בימת עץ אשר הייתה מונחת על ציר, מסביב לבימה היו קושרים וכאשר סקוטרמן היה יוצא למשימה , אנשי הבימה היו מסובבים את הבימה והווספה הייתה מסתובבת בצורה הרואית, לכיוון הדלת.

הבימה המסתובבת של הווספה לא הייתה האפקט היחיד המרשים. אפקט נוסף שנתן דרמטיות לסדרה, היה האפקט של המוניטור של הווספה. דרך המוניטור הזה, הצ’יף היה קורא לסקוטרמן ולקיקסטנד לצאת למשימות השונות. את האפקט הזה השיגו על ידי זה שאת קולו של ארוו קפלן היו משדרים דרך משקף תנודות ובו בעת היו מצלמית את הרשת המוארת על המוניטור של הווספה.


אפקט נוסף היה המחשב של סקוטרמן. המחשב היה לא פחות מאשר מכונת עריכה מקולקלת שתלו אותה על קיר הסט וזה נתן מראה עתידי לכל הסיפור. את תפאורת הסט של הסדרה בנה ראש מחלקת תפאורה כיום בטלוויזיה החינוכית , צבי נדב.
הוא גם זה שעיצב את הסמל המפורסם ומלא המשמעות של סקוטרמן , הקסדה עם הצעיף המתנפנף ברוח.
צבי נדב היה גם אחראי לאנימציית הפתיחה. נדב: "את אנימציית הפתיח ביצעתי עם שולחן אור ומצלמת 16מ"מ ישנה, שהקמנו בחדר השינה של אחד העובדים.
אישתו נורא כעסה על זה , אבל הייתה הרגשה של חלוציות בין כל 60 העובדים של הטלוויזיה , אז ב 1972."
אבל לא רק אנימציית הפתיחה זכורה לטוב, אלא גם מוזיקת הפתיח (שניתן להוריד אותה בלחיצה על הקישור).

את הפתיח המוזיקלי, ביצע יוחנן קלדי שהיה המייעץ המוזיקלי של הטלוויזיה הלימודית , במשך שנים רבות.
השילוב המעניין והמלהיב של קול המנוע של הווספה, עם המוזיקה הקצבית הוא אחד הדברים הראשונים בסדרה שמכניס אותך לאווירה.
קלדי: "כאשר הבנתי מה יהיה אופי הסדרה של סקוטרמן, ירדתי אז עם טייפ הקלטה ומיקרופון לחנייה של הטלוויזיה. ירדתי לשם עם אחד מאנשי הבמה שהיה הראשון מבין עובדי הטלוויזיה שהייתה לו ווספה. ביקשתי ממנו לתת גז כמה פעמים וככה הקלטתי את המנוע הרץ של הווספה. אחר כך לקחתי כמה תקליטים של מוזיקת קאנטרי וביצעתי מיקס בין המוזיקה לבין קולות הווספה, בהסתמך על האנימציה של צבי."


הווספה עצמה הייתה משהו מעניין לחלוטין. עד כמה שידוע לי, הווספה הייתה בהשאלה מאחד המוסכים בתל-אביב. על הווספה היו אנשי הבמה, היו מדביקים את הסמל של סקוטרמן ומכניסים את המוניטור ואת האנטנה החשמלית. הווספה הייתה ווספה של חברת פיאג’ו, מודל "ווספה-ספרינט" שנת ייצור 68. צבעה של הווספה היה אפור מטאלי שכן הצבע היה חייב לעבור טוב את הצילומים שבשחור לבן.תאור התמונות מימין לשמאל:
מודל של המוסך של סקוטרמן שבניתי עבור הטלוויזיה החינוכית,המודל נמצא הארון תצוגה בבנייני הטלוויזיה החינוכית.
המוניטור של סקוטרמן. שילוב של גלי קול עם הסמל המואר,
מודל הווספה ששימשה בסדרה, בתור הווספה של סקוטרמן.


מוזיקת הפתיח של הסידרה.

הסוף של סקוטרמן הוא עצוב ביותר . משישה פרקים ,שכל אחד מהם הוא חצי שעה, נשאר רק הפרק השלישי. הפרקים עצמם בפורמט 2 אינץ', שלא משתמשים בו יותר והוא עצמו עבר תהליך של חמצון .
הפרקים נמצאים הארכיון הטלוויזיה החינוכית. הארכיון עבר שתי שריפות והצפה אחת,דבר שלא היטיב עם הסרטים עצמם.


פורסם ע"י
סמל המשתמש של kickstand
ותיק/ה
תאריך הצטרפות: Jul 2005
מקום מגורים: המוסך של סקוטרמן
מס' הודעות: 473

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י drhalfbaked ב- 29-05-2006, 10:43
בעניין: "סקוטרמן"

בקרוב יתפרסם ראיון איתו והרבה מהדברים שהיו לא ברורים יתבהרו.
הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י kickstand ב- 29-05-2006, 11:57
בעניין: "סקוטרמן"

Mr. GoldStien
If you read this, I want to apologize from the buttom of my heart for the rumor that may had started from materials that I have gathered, towards my old website on Scooterman. This info, that I came across 1998 mentioned that homeless thing, but I had no ability to check it with any reliable source.Once again I want to apologize to you on this entire incident.I personally would love to read the interview with you and learn about the man who played Kickstand on that wonderful show Scooterman. I hope you'll find in your heart the ability to forgive me for publishing an un checked . information.
To show you how much I am sorry and regret on how things turned out, I have decided to quit from the world of the Israeli Nostalgy and from this website. Although I quit as from now, I would like you to know that Scooterman & Kickstand will always be my childhood heros.
Thank you"
__________________
Michael R
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י shutdown ב- 29-05-2006, 15:20
בעניין: "סקוטרמן"

Dear Mr. Goldstein,


As an avid fan of "The adventures of Scooterman" I'm looking forward to read the interview with you. It may be strange to outside viewers how an old english learning series may cause such interest, but the fact is that for many of us it was (and is) part of our childhood, even missing school just so we can watch it again on TV :)

The whole incident was probably blown out of proportion, not to undermine in any way your feeling about the rumor, it was just as such a misunderstanding. As Michael said, I too hope that you'll find it in your heart to forgive and let bygones be bygones

And Michael, thank you very much for your contribution to the nostalgic revival and in particular for the wonderful and detailed article above, knowing how hard it is to gather information after such a long time and the reluctance of the "Instructional Television" to cooperate.
הגב עם ציטוט למעלה
  #4  
ע"י drhalfbaked ב- 29-05-2006, 18:59
בעניין: "סקוטרמן"

Dear Mr. Goldstein,
I'm sure Mickey here didn't mean to hurt or discredit you. The fact that we were so eager to find you through the years indicates our deep appreciation to your work as a great character in the series Scooterman. I hope you will be able to forgive the vicious (and false) rumor which was spread about you. I'm sure no one in this community had any mean intentions - I believe I speak here on behalf of all the members of our forum.

Cordially,

Nadav
הגב עם ציטוט למעלה
  #5  
ע"י drhalfbaked ב- 30-05-2006, 00:37
בעניין: סקוטרמן

חברים יקרים, מר גולדשטיין שולח לכם ובמיוחד למיקי את המסר הבא:
Thank you all for your concerns, but everything is fine!!! I am not offended, I haven’t been physically injured or legally damaged, and it’s really not a big deal – it’s actually kind of funny! Miki, I can’t stop you from quitting your work on the nostalgia website, but please don’t do it on MY account – Yaron and all the nostalgia fans need you! Also, I won’t forgive any of you because there’s nothing to forgive! I am sure no one had bad intentions. If anybody ever asks, you can tell them that I was never fired from a job and I was never homeless. And I suppose you should take that part of the website down soon. But otherwise, please don’t give any of it a second thought. Finally, I am delighted that you all seem to carry the TV show with in your hearts after all these years. I’ll try not to disappoint you when I finally answer the interview that Yaron has put together.
הגב עם ציטוט למעלה
  #6  
ע"י kickstand ב- 09-06-2006, 12:13
בעניין: סקוטרמן

הכתבה עודכנה על ידי
מודל הווספה - עודכן
סוף הכתבה - עודכן
נערך אחרון על ידי kickstand : 09-06-2006 ב 12:29.
הגב עם ציטוט למעלה
  #7  
ע"י אפי לוי ב- 21-07-2006, 23:31
בעניין: סקוטרמן

הגב עם ציטוט למעלה
  #8  
ע"י kickstand ב- 13-11-2006, 06:19
בעניין: סקוטרמן

העלתי לyoutube עוד קטעי וידיאו:

פתיח


יציאה לפעולה


כותרות סיום
נערך אחרון על ידי kickstand : 13-11-2006 ב 06:25.
הגב עם ציטוט למעלה
  #9  
ע"י liatl13 ב- 13-11-2006, 11:22
בעניין: סקוטרמן

בס"ד
יישר כח עלנ ההשקעה,
ליאת.
הגב עם ציטוט למעלה
  #10  
ע"י פומבה ב- 24-12-2006, 22:16
בעניין: סקוטרמן

קטע קצר שהיה לי על קלטת וידאו:

נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"
הגב עם ציטוט למעלה
  #11  
ע"י dory_23 ב- 24-12-2006, 22:58
בעניין: סקוטרמן

זה בזמנו היה הפרק האהוב עלי בסידרה. קטע נהדר.תודה!
הגב עם ציטוט למעלה
  #12  
ע"י shutdown ב- 04-01-2007, 02:55
בעניין: סקוטרמן

תודה רבה פומבה.

זה מתוך הפרק Atomic brain נכון?
כמדומני זו הפעם הראשונה שצץ פרק שונה מזה ששרד (crazy calendar)

תקנו אותי אם אני טועה.
הגב עם ציטוט למעלה
  #13  
ע"י cardinalmanjune ב- 04-01-2007, 03:27
בעניין: סקוטרמן

בהחלט פעם ראשונה שצץ הפרק
הגב עם ציטוט למעלה
  #14  
ע"י winnetou ב- 04-01-2007, 08:50
בעניין: סקוטרמן

הלוואי על כולנו פה,"הזקנים",שנמצא בקלטות הישנות שלנו שרידים אלו ואחרים דוגמת "סקוטרמן" . מצד אחד זה באמת מרגש לצפות בקטע מפרק שנחשב עד כה לאבוד.מאותה סיבה,הדבר גם מרתיח- לחשוב כל העת שהפרקים הללו אבדו בשל הזנחה פושעת של החינוכית.ביזיון,מה שנקרא.
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
סקוטרמן וקיקסטנד - רסיסי זכרון... shutdown הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 27 04-12-2006 00:13
סקוטרמן, הרבנית וסמבוסק בחלל drhalfbaked הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 0 24-06-2006 00:57
קיקסטנד kickstand הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 61 05-08-2005 00:47
המאמר על סקוטרמן שוב פורסם ב-YNET drhalfbaked חדשות 4 31-07-2005 19:30
סקוטרמן - רעיונות kickstand הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 14 08-07-2005 07:22


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 09:25.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013