ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > מיקי רפאלוביץ
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

מיקי רפאלוביץ kickstand

"האיש השווה מיליונים"

לנושא זה 29 תגובות והוא נצפה 46062 פעמים
דרג את הנושא - "האיש השווה מיליונים".

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

"האיש השווה מיליונים"
"האיש השווה מיליונים"
פורסם על ידי kickstand
02-04-2006
"האיש השווה מיליונים"

חלום או מציאות...

השנה היא 1970 ובבסיס חיל אוויר אמריקאי, מתכוננים לניסוי במטוס על קולי חדש.
הטייס מועלה למטוס אשר אמור להישלח ממטוס משא גדול יותר. הכל הולך כשורה אולם כ - 10 דקות לאחר התחלת הניסוי מתקבלת קריאת שגיאה בבקרת הניסוי והמטוס החדש צולל אל תוך אדמת המדבר, מספר קילומטרים בודדים מהבסיס.
צוותי חילוץ והצלה ממהרים למקום ההתרסקות ולמרבה ההפתעה הטייס עדיין חי, אם כי הוא פצוע בצורה קריטית, אחד החובשים הצבאיים שטיפל בטייס הפצוע הוא מרטין קיידין.

מרטין הצליח לייצב את מצבו של הטייס עד הגיעם למרפאת הבסיס, מפה נלקח הטייס ישירות לחדר הניתוח בבסיס, על מנת לטפל בפציעותיו , מרטין החובש טען שלאחר כמה ימים הגיעו אנשי סי איי איי , שלקחו את הטייס הפצוע ביחד עם צוות רופאים למקום מרוחק מהבסיס.
עד כאן הכל נשמע רגיל ושגרתי.

אולם לאחר כשנה הגיע הטייס חזרה לשירות כאילו כלום , קיידין היה המום שכן הוא זוכר שמההתרסקות, הטייס איבד את יד ימינו ואת שתי רגליו והנה הוא עומד מולו בריא ושלם עם יד ימין ושתי רגליים. קיידין היה בשוק ונודע לו מהרופא הבסיסי שאותו טייס עבר סדרת
ניתוחים שבהם הושתלו לו רגליים ביוניות ויד ביונית.

לאחר שחרורו של קיידין מהשירות הצבאי, הוא העלה על כתב את מעללי הסיפור בספר "סייבורג"
שבו הוא מתאר בפרטי פרטים את אשר התרחש. עד היום, כאשר נשאל קיידין על אמיתותו של סיפור זה,הוא מכריז קבל עם ועדה כי הממשל האמריקאי דאג לטייח את סיפורו של הטייס הביוני וכי זהו סוד מדיני שמור ביותר.

הספר "סייבורג" נמכר במיליוני עותקים ובשנת 1972 אולפני יוניברסל ראו פוטנציאל סיפורי אדיר. נכתב פיילוט שבו הסופר מרטין קיידין היה שותף מלא. הפיילוט הוא באורך שעה וחצי ובו מסופר על האסטרונאוט , קולונל סטיב אוסטין האמור להטיס מטוס ניסוי המשוגר ממטוס משא גדול. בגלל תקלה אלקטרונית, המטוס מתרסק וסטיב מאבד את שתי רגליו , יד ימינו ואת העין השמאלית.
הרופא המטפל בסטיב הוא הרופא הצמוד שלו עוד מימיושל סטיב בנאס"א, ד"ר רודי ויילס.
ויילס ידוע גם בתיאוריות שלו על הנדסה ביונית ובמאמריו על מתן גפיים ביוניים לקטועי ידיים ורגליים. סטיב נמצא תחת השפעה כבדה של סמי הרגעה ומגיע אדם בשם אוסקר גולדמן.
אוסקר הוא ראש ארגון , OSI הקשור לפנטגון, גולדמן מציע לדוקטור רודי ויילס כי הוא ייתן לו את הסכום הנדרש על מנת להפוך את סטיב אוסטין לאדם הביוני הראשון ובתמורה ,
סטיב יהפוך להיות סוכן בשירות מדינתו ותחת פיקוחו של גולדמן. ויילס מסרב בהתחלה שכן הוא חושב שהביוניקה עובדת רק בתיאוריה וכי הניתוחים יהרגו את סטיב.

לאחר זמן קצר הד"ר משתכנע ומגיש את הסכום של 6 מיליון דולר לאוסקר. התקציב מאושר וסטיב נכנס לסדרת ניתוחים בהם מושתלת לו יד ביונית, זוג רגליים ביוניות ועין ביונית.
החלקים הביוניים מופעלים על ידי מחשב זעיר המחובר למוחו של סטיב ומקור הכוח שלהם הם בטריות גרעיניות זעירות הממוקמות באיברים הביוניים.

סטיב מתעורר ולומד כמו ילד, שוב איך ללכת ואחרי זמן קצר מאוד הוא לומד את הכוחות האמיתיים שמעניקה הביוניקה. אוסקר מגיע ואומר לסטיב אוסטין כי הגיע שעתו להיכנס לתפקידו החדש כסוכן .OSI סטיב מסרב ואומר לאוסקר כי הוא יכול לקפוץ לו , אוסקר מצליח לשכנע את סטיב להצטרף ל OSI ומשימתו הראשונה היא להציל דיפלומט ערבי אשר נחטף ויושב בשבי של ארגון טרור איסלמי. אוסקר מסביר לסטיב כי אותו דיפלומט חשוב כי הוא ערבי ישראלי ובכוחו לשמור על השקט בין הישראלים לערבים ,כמו כן סטיב מקבל מפות ותצלומי אוויר
סטיב נוחת במדבר ורץ 90 קמ"ש עד הגיעו לבסיס הארגון הטרוריסטי. הוא משחרר את הדיפלומט ובעזרתו של מטוס ישן השייך לטרוריסטים,סטיב מטיס את הדיפלומט לישראל.

בפרק הפיילוט השחקן לי מייג’ורס מקבל את תפקיד חייו כקולונל סטיב אוסטין.
ואת תפקידו של אוסקר גולדמן, ממלא השחקן מרטין באלסם. בגלל חילוקי דעות
עם ההפקה, מוחלף ההשחקן מרטין באלסם בשחקן ריצ’ארד אנדרסון.

90 קמ"ש במהירות איטית...

לאחר פרק הפיילוט הראשון של הסדרה " האיש השווה מיליונים" , סטיב אוסטין הפך להצלחה כלל עולמית ומייד קמו לו מעריצים "שרופים" בכל מדינה שבה הוקרנה הסדרה.
בין המעריצים היו ילדים שכמובן ניסו לחקות את האיש הביוני, החיקויים התבטאו בכך שילדים ניסו לרוץ מהר כמו לי מייג’ורס בסדרה, אולם הם לא הבינו שבשביל להשיג את האפקט הזה, הריצו את הסרט במהירות, בזמן העריכה.

היו ילדים שגם ניסו לקפוץ מגגות בניינים, כמו סטיב אוסטין. עורכי הסדרה הבינו מהר מאוד עד כמה ההשפעה של האיש הביוני על הילדים והוחלט לנקוט בשינויים, השינויים התבטאו במהירות הסרט.

עורכי הסרט קיבלו הוראות מהמפיקים לבצע שינויים במהירות הפעולות של קולונל סטיב אוסטין. הריצה הואטה , כיפוף המתכות והרמת המכוניות גם הואטה והקפיצות לגובה הואטו גם כן. ההאטה של הסרט הוסיפה נפח דרמטי לכל פרק ופרק. הוסף גם הסאונד הביוני שהוא הפך את הפעולות לבעלות מימד נוסף. כעת, כל פעם שסטיב אוסטין היה רץ במהירות "השווה" ל90 קמ"ש, אז המסך הוא היה רץ כמו צב, כשהצליל הביוני מלווה אותו.

האיש הביוני לא נשאר לבד וכבר מהעונה השנייה הוא קיבל עוזרת יפיפייה. ג’יימי סאמרס הייתה חברה משכבר הימים של סטיב ושניהם השתתפו בתרגיל צניחה. המצנח של ג’יימי לא נפתח כראוי והיא התרסקה במהירות גבוהה לקרקע. בבית החולים, סטיב מתקשר לבוס שלו ב ,OSI אוסקר גולדמן ומשכנע אותו להקציב 6 מיליון דולר נוספים, לתיקון גופה של חברתו ג’יימי.

ד"ר רודי ויילס נכנס לתמונה פעם נוספת וכך נולדה האישה הביונית. האישה הביונית, נשלחה גם היא למשימות מסוכנות למעבר לים ( בדומה לסטיב ) והיו פעמים שבהן סטיב וג’יימי עבדו על משימות ביחד. מהר מאוד, האישה הביונית קיבלה סדרה משלה והיא הייתה משאת
נפשה של כל בת כמעט.
אנחנו בישראל הכרנו את ג’יימי סאמרס, דרך הטלוויזיה הירדנית ואו הלבנונית שכן, בערוצים אילו שידרו לסירוגין פעם את סטיב אוסטין ופעם פרק של האישה הביונית.

בארצות הברית, ההצלחה של סטיב אוסטין, נולדה בעיקר בגלל החור הגדול שהשאירה אחריה הסדרה המצליחה "משימה בלתי אפשרית" . סטיב אוסטין הצליח למלא ללא כל קושי את המתח, הדרמה והפעולה שהשאירו לו כל ארבעת חברי כוח "משימה בלתי אפשרית" .

הסדרה "האיש השווה מיליונים" נמשכה בין השנים 1973 לבין , 1978 והיא הכילה למעלה ממאה פרקים של 50 דקות כ"א. לאחר כמה שנים מיום סיום הסדרה, החליט לי מייג’ורס ל"החיות" את הדמות שנתנה לו הכרה בינלאומית והוא הפיק את סרט הטלוויזיה :
The return of the Six Million Dollar man and the Bionic Woman
בסרט הזה, סטיב אוסטין וג’יימי סאמרס מסכלים מזימת יבוא סמים לארה"ב , אולם המאפיונרים דורשים נקמה ומנסים להתנקש בבנו של סטיב, מייקל. הניסיון שלהם לא עולה יפה כל-כך ומייקל לא נהרג, אלא נפצע קשה בתאונת הדרכים ש"סידרו" לו.
סטיב הרוס ואוסקר מחליט להקציב לניתוח הביוני של מייקל סכום של 10 מיליון דולר שכן מייקל מקבל רגליים ביוניות ויד ביונית וגם עין ביונית, אבל הפעם הניתוח עולה יקר יותר כי הטכנולוגיה כעת היא שונה ומייקל מקבל יותר יכולות ביוניות, כמו קרן לייזר מהעין הביונית וראיית לילה. 6 מיליון דולר הם מחיר הניתוח של סטיב אוסטין.

בישראל לפעמים נקראה הסדרה :"איש ששת המיליונים" אולם קונוטאציות חזקות לצמד המילים "ששת המיליונים" , גרמו לא פעם למפח נפש אצל האוכלוסייה בישראל שכן הדבר תמיד הזכיר את מספר היהודים שנרצחו בשואה, לכן שם הסדרה שונה בישראל ל"איש השווה מיליונים".

וירוס לפני החתונה...

סטיב אוסטין כיכב בלמעלה ממאה פרקים בין השנים 1972-1978 נוצרו מאות ואלפי מוצרי לוואי כמו : בובות, חוברות קומיקס, מגבות, כפתורים לחולצות, חולצות (שהיו מאוד פופולאריות גם בישראל) וכו’.

בסיום הסדרה , לי מייג’ורס כיכב בסדרה נוספת והפעם הוא גילם פעלולן סרטים מטקסס שמפענח גם מקרי פשע. המצחיק הוא שכל מעריץ של לי מייג’ורס, שראה את הסדרה החדשה ,THE FALL GUY חיכה כל פרק ופרק שמייג’ורס יעשה איזשהו פעלול ביוני.
לאחר שגם הסדרה הזו נגמרה, מייג’ורס החל להפיק סרטי טלוויזיה באורך שעה וחצי כל אחד, על האיש הביוני.

בסרט הראשון,

THE RETUTN OF THE SIX MILLION DOLLAR MAN & THE BIONIC WOMAN
שיחקו לי מייג’ורס ולינדזי וואגנר את סטיב אוסטין וג’יימי סאמרס המסכלים הברחת סמים גדולה אל תוך ארצות הברית. אולם המאפיונרים לא מוותרים ומנסים לפגוע בבנו של סטיב, מייקל אוסטין, מנישואיו הראשונים והוא נפגע בתאונת דרכים אשר "סידרו" לו. סטיב הרוס וד"ר רודי ווילס הופך את מייקל לאיש ביוני כאשר יש לו רגליים ביוניות, יד ביונית ועין ביונית המסוגלת לירות קרני לייזר ולעבור למצבים של ראיית לילה, ראייה אינפרא אדומה ועוד.

בסרט השני,

BIONIC SHOWDOWN אנו מגלים את סנדרה בולוק בתפקידה הטלוויזיוני הראשון.
בסרט הזה, רודי ויילס מנסה סוג חדש שלביוניקה והפעם הביוניקה היא על נכים ולא על קטועי רגליים.
סנדרה בולוק מגלמת את קייט, ילדה נכה אשר מושתלים לה מעגלים אלקטרוניים ביוניים
בידיים וברגליים ובכך היא הופכת להיות חזקה כמו ג’יימי ונכותה נעלמת. בינתיים נגנבות תוכניות של טילים, ממשרדו של אוסקר גולדמן ואוסקר מגלה כי הגנב הוא ביוני. מתחילה חקירה ואוסקר נחרד לגלות כי קיים אדם ביוני נוסף חוץ מהסוכנים שלו ( סטיב אוסטין, ג’יימי סאמרס , מייקל אוסטין וקייט שרק עתה סיימה את ההשתלות הביוניות) .
בינתיים סטיב אוסטין וג’יימי סאמרס שומרים על המשחקים האולימפיים בארה"ב ואוסקר נחטף. החוטפים דורשים 10 מיליארד דולר תמורת שחרורו של אוסקר. סטיב וג’יימי מגלים היכן נמצא אוסקר ומחלצים אותו וקייט נלחמת באדם הביוני המתגלה כסוכן בכיר ב OSI
בסרט אנו לא יודעים איך אותו סוכן הופך להיות ביוני. בסוף הסרט סטיב מציע נישואים לג’יימי.

בסרט השלישי ( והאחרון !)?

BIONIC EVER AFTER
בדיוק לפני החתונה של סטיב וג’יימי, ג’יימי מתחילה לסבול מכשל מערכתי של המערכות הביוניות שלה והיא מאושפזת במצב קשה. ד"ר רודי ויילס לא מבין מה קורה שכן הבדיקות יוצאות בסדר ואולם ג’יימי, מחוסרת הכרה ועם רגל אחת בקבר. סטיב מצוברח ואוסקר שולח אותו למשימה בדרום אמריקה , ביחד עם סוכנת OSI צעירה בשם קים. שם סטיב אמור לעצור מטורף שנשלח על ידי שליט עיראק.אותו מטורף מחפש טניסאי צעיר (בן דודו של שליט עיראק אשר ברח הבית) הגר אצל השגריר האמריקאי. אם השגריר לא ייתן את הצעיר (שמתחבא בינתיים), אז המטורף יפוצץ טיל גרעיני בתוך ביתו של השגריר. בינתיים ד"ר רודי מגלה כי למעשה ג’יימי סובלת מווירוס מחשב, במחשב הביוני הראשי שלה והוא זה , הגורם לה למצבה הנוכחי. רודי מתקן את התוכנה של ג’יימי ובינתיים הוא מגלה סימנים לכך שהווירוס הוכנס על ידי החלפת שבבים אלקטרוניים בידה של ג’יימי.

אוסקר מגלה כי הסוכנת קים שנשלחה עם סטיב, היא בתו של אחד הרופאים הבכירים שעבדו עם ד"ר ויילס, על בנייתו של סטיב אוסטין מחדש אחרי התרסקותו. אותו רופא היה בריב עם ד"ר ויילס ופוטר מעבודתו. לאחר מכן הוא הרס את חייו בשתייה. בינתיים סטיב מתחיל להרגיש שמשהו לא בסדר עם האיברים הביוניים שלו והוא מאבד את הכוחות שלו וקים נעלמת. ג’יימי נשלחת לעזור לסטיב וביחד הם מגלים כי קים היא האחראית לוירוסים של
ג’יימי וסטיב. קים אומרת להם כי הוירוסים זה נקמתה על מותו של אביה, שכן הביוניקה הייתה
כל חייו וזה למעשה גם הרג אותו. סטיב אוסטין וג’יימי סאמרס מסכלים את פעולות הטרוריסטים (שקים גם הצטרפה אליהם) ולאחר מכן הם מתחתנים.

לי מייג’ורס מזוהה עד היום עם הדמות של סטיב אוסטין ובראיון איתו מ 1999 הוא ציין כי הוא מצטער שהיום אין ניתוחים ביוניים שכן היום בגיל ,61 הוא זקוק לברכיים חדשות מכל הקפיצות והריצות שלו במהלך תפקיד חייו כסטיב אוסטין.

כאשר אני יושב היום בבית וצופה שוב ושוב בפרקים של "האיש השווה מיליונים" בוידיאו, אני מבין שהסדרה נועדה למעשה למבוגרים שכן נוגעים שם בנושאים כמו, גבולות מדיניים ופוליטיים ,פוליטיקה על כל צדדיה, נושאים צבאיים וכו’.

סטיב אוסטין היה ויהיה אחד מגיבורי התרבות שהנחיל גם ראיה לעתיד, עבור המדענים והרופאים,אשר היום הם במחקרים על שיקום אנשים מפגיעות ,בצורה ביונית.
פורסם ע"י
סמל המשתמש של kickstand
ותיק/ה
מקום מגורים: המוסך של סקוטרמן
מס' הודעות: 473

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002

כלי עזר למשתמש
ע"י אפי לוי ב- 15-07-2006, 10:03
בעניין: "האיש השווה מיליונים"

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 22-07-2006, 10:34

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 22-07-2006, 11:03

בסיום הסדרה , לי מייג’ורס כיכב בסדרה נוספת והפעם הוא גילם פעלולן סרטים מטקסס שמפענח גם מקרי פשע. המצחיק הוא שכל מעריץ של לי מייג’ורס, שראה את הסדרה החדשה ,THE FALL GUY חיכה כל פרק ופרק שמייג’ורס יעשה איזשהו פעלול ביוני

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י michshai ב- 30-10-2006, 09:16

כל מילה מיותרת ! הסדרה הזו הייתה ונוטרה אחת מאבני הדרך שלח מיליוני ילדים בארץ בשנות השמונים המוקדמות ...
היום כבר יוצאת העונה השנייה של "האיש השווה מיליונים" דרך ZONE 2 (חברה בריטית),אמנם אלה שממכם חיפשו בEBAY בטח כבר הבינו ששם מופיעים כל 5 העונות כולל פירקי המפתח של לי מייגורס כסטיב אוסטין בסדרות אחרות . אמנם האייכות היא לא חלקה לגמרי אמנם זה מהנה מאוד ..ומומלץ מאוד !!!!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 12-07-2007, 13:47
בעניין: סטיב אוסטין

על סטיב, ביגפוט וסיוטי לילה

הפרק הראשון שבו צפיתי בעלילות סטיב אוסטין, היה גם בבחינת הזיכרון הטלוויזיוני הראשון של חיי: הייתי בסביבות גילאי 4-5 וצפיתי עם הוריי באחד הערבים בפרק הנודע (שחולק למעשה לשני פרקים) "סודו של הביגפוט". הפרק הזה הותיר בי חותם עמוק ובל יימחה- קרב הסלואו מושן בין אוסטין לענק השעיר (אותו גילם המתאבק האגדי אנדרה "דה ג'יאנט") במעבה היער החשוך, היזרה עליי אימה גדולה. אימה גדולה כל כך, עד כי הוריי נאלצו לעבור לערוץ אחר בטלוויזיה.

הנדידה הפתאומית לערוץ חלופי (איני זוכר אם הפרק שודר בטלוויזיה הישראלית או הירדנית) לא סייעה במחיקתו של החיזיון המבעית ההוא- סצינת המאבק, בה אכל סטיב אוסטין לא מעט קש מגוש השיער הזועם, נצרבה בתאי מוחי לעד.

חלפו שלושים שנה והנה פגשתי לראשונה את ברנדו באחד הערבים שבתפר בין 2006 ל-2007. לאחר זמן קצר הבנו שמלבד אהבות משותפות לתוכניות שונות (כמו "סיפורים קלאסיים מצויירים" מבית API), קיימת אצל שנינו "שריטה" עמוקה ומשותפת בכל הקשור לפרק המדובר. תיארתי בפני הדון כל פרט ופרט בסצינה הנ"ל, למרות שלא צפיתי מאז באותו הפרק. הדון התלהב ובתוך יום שלח לי קישור וידאו לקרב האיתנים, ששרט לעד את מוחנו. נסגר מעגל.

"סודו של הביגפוט" היה ונשאר לגביי הפרק המשמעותי (והאהוב) ביותר מבין עלילותיו של סטיב אוסטין- האיש, הסיבים והאגדה. מסתבר שלא רק לגביי: בזמנו הוזכר באתר הפרק המדובר על ידי ברנדו וגם שם נחשפו "טראומות ילדות" זהות לשלי- צ'יז יקירינו התוודה שם על הסיוטים שנגרמו לו כתוצאה מצפייה בדמותו המפחידה של הביגפוט.

דור הולך ודור בא, אך הצמרמורת לעולם נשארת.

תמונה מצורפת
לחץ על התמונה לגירסה גדולה יותר. שם:9.jpg צפיות: 1718 גודל: 17.5 KB  לחץ על התמונה לגירסה גדולה יותר. שם:sixmill1.jpg צפיות: 986 גודל: 13.8 KB  לחץ על התמונה לגירסה גדולה יותר. שם:six million man.jpg צפיות: 775 גודל: 61.5 KB  לחץ על התמונה לגירסה גדולה יותר. שם:סטיב.jpg צפיות: 670 גודל: 6.0 KB  לחץ על התמונה לגירסה גדולה יותר. שם:אנדרה.jpg צפיות: 1059 גודל: 21.6 KB  

נערך אחרון על ידי winnetou : 16-09-2010 ב 17:11.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 12-07-2007, 14:46
כל כך נכון לגבי הצמרמורות!
לעולם לא אשכח איך התחלת לזמזם לי את הנעימה של Api. איזו צמרמורת קיבלתי עם תוספת קטנה של דמעות...לא האמנתי שיש עוד מישהו שזוכר אותה.
זה היה ערב יחיד ומיוחד!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י cheese ב- 13-07-2007, 17:44
ווינטו, כפי שהזכרת מקודם אכן זהו הפרק המבעית ביותר שזכור לי כילד. פרק זה שאני זכרתי אותו דווקא משידורי הערוץ הירדני משום מה, היה לאורך שנים צרוב היטב בתודעתי. הוא היה מוחשי ומציאותי עבורי והיזרה עליי אימה שליוותה אותי כבר מצפייה ראשונה.

מפאת חוסר הידע שלי כילד, זכור לי כי באותם ימים פירשתי את דמותו של "ביג פוט" כיצור המקורב יותר לסוג של גורילה כ"קינג קונג" זעיר מימדים. ביודעי שסטיב אוסטין ניחן ביכולות פיסיות מדהימות, בזכות חלקי גופו המלאכותיים קיוויתי כי יוכל לאותו יצור. לחרדתי ניתבדתי במהלך הצפייה, כשההתברר לי שאותו ביג פוט שווה בכוחו, אם לא יותר, לאיש הביוני. אין פלא שהפרק הזה עורר בי תחושות חזקות של מתח וחרדה.
נערך אחרון על ידי cheese : 13-07-2007 ב 20:08.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 13-07-2007, 18:57
צ'יז,הגיוני שהפרק שודר בערוץ הירדני, לפחות במקרה שלי. צפיתי בו בסביבות 1976/7 ואני זוכר שהוא שודר בערב ולא בשעות אחה"צ. כמו כן, צריך לזכור שהערוץ הירדני שידר סדרות בהפרש זמן קצר יחסית ממועד שידורן המקורי בחו"ל- הפרק הכפול של סטיב והביגפוט שודר בארה"ב ב-1976,כך שסביר יותר שהוא הוקרן אצל שכנינו ולא בערוץ הראשון.

הערוץ הראשון, כזכור, היה משדר סדרות מחו"ל באיחור רב, בד"כ בהפרשים של 3-5 שנים (!). כך גם לגבי "האיש השווה מליונים"- מעלליו של סטיב אוסטין גלשו להם בניחותא אל תוך שנות השמונים, בעוד הסדרה הסתיימה למעשה ב-1978.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ca140103 ב- 29-01-2008, 20:57
בעניין:האיש השווה מיליונים

קיקסטנד, ברנדו ואפי - אולי לא שמתם לב, אבל שתי הסדרות האיש השווה מיליונים וגם האישה הביונית זכו כאן בארץ לסיבוב שני.

אמנם הערוץ הראשון שידר את הסדרה באיחור רב בשנות ה-80, אבל כשהכבלים התחילו לשדר בארץ, הם רכשו לשידור את שתי הסדרות ששודרו בערוץ 3. האישה הביונית שודרה לרוב בערוץ 3 וובערוץ הילדים. האיש השווה מיליונים שודרה אף היא בערוץ 3 בימים הראשונים של הכבלים ויותר מאוחר בערוץ Axn.

וחוץ מזה - שתי הסדרות כבר זמינות לרכישה על DVD מסוף 2006 בארה"ב. המחיר עולה 28 דולר (112 שקל אבל עם משלוח ומכס זה יכול להגיע ל-150 שקל), ובאימיול תמצאו חלק מהפרקים מרצועת ה-dvd או הקלטה רגילה מהטלוויזה הבריטית.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 14-02-2009, 14:14

לפני מספר ימים, במהלך גלישה שגרתית ביוטיוב, נתקלתי באחד מקבצי הוידאו הרבים שהועלו לטיוב בנושא "סטיב אוסטין - האיש השווה מיליונים"
הוידאו הנ"ל מכיל את נעימת הפתיחה בעיבוד מיוחד ומלהיב בסגנון פאנק שנות השבעים.
לאחר שמיעת עיבוד הפאנק המלהיב, חיפשתי מידע נוסף על הנעימה הזאת והרי התוצאות :

ג'ון גרגורי ותזמורתו מבצעים את הנעימה הנ"ל ונעימות פתיחה של סדרות טלוויזיה נוספות משנות השבעים שנאספו יחדיו לדיסק אוסף מצויין שאותו רכשתי אתמול באמאזון.

מומלץ בחום !

לינק לאתר all music guide בו ניתן לקרא את הביקורת המצויינת על הדיסק ושמיעת קטעים קצרים מכל הנעימות המופיעות באוסף

לינק לרכישת הדיסק באמאזון
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 14-02-2009, 14:50
פעמיים כי טוב!

ראשית, אודה לדון על כך שיידע אותי כבר אמש לגבי הדיסק הנפלא, שנאסף אחר כבוד לעגלת הקניות שלי. כבוד לויטו!

שנית, אוסיף ואמליץ על דיסק מדהים נוסף, שבו ניתן למצוא, בין היתר, את נעימת "סטיב אוסטין" המקורית (כולל דברי הקריין בפתיח): TV TOONS שמו, והוא חלק מסדרה של דיסקים המכילים את מיטב הנעימות של סדרות ילדותינו ונעורינו בגירסה המקורית!

מיותר לציין שגם הדיסק הנ"ל בדרכו אל העמק שביזרעאל...

מומלץ בחום.

הדיסק באמאזון

דגימות מרצועות האלבום באתר הנפלא "מובי גרובס" + שני הדיסקים הנוספים בסדרה.

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 15-02-2009, 14:06
דיסק בדרך?

אני תוהה לעצמי איך זה שעד היום לא יצא פסקול שלם של סטיב אוסטין על דיסק.
צלילי הסבנטיז הגרוביים שבסדרה, הם לא פחות מפולחן טהור!
אבל יש תקווה- לאחרונה יצאו שני דיסקים במהדורה מוגבלת של "האישה הביונית", סדרת הבת
(הפחות מוצלחת לטעמי) של "האיש השווה מליונים". את הפסקול אגב חיבר לא אחר מג'ו הרנל, המלחין המיתולוגי של "הענק הירוק",
סדרת הסבנטיז הנפלאה, שגם לה יצא פסקול נהדר.

בקצב הזה, ייתכן ונזכה בעתיד ל"דבר האמיתי".
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י דריו 68 ב- 15-02-2009, 15:28
מנגינת הפתיחה (ובעיקר נעימת הסיום השקטה על הפסנתר) של "הענק הירוק" היא אחת המנגינות היפות שנכתבו אי פעם לסדרת טלויזיה לדעתי. היא גם הופיעה (בגרסה מותאמת אופנתית) בסרט הקולנוע "הענק הירוק" שיצא בשנה שעברה. שמה המקורי של הנעימה: "The lonely man"
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 20-03-2009, 14:19
גרסה מחודשת נוספת לנעימת הפתיחה הכוללת קטעי קול של סטיב אוסטין ואוסקר גולדמן

הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
"האיש מהאטלנטיס" אלי אשד אלי אשד 6 04-04-2016 23:50
"האיש השווה מיליונים" אפי לוי מדע בדיוני 4 13-02-2008 01:40
"האיש השווה מיליונים" אפי לוי הערוץ הראשון (פעולה , בלשים , קומדיות וכו...) 36 19-02-2006 20:09
סטיב אוסטין - האיש השווה מיליונים arik_zv הערוץ הראשון (פעולה , בלשים , קומדיות וכו...) 11 06-02-2006 11:41
סטיב אוסטין האיש השווה מיליונים kashat מחפשים 1 29-06-2005 19:01

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 12:35.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013