ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > ראיונות
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

ראיונות ראיונות עם גיבורי הילדות שלנו.

ראיון עם ולרי הארפר

לנושא זה 13 תגובות והוא נצפה 112728 פעמים
דרג את הנושא - ראיון עם ולרי הארפר.

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

ראיון עם ולרי הארפר
ראיון עם ולרי הארפר
פורסם על ידי צ'רלי ברוסטר
08-05-2007
ראיון עם ולרי הארפר

הסיבה המרכזית לכך שנסעתי לי לפסטיבל הסרטים באילת (כן, יש דבר כזה) הייתה שולרי הארפר הגיעה לפסטיבל לרגל הקרנת סרטה החדש "המרפסת של גולדה" המספר את סיפור חייה המרתק של ראש ממשלת ישראל לשעבר גולדה מאיר.חוץ מזה הפסטיבל העניק לה פרס על מפעל חיים(שזה אומר שאם גילמתה דמויות של יהודי הפכת מייד לחובב ציון ואהוב ישראל).

ולרי כבשה בסערה את אמריקה בשנות השבעים כששיחקה את דמותה של רודה מורגנשטיין היהודייה בסדרות "המופע של מרי טיילור מור" ואחר כך בספין אוף "רודה". ולרי כמו מרי טיילור מור, גילמה את דמותה של "האישה החדשה", המשוחררת, העצמאית, התובעת לעצמה שוויון זכויות מלא ומתמודדת באומץ מול עולם של גברים שוביניסטים.על גילום רודה היא זכתה בארבעה פרסי אמי ופרס גלובוס הזהב.

לולרי קריירה עשירה שהחלה כשכיכבה כרקדנית בהופעות ב"רדיו סיטי הול". היא הופיעה בטלוויזיה ובתיאטרון וגם בקולנוע. רק כשפגשתי אותה גיליתי שהיא אינה יהודיה (אבל אוהדת ישראל גדולה).

את החלק בראיון עם ולרי שמתייחס לסרטה החדש תוכלו לקרוא בקרוב באתר "סרט" (www.seret.co.il) אבל מכיוון שבאתר הזה אנחנו מתעסקים בטלוויזיה אביא בפניכם את החלק המתייחס לקריירה של ולרי על המסך הקטן.

ראשית אני חייב לציין שהארפר נראית ומתנהגת בדיוק כמו רודה. היא אדם מצחיק וחייכני ומאד חברותי (וגם מאד נאה ושמורה היטב לגילה, היא כיום בת 67). כשפגשה אותי בקבלת הפנים לאחר הסרט והוצגתי לפניה היא הושיטה את ידה ואמרה "שלום, אני ולרי" בלי מניירות ובלי פוזה - תענוג אמיתי.
היא מאד שמחה על האפשרות לדבר על הסדרות שהשתתפה בהן ואם לא היו צריכים אותה למפגש אחר היינו מדברים הרבה יותר משעה.

אז יאללה לראיון:
האם הרגשתם בזמן המשחק ב"מופע של מרי טיילור מור" שאתם עושים היסטוריה (מבחינת המסר הפמיניסטי והחדשנות שבהבלטת מעמד האישה המודרנית)?
אני הייתי חסרת ניסיון טלוויזיוני לחלוטין וגם די צעירה (הייתי בת שלושים) ולכן לא הייתה לי תחושה מיוחדת, אבל כולם חשו שהתוכנית היא אנושית מאד ומצחיקה מאד - במובן של הומור מתוחכם ולא ירוד.

אז מה בכל זאת היה כה מיוחד בתוכנית?
המפיק שלנו עשה דבר מאד חדשני והביא תסריטאיות, דבר שאז היה מאד לא מקובל. מכיוון שנשים היו שותפות בכתיבת הטקסטים הסדרה נראתה מאד אמינה לנשים שהרגישו שנקודת המבט היא מאד כנה ואמיתית. למשל היה קטע שבו אחד הגברים מעלעל בפנקס הכתובות שלו ואומר - בי, בי,יו וכששאלתי למה הכוונה הוא אמר - בלונד, בלאק, אגלי - אני ממיין אותן לפי הצורה - היה ברור שמרי חייבת להגיב בקטע משלה - כי זה דבר מאד פוגע ומפלה כלפי נשים.
או למשל הפרק שבו מסרבים לקבל אותנו כחברות במועדון טניס - כי אנחנו נשים. זה היה נושא מאד טעון שאף אחד אחר לא היה מעז לגעת בו .אבל טיפלנו בו וקיבלנו תגובות אדירות בעקבותיו.
עוד דבר ראוי לציון היא העובדה שבניגוד להיום שתסריטאים עושים טלוויזיה על סמך טלוויזיה שהייתה, התסריטאים שלנו באו מתחום התיאטרון והושפעו רבות ממחזות קלאסיים, גם זה תרם לדעתי לעומק ולתחכום של התוכנית של מרי וגם של "רודה".

כמה מילים על ננסי וולקר(האמא של רודה בסדרה והמשרתת ב"מקמילן ואשתו")?
ננסי היתה מצחיקה בטירוף,כל הצוות השתגע ממנה.ניסינו להפוך את ההומור הסרקסטי שלה לפחות בוטה. .גם ננסי כמוני היא לא יהודיה וזה שנהפכנו לסמל המובהק של האם והבת היהודיות מניו יורק רק מראה כמה הסדרה היתה אמינה.

איך היה לעבוד עם ג'ולי קוונר (היום הקול של מרג' סימפסון)?
ג'ולי נהדרת. מה שמדהים הוא שהיא בכלל גדלה בקליפורניה, אבל בגלל שהוריה ניו יורקים היה לה כנראה את המבטא הניו יורקי הנפלא שלה וגם האנפוף של הקול שלה לא הזיק לפופולאריות של הדמות שלה ושל הסדרה.

למה אף פעם לא ראו את קרלטון השוער? זה היה מכוון? מי שיחק אותו?
את קרלטון שיחק לורנצו מיוזיק - מוסיקאי שכתב מוסיקה לטלוויזיה וגם היה אחר כך קולו של גארפילד החתול. המטרה של דמותו הבלתי נראית הייתה משולשת: להראות את הניכור בעיר כמו ניו יורק ששם אתה יכול לא לפגוש לעולם אנשים שנמצאים סמוך אליך, זו הייתה הזדמנות נהדרת לחילופי דברים משעשעים בינו לבין רודה - דרך האינטרקום, עוד תופעה ניו יורקית טיפוסית לאותם ימים שרצינו להדגיש וחוץ מזה, אנשים נאלצו להפעיל את הדמיון ולנחש איך הוא נראה ומי הוא - והייתה גם תחושה שבאיזו שלב נחשוף אותו לקהל (דבר שלא קרה). וזה יצר איזו שהיא צפייה אצל הקהל.

את בקשר עם אנשים משתי התוכניות?
אני בקשר טוב עם גאווין מקלאוד(קפטן סטובינג בשבילכם) ועם קלוריס ליצ'מן הנפלאה. עם אד אסנר (לו גרנט בשבילכם) הייתי פעילה למען הסנטור ג'ון קרי במרוץ שלו לנשיאות (אתם מבינים שהארפר היא לא בדיוק רפובליקאית).

איזה תוכניות טלוויזיה את יכולה לציין כמועדפות אליך?
אהבתי את "הכל נשאר במשפחה" ואת "מוד" היום אני מחבבת את "כולם אוהבים את ריימונד" ואני חושבת שריי רומנו הוא בחור מאד מוכשר.

את אוהבת את "רודה" ואת העובדה שאת מזוהה לחלוטין איתה, זה לא הפריע לך אף פעם?
חלילה. רודה הייתה "הרוח במפרשים שלי" והזניקה אותי לצמרת ועל כך אני רק יכולה להיות אסירת תודה. מאז שנות השיבעים אני עובדת ללא הפסקה וחיי לא יכלו להיות יותר טובים.

מה דעתך על הטענה שהיום הדברים המעניינים נעשים דווקא בטלוויזיה ולא בקולנוע?
לשמחתי, בעברי עשיתי טלוויזיה שכבר אז נחשבה מעניינת, אני יודעת שהיום כוכבי קולנוע גדולים מאד רוצים להופיע בהופעות אורח בסדרות, דבר שהיה פחות מקובל בתקופתי. לא הייתי מתנגד שטום קרוז היה מתחיל עם רודה (ולארי מחייכת וקורצת).

כמה מילים לגולשי האתר שלנו?
זה מאד מרגש אותי שגם היום כמעט שלושים שנה אחרי ש"רודה" ירדה מהמסך, אנשים ממשיכים וצופים ומתעניינים בסדרה. נכון שהיום הבגדים והתסרוקות נראים מצחיק, אבל כנראה שטלוויזיה איכותית נשארת לנצח. זה שאתה מראיין אותי כאן היום היא הוכחה לכך. תודה לכולכם על ההתעניינות ואני מקווה עוד לחזור לישראל.

בשלב זה נחטפה הגברת הארפר לקבלת פנים אחרת ואני צבטתי את עצמי וחייכתי כל הדרך לתל אביב.

קטע הפתיחה מתוך רודה,

נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"
פורסם ע"י
סמל המשתמש של צ'רלי ברוסטר
מנהל פורום קולנוע
מקום מגורים: תל אביב
מס' הודעות: 1,054

כלי עזר למשתמש
ע"י winnetou ב- 08-05-2007, 08:46
בעניין: רודה

מעולה,צ'רלי,פשוט מעולה! כתבה קולחת ומעניינת ולא פחות חשוב- תרומה נכבדת וחשובה למאגר הכתבות של האתר. שאפו!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י HotDog ב- 08-05-2007, 12:14
Thumbs up היה שווה לסוע עד אילת

איזה כיף לך שישבת איתה לשיחה כזאת.
מחכים לכוכב הבא שתביא .

keep them coming
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י nadav75 ב- 08-05-2007, 15:25
מקסים. היא נשמעת "א מענטש" אמיתית :-) מקנא בך שזכית לשוחח איתה, ותודה רבה על הראיון המעולה.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ג'נגו ב- 08-05-2007, 18:08
אכן צ'רלי, שאפו, יש כבוד!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 08-05-2007, 21:24
כל הכבוד סר צ'ארלס !
עוד נדבך חשוב למסורת הראיונות והכתבות המורחבות באתר
אחלה תמונה

לחיים

דון ויטו
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י dory_23 ב- 08-05-2007, 21:36
תודה על הראיון המרגש והזכרונות שהעלית בנו. עוד אחד בסידרת הראיונות הבלתי נשכחים כאן באתר.
נערך אחרון על ידי dory_23 : 09-05-2007 ב 07:47.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י שמעון ב- 08-05-2007, 23:33
צ'רלי

ראיון מעולה (אגב כמה זמן לקח לך לשאול אותה את כל השאלות?)

אחת השחקניות היותר חביבות באמריקה

כיף לך שזכית להיפגש איתה בארבע עיניים
אני אהבתי
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י צ'רלי ברוסטר ב- 09-05-2007, 00:47
תודה על הקומפלימנטים .בסך הכל דיברנו קצת יותר משעה.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אפי לוי ב- 09-05-2007, 07:41
תודה רבה צ'רלי!
ראיון מעולה, נהנתי לקרא אותו.

בציפייה לראיון הבא.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י drhalfbaked ב- 12-05-2007, 11:04
כל הכבוד על הראיון, "המרפסת של גולדה" אחלה הצגה ד"א...
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י mo2410 ב- 12-05-2007, 16:11
Thumbs up

כול הכבוד על הכתבה יפה מאד!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י מגי כהן ב- 22-05-2007, 00:47

כל הכבוד צ'ארלס, כתבה מדהימה כמוך!!!!!
לכבוד הוא לנו ששיתפת אותנו!!!!
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ymani ב- 08-05-2012, 18:27
איזה יופי של כתבהההה!!
הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
ועד ההורים של הארפר וואלי שמעון הערוץ הראשון (סדרות ילדים ונוער) 9 09-10-2007 01:47
ראיון עם סטיב ביק אפי לוי הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 38 18-04-2006 20:41
ראיון עם גבי אוטרמן. אפי לוי הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 39 03-03-2006 17:49
בשורות טובות, ראיון נוסף בדרך! drhalfbaked הטלוויזיה החינוכית (לימוד , ילדים , ונוער ) 33 11-04-2005 00:39

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 04:11.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013