ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > כותבים שונים
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

פרקליטי אל איי

לנושא זה 11 תגובות והוא נצפה 39526 פעמים
דרג את הנושא - פרקליטי אל איי.

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
פרקליטי אל איי
פרקליטי אל איי
פורסם על ידי ca140103
24-09-2011
פרקליטי אל איי

הוצגה בשנים:1986-1994
רשת טלווזיה:NBC
שחקנים:
רי'צארד דארסט - לילנד מקנזי
אלן ריצא'נס - דאגלאס ברקמן
ג'ימי סמיט'ס - ויקטור סיפואנטס
קורבין ברנסן - ארני בקר
ג'יל אייקנברי - אן קלסי
מייקל טאקר (יהודי במוצאו) - סטוארט מרקוביץ
הארי האמלין - מייקל קיוז'אק
סוזן דיי - גרייס ואן אואן
מישל גרין - אבי פרקינס
סוזן רוטן - רוקסן מילמן
בלייר אנדרווד - ג'ונתן רולינס
לארי דרק - בני סטולביץ

במצבנו הנוכחי קשה להאמין לזה, אבל הטלוויזיה האמריקנית לא ידעה בכלל סדרות פרקליטים בשנות השמונים. דמות הפרקליט הטלוויזיוני עד אז התבטאה בפרי מייסון, בחור העל-הכיף-כיפאק מהסיקסטיז שחי בעולם עם שחור ולבן בלבד – גם במובן הצילום - ותמיד תמיד זכה. באייטיז יצירה של סדרה מהסוג נחשבה לבעייתית מבחינה דרמטית היות ומדובר לכאורה בלא יותר מפטפטת. יו"ר NBC סבר אחרת אחרי שראה ב-1982 את הסרט פסק דין בכיכובו של פול ניומן, והציע לסטיבן בוצ`קו, אחד מיוצרי בלוז לכחולי המדים המהפכנית, ליצור סדרת עורכי דין. ההצעה מצאה חן בעיניו, ובקיץ 1985 הוא חתם מולם על חוזה ליצירת הסדרה, כשהוא לוקח את טרי לואיז פישר, תסריטאית ועורכת דין, לעבוד איתו על הסדרה.

בשלב הארוך של הליהוק, שנבע הן מריבוי הדמויות והן מהחיבוטים הרבים של המפיקים, נוצר באזז גדול על "הסדרה החדשה של סטיבן בוצ`קו", והמונים נבחנו לתפקידים. ג`ימי סמיטס - שהקרדיט המשמעותי שלו עד אז היה גילום שותפו של ד`ון ג`ונסון בפיילוט של מיאמי מחלק המוסר - היה הראשון שנבחן לתפקיד ויקטור סיפוונטס, ולדברי בוצ`קו מיד אחרי האודישן ידעו שהוא האיש. קורבין ברנסן נבחן קודם כל לתפקיד מייקל קוזאק, אבל לבסוף זכה בתפקיד של ארני בקר המניוק. בתפקיד קוזאק זכה כמובן הארי המלין, שלמעשה היה בטוח שהסדרה תיכשל כי מי רוצה לראות אנשים בחליפות נושאים תיקים. רק ב-1986 הסתיים הליהוק, והפיילוט בן השעה וחצי החל להצטלם. דמותה של עוזרת התובע המחוזי גרייס ון אוון, נתפרה אחרי הפיילוט במיוחד כמושא אהבתו של קוזאק. הבאזז הגדול על הסדרה עוד לפני שהחלה הביא גם לתפקיד הזה נבחנות רבות, בכללן הדוגמנית לשעבר סילה וורד, אך בסופו של דבר זכתה בו סוזן דיי, שהייתה ילדה כוכבת בשל תפקידה במשפחת פארטרידג`.

בוצ`קו ופישר חיפשו תסריטאים עם רקע משפטי. אחד מהם היה וויליאם פינקלשטיין הניו יורקי, שסלד ממה שראה מהסדרה מפני שלא הייתה נאמנה למציאות. בדרך לפגישה עם המפיקים באל איי הוא כתב 17 עמודי תסריט ודיאלוגים שאותו הגיש להם, ואלה מיהרו להכניסו ככותב קבוע לסדרה. יחד עמו הצטרף אחד דיוויד אי קלי, גם הוא עו"ד לשעבר, שבזמן שעבד בחברת פרקליטים בבוסטון (נשמע מוכר?) כתב תסריט לסרט “From The Hip". בוצ`קו את פישר ראו את הסרט וגייסו גם את קלי, שמאז ועד היום כותב את התסריטים שלו עם עט ונייר ולא במכונה. התסריטים היו כה טובים ומבוקשים עד שכולם מיהרו לקרוא אותם ברגע שיצאה הטיוטה הראשונה של כל תסריט, וב"כולם" הכוונה היא גם לעובדי הבמה.

בספטמבר 86` שודר פרק הפיילוט הכפול וזכה מיד להצלחה ברייטינג ולשבחי המבקרים, שחלקם אף כינו אותה "טלוויזיה פורצת דרך". עם פרסום המועמדים לפרסי האמי אחרי העונה הראשונה, התברר שלפרקליטים יש 20 מועמדויות, אחת פחות מהשיא שקבעה הסדרה הנוספת של בוצ`קו, בלוז לכחולי המדים. היא זכתה בחמישה פרסים, כולל הדרמה הטובה ביותר.

תמונה מצורפת:


עם תחילת העונה השניה, בנובמבר 1987, חתם סטיבן בוצ`קו על חוזה עם רשת ABC לתשע שנים עבור 10 מיליון דולר, ליצור ולפתח לה תוכניות. העניין דרש ממנו להוריד הילוך בפרקליטי אל איי, ואת תפקיד השואוראנר הוא הציע לשותפתו טרי לואיז פישר. בתוך חודש התהפכו הדברים ופישר מצאה עצמה חסומה מלהיכנס לישיבות הכותבים. על פי הדיווחים פישר דרשה מאה אלף דולר לפרק ומילה אחרונה בכל היבט של ההפקה. בוצ`קו זעם והדיח אותה, וזו הגיבה בתביעה על סך 50 מיליון דולר בגין הפרת חוזה. בתוך שלושה חודשים הם התפשרו מחוץ לבית המשפט. המחלוקת הזו הייתה עניין נדיר בסדרה. השחקנים באנסמבל, מלכודות אגו בדרך כלל, עבדו בשיתוף פעולה יצירתי וחברי. הרבה מזה נבע מהאופן החכם בו נהגו המפיקים - הם שילמו לכולם אותו שכר והעניקו להם ולדמויותיהם זמן מסך שווה.
ההשפעה של הסדרה הייתה גדולה והביאה לזינוק במספר הסטודנטים למשפטים. אני אישית זוכר את גילי נתנאל (מי?), שהתמודד באירוויזיון עם "דרך המלך" כחלק מהצמד גילי וגלית, אומר בראיון בשעתו שהוא רוצה להיות עו"ד כשיהיה גדול ושהוא צופה בסדרה בקביעות. מעניין אם זה אכן קרה. מה, לא מעניין?
בסוף העונה השלישית פסע סטיבן בוצ`קו הצדה ונשאר על תקן יועץ בלבד, כאשר את המושכות תפסו דיוויד אי קלי כמפיק ראשי ו-וויליאם פינקלשטיין כמפיק מפקח. בוצ`קו התרכז בסדרה החדשה שהפיק עבור ABC כחלק מההסכם, דוגי האוזר.

הסדרה המשיכה להיות מועמדת ראשית לשלל פרסי אמי בכל שנה. אחרי העונה השניה זכתה הסדרה בעוד 19 מועמדויות וזכתה בפרס שחקן המשנה ללארי דרייק, שגילם את בני רפה השכל, דמות שהפציעה פעם אחת בעונה הראשונה ושבה באופן קבוע בשניה אחרי שהלה שכנע את הבמאי שהדמות מעניינת. אחרי העונה השלישית היו 17 מועמדויות עם זכיות לסדרת הדרמה הטובה ושוב ללארי דרייק, ועם תום העונה הרביעית הייתה הסדרה מועמדת ל-13 פרסים, הפעם עם תחרות קשה מול הסדרה של דיוויד פינץ`, טווין פיקס. בכל זאת לא יכלה הסדרה היומרנית לפרקליטים וגם הפעם הם לקחו את פרס הדרמה, כשהפעם זכה גם ג`ימי סמיטס אחרי שלוש שנים בהן היה מועמד וחזר בידיים ריקות (כמו רוב השחקנים, למעשה). כמו כן זכה דיוויד אי קלי בפרס כתיבה לתסריט דרמה.

בעונה החמישית תם החוזה של השחקנים. המפיקים צפו שלא מעט מהם יפרשו ועל כן הכניסו בהדרגה דמויות חדשות. אחד מהשחקנים החדשים בסדרה היה ג`ון ספנסר - לימים ליאו מהבית הלבן - בתפקיד טומי מולייני, וגם שם הייתה לו סי ג`יי, דמות העו"ד המגניבה בז`קט עור שגילמה אמנדה דונהו הבריטית והפציעה אף היא בעונה החמישית. אחד מהרגעים המפורסמים ביותר בסדרה בפרט ובטלוויזיה בכלל היה הנשיקה של סי ג`יי עם אבי פרקינס (מישל גרין), שלוותה אחרי כן בתהודה רבה. זו הייתה . אותה עונה הסתיימה ברגע טלוויזיוני נוסף הזכור היטב, שאף זכה למחווה בולטת שנים אחרי כן בחברים, ובמסגרתו הביצ`ית רוזלינד שייז פסעה בין דלתות המעלית מבלי להסתכל פנימה, ונפלה בפיר אל מותה. כפי שצפו המפיקים, אחרי העונה החמישית עזבו ארבעה מהשחקנים הראשיים את הסדרה: ג`ימי סמיטס, הארי המלין, סוזן דיי ומישל גרין. אבל לא רק הם - דיוויד אי קלי עזב כדי ליצור סדרה משלו עבור CBS: Picket Fences, שאצלנו שודרה בטלעד תחת השם "סודות העיר".
עם עזיבתו של קלי שכנע בוצ`קו את סוזן דיי לחזור לשנה נוספת אחת, ואת הכותבת פטרישה גרין לקחת את המושכות בעונה השישית למרות שלא היה לה ניסיון משפטי. אחד מהדברים הראשונים שעשתה גרין היה להכניס את דמותה של סוזן בלום, אותה גילמה קונצ`טה פרל עבת הבשר. מנגד הוגבלה חירותה עם דמות קיימת: הרשת דרשה ממנה את מה שלא דרשה מקלי ומבוצ`קו, שדמותה של סי ג`יי תמצא חבר. אמנדה דונהו לא אהבה את השינוי הזה ואת העובדה שפתאום הלסבית "נגאלת" ומוצאת גבר. שחקנים ותיקים אחרים חשו בהתדרדרות של הכתיבה בסדרה, לאו דווקא בגלל כשרון לקוי אלא בשל חוסר הניסיון המשפטי. הסדרה התדרדרה גם ברייטינג ונפלטה מעשרת הגדולים. פטרישה גרין התשושה וקצוצת הידיים חשה תסכול גובר ופרשה באותה עונה. אחריה נופתה פרל, אמנדה דונהו המשועממת מדמותה נטשה אף היא, וסוזן דיי עזבה באופן סופי. מה שכן, בוצ`קו וקלי שבו לפקח על שמונת הפרקים האחרונים לעונה.

בעונה השביעית הגיע דם חדש של כותבים, שניהם מהסדרה הרפואית המהוללת מקום אחר ושניהם גם כן בלי רקע משפטי. ההתדרדרות בכתיבה נמשכה. השחקנים נאלצו לתקן את הכותבים על שגיאות בדמויותיהם, התרחשויות הפכו דרמטיות מדי וסבוניות והעלילה נסובה על הדמויות כמעט בלי בתי משפט, דבר בעייתי כאשר מדובר בסדרה משפטית. הרייטינג המשיך להתדרדר והסדרה יצאה משלושים הגדולים. סטיבן בוצ`קו ראה איך הסדרה שלו צונחת, ובעצה אחת עם יו"ר NBC באותה עת פיטר את שני הכותבים החדשים והעביר את הפיקוח על הסדרה לוויליאם פינקלשטיין, שהיה שם מההתחלה. NBC הורידה את פרקליטי אל איי למשך ארבעה שבועות כדי לאפשר לפינקלשטיין לתכנן את החזרה של התוכנית למסילה, וגיבו את המהלך בפרסום שנועד להחזיר את הצופים שהתגעגעו למה שהייתה הסדרה בעבר ("זוכרים את פרקליטי אל איי שפעם אהבתם? הערב היא חוזרת!"). זה היה מאוחר מדי בשביל פרסי האמי של אותה שנה, ולראשונה בחייה לא קיבלה הסדרה אף לא מועמדות אחת.

הסדרה זכתה בהמון פרסי אמי,ונחשבה לפורצת דרך בזמנו בז'אנר של סדרות בתי משפט,
ושודרה אצלנו בערוץ הראשון ולא זכתה כאן לשידורים חוזרים,לפחות לא בכבלים.
במובן מסוים פרקליטי אל איי נתנה השראה לסדרות עורכי הדין של היום:הפרקליטים,בוסטון פאבליק ורחובות החוק הקנדית (ששודרה אצלנו בערוץ 2 הנסיוני).
פרקליטי אל איי עד היום לא שוחררה ל-DVD וגם באימיול אין פרקים,אבל את 4 העונות הראשונות ניתן למצוא בביטורנט,בקישור המצורף יש טורנט של 23 פרקי העונה הראשונה:
http://thepiratebay.org/torrent/5390...son_1_complete

ויש גם מספר פרקים מהעונה הראשונה ביוטיוב,הנה הלינק לפרק הראשון:
את השאר אתם כבר תוכלו למצוא ביוטיוב.

פתיח:
פורסם ע"י
סמל המשתמש של ca140103
ותיק/ה
תאריך הצטרפות: Jan 2007
מקום מגורים: נווה איתמר,נתניה
מס' הודעות: 670

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י emh ב- 24-09-2011, 14:18
הפסקה "בעונה השביעית הגיע דם חדש של כותבים...."
מופיעה שלוש פעמים ברצף.
היתה לי קצת תחושה של דה-ז'ה-וו.
הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י Brando ב- 24-09-2011, 14:58
תוקן בעריכה
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י ca140103 ב- 24-09-2011, 15:55
פרקליטי אל איי

תודה על התיקון,ברנדו.
הגב עם ציטוט למעלה
  #4  
ע"י saritse ב- 24-09-2011, 16:20
Thumbs up כל הכבוד!!

ca140103,

יופי של כתבה!! נהנתי מאוד לקרוא אותה.

מיותר לציין שרוב הבנות צפו בתוכנית לא בשל הארי המלין (משהו בשפתיים שלו מאוד מוזר ) אלא דוקא בשל קורבין ברנסן, שנותר בעיניי מושך מאוד גם בגילו המתקדם (אני צופה בו בתוכנית "בניחוש חוקר")

כפי שציינת, ברגע שהדמויות המרכזיות עזבו את הסדרה הדרדרותה היתה מהירה. ואני זוכרת שגם אנחנו הצופים מישראל די נטשנו אותה...

לגבי סוזן דיי (משום מה כתבת סוזן גריי), לקח לי זמן בתור נערה לקלוט שהיא זו שמשחקת את ג'ו ב"נשים קטנות" סדרה מדהימה שלצערי, לא משדרים אותה שוב.

דרך אגב, מה הסיבה הרשמית לאי שחרור סדרה זו ע"ג ד.ו.ד???
נערך אחרון על ידי saritse : 24-09-2011 ב 16:22.
הגב עם ציטוט למעלה
  #5  
ע"י ca140103 ב- 24-09-2011, 17:48
פרקליטי אל איי

הסיבה לא ברורה,ובדיוק כמו שמשימה בלתי אפשרית החדשה (1988) ואחיות עדיין לא יצאו על Dvd,כך גם עם פרקליטי אל איי שרק הסרט שהופק מאוחר יותר דווקא כן יצא על Dvd.
ולגבי מה שאמרת שאנחנו די זנחנו את הסדרה - אז זה קרה כמו בארה"ב,מהעונה החמישית שבה החלו לפרוש כוכבי הצוות המקורי התסריטאים איבדו את הכיוון בכתיבה והסדרה איבדה את הכיוון ברייטינג.
נערך אחרון על ידי ca140103 : 24-09-2011 ב 22:52.
הגב עם ציטוט למעלה
  #6  
ע"י winnetou ב- 24-09-2011, 19:14
שאפו על הכתבה המושקעת והרצינית.

יישר כוח!
הגב עם ציטוט למעלה
  #7  
ע"י Brando ב- 24-09-2011, 22:23
קטע קצר מעונה 2 סוף פרק 13
הוקלט מהערוץ הראשון
תרגום עברי/ערבי
1988

הגב עם ציטוט למעלה
  #8  
ע"י ca140103 ב- 29-09-2011, 10:03
פרקליטי אל איי

בתחילת הכתבה הוזכר הסרט שהיו״ר של NBC לקח ממנו את ההשראה לסדרה.הסרט נקרא פסק דין בכיכבו של פול ניומן והוא יצא על DVD וגם ניתן להורדה מאתר wnet בקישור הבא:
http://www.fbisearchengine.com/index...e=wnet.co .il
זהו קישור להורדה באימיול,אם זה לא יעבוד אני אנסה לחפש קישור להורדה ישירה או בביטורנט.
הגב עם ציטוט למעלה
  #9  
ע"י ReL17 ב- 02-10-2011, 17:22
אחת הסדרות האהובות עלי הסדרה הפכה את עולם המשפטים למעניין
הגב עם ציטוט למעלה
  #10  
ע"י noambar ב- 12-10-2011, 01:19
ממש אהבתי את הסדרה

אני זוכרת שהיה רומן לגוון והבחור המתולתל ואז מישהי ניסתה לרצוח אותה.
לתינוקת קראו לוסי והיו פרקים מעולים
הגב עם ציטוט למעלה
  #11  
ע"י קוברה ב- 13-02-2015, 22:28
דווקא הארי המלין היה חתיך. לא לחינם קראו לו בסרט אחר ''הבן המועדף''.
דווקא השפתיים שלו עושות אותו למשהו אחר ומיוחד.
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 09:25.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013