ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > כותבים שונים
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

מקגיוור

לנושא זה 16 תגובות והוא נצפה 102894 פעמים
דרג את הנושא - מקגיוור.

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

מקגיוור
מקגיוור
פורסם על ידי zohar2
24-02-2007
מקגיוור

התקופה היא שלהי שנות השמונים. ירדנה ארזי ואדם הם זמרי השנה. שוש עטרי ודידי הררי הם השדרנים הלוהטים של רשת גימל.(מי לא ניסה לעקוף את צליל התפוס הקבוע ולעקוץ את התקליטיה בעידן שלפני ה MP3?). בערוץ הראשון לא ידענו מה יותר גרוע: ערב חדש, גדי טאוב מנחה את זאפ לראשון ומציג ציורים שילדים שלחו לתכנית, או מיכל ינאי כנערה בת 16 מנחה את "קשרים מצויירים" עם "דנבר הדינוזאור האחרון".

הערוץ השני היה עדיין בחיתולי שידורי הנסיון ("דודו מספר לגולו"), בערוץ ירדן ממילא חוץ מלצחוק על המבטא של שדרן החדשות בעברית ולשמוע את חצוצרות ההמנון הירדני מנוגן על רקע תמונת המלך חוסיין, לא היה ממש מה לראות, והכבלים כשמם כן היו – כבלים שנמתחו מחלון לחלון ורישתו את כל השכונה, כשבקצה ישב איזה משועמם שהקרין בפעם ה- 178 את הסרט רובוקופ 2 שהשכיר מספריית הוידאו.

בתוך כל השיממון הטלויזיוני הזה הפתיע כל פעם לטובה ערוץ המזרח התיכון (זה עם שלושת המשולשים הירוקים המסמלים את ארזי הלבנון) עם סדרות אמריקאיות חדשות, בין הטפותיו של פט רוברטסון במועדון ה-700, לתכנית הכושר היומית. עד עצם היום הזה אני מודה כי את עיקר ידיעת האנגלית שלי אני חב לשעות הצפיה המרובות בערוץ הזה. אבל סדרה אחת בלטה מעל כולן, ואותה כוווווולם אהבו לראות – "מקגיוור".

"מקגיוור" הסוכן בחברת ה"פניקס" העלומה, היה "צוות לעניין" של בן-אדם אחד, הנעזר בתושיה וכושר אילתור יוצא דופן על מנת למצוא פתרונות למצבים אליהם נקלע בכל פרק. אבל מקגיוור, אותו שיחק ריצ'ארד דין אנדרסון, לא היה רק "מגניב" בכל מובן, אלא גם דמות חינוכית ממדרגה ראשונה. מעבר לשימוש שעשה במדע ובחוקי הטבע, הוא בעיקר דגל ביישוב סכסוכים בדרכים לא אלימות ובוודאי שללא נשק חם, ובין מלחמתו בפשע, הוא היה גם מעורב בעזרה לזולת, ובפרוייקטים חינוכיים בהם השתתף בפרקים שונים. דמויות משנה נוספות הינן ג'ק דלטון - החבר הטייס והמעט פזיז של מקגיוור, וטרי הטשר המשחקת ידידה קרובה למקגיוור, הרבה לפני "עקרות בית נואשות". יוצרי הסדרה נאלצו להכניס לתסריט את העיוורון מלוקימיה בו לקה השחקן דנה אלכר, ששיחק את הבוס החביב פיט. באחד הפרקים נקלעים מקגיוור ופיט למצב לא פשוט בו מקגיוור, שאיבד את האפשרות להשתמש בידיו עקב כוויה, מנסה לכוון את פיט בנהיגה, על אף עיוורונו.

מספר פרקים הזכורים במיוחד והראויים לציון הינם הפרקים ה"מיוחדים" או אלה הקשורים לקו עלילה מסויים, בשונה מרוב הפרקים האינדיווידואלים. כך לדוגמה שני הפרקים בהם איבד מקגיוור את ההכרה:באחד מהם מצא את עצמו במערב הפרוע, יחד עם שאר דמויות המשנה, ובפרק הכפול השני הוא הגיע למסדר האבירים של המלך ארתור ומרילין הקוסם, ובדרך התוודע, יחד עם הצופים, לשמו הפרטי: אנגוס. בפרק כפול נוסף יצא מקגיוור למסע מודרני בעקבות הגביע הקדוש של ישו.
ואיך אפשר שלא להזכיר את הארכי-נבל מרדוק שהתעקש לנקום במקגיוור על הצלקות שגרם לו בטעות, ופשוט סרב למות. גופתו תמיד נעלמת באורח מסתורי מהמקום בו הייתה צריכה להיות, ואנו יודעים כי מתיישהו מרדוק יחזור לנקום. וכך, עוד לפני שמקגיוור עצמו עושה 1+1, מזדעזעים הצופים לחבר את האותיות הראשונות בפתק שמצא:

Murder is in the air
Under the temple of
Ra
Death awaits
On the final
Curtain

מרדוק!!!

אחד מיוצרי הסדרה הוא לא אחר מאשר הנרי וינקלר – "פונזי" האופנוען ה COOOOOOL מ "ימים מאושרים". הסדרה זכתה גם לפארודיה באחד מפרקי "זהו זה" שבהם אבי קושניר בדמותו של מקגיוור מצהיר כי הוא יכול בקלות להכין מסוק ממסטיק, "אבל מאיפה אני אמצא מסטיק עכשיו...?!" ולכל מעריצי הסדרה, שתי בשורות משמחות: א. כל פרקי הסדרה יצאו למכירה ב DVD. ב. במהלך התחקיר לכתיבת מאמר זה, גיליתי כי לסדרה יצאו שני סרטי טלויזיה באורך מלא: Lost Treasure of Atlantis ו - Trail to Doomsday שווה לחפש אותם!

סקירה מורחבת של כל פרקי הסדרה, אינפורמציה על המשתתפים, תמונות וכו'

רשימת כל הבעיות בהן נתקל מקגיוור בכל הפרקים, והסבר מדעי על פתרונן.

פורסם ע"י
סמל המשתמש של zohar2
ותיק/ה
מקום מגורים: חדרה
מס' הודעות: 558
שלח הודעה באמצעות  MSN לzohar2

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002

כלי עזר למשתמש
ע"י אפי לוי ב- 24-02-2007, 09:09
בעניין: מקגיוור

תודה זוהר!

נהנתי מאוד לקרא את הכתבה.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 24-02-2007, 11:01

ח"ח זוהר. כתבה יפה שתורמת רבות לאתר.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י זורדון 77 ב- 25-02-2007, 00:51

תיקון קל לגבי זהו-זה: "אילו רק היו לי מקל ומסטיק, הייתי עושה מהם פייפר... אבל מאיפה אני משיג עכשיו מקל ??"

ועם כל הכבוד (ויש הרבה) לפתרונות המדעיים של אנגוס לבעיות, מעניין שתמיד היה לו בשטח כל מה שצריך. אפילו אם זה סתם חפיסת שוקולד, זכוכית מגדלת, חומר נפיץ, או מכשיר הקלטה . היום זה לא היה עובר מסך. (תיקון: זה בהחלט עובר מסך כנוסטלגיה).
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י HotDog ב- 25-02-2007, 02:08
Thumbs up מקייקר

אבי קושניר בזהו זה נקרא מקייקר, ואויבו דובל'ה ניקרא "ביג גרישה".
הפרק כביכול התנהל בתקופת נפילת המשטר הקומוניסטי ברומניה, וסוכנות הריגול הרומנית בזהו זה נקראה קגקטטה, שזה בעצם חיבור של הק.ג.ב הרוסי והסקוריטטה הרומני.

מקייקר חיפש אריזה של קוטג' מקל של ארקטיק ופסטרמה בשביל לבנות לו פייפר, כשהוא עמד בתור.
ושם בתור דובל'ה אמר לו רק שיוציא את העטיפה של הפסטרמה שלא תיתפס לו בפרופרלור.

ציטוט נבחר של ביג גרישה מהפרק, היה "שמעתי את המחשבות שלך עולות במדרגות", כי קושניר תמיד דיבר ברקע כאילו הוא מספר את המחשבות של עצמו, בדומה למקגייור שבסדרה שמענו את המחשבות שלו גם כן מדי פעם בסדרה.

אחלה מאמר זוהר, תודה רבה.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י cardinalmanjune ב- 25-02-2007, 12:27

תודה רבה זוהר על המאמר אחלה הקדמה כתבת שם
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י con ב- 30-06-2007, 14:29
Thumbs up תור חובב מק'גייור

נעים לקרוא כתבה על מק'גייוור המדהים. לטעמי הפרקים הראשונים של הסדרה הם הכי מקוריים ויפים למרות שגם הפרקים שאחרי זה הם מרגשים אותי.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י קוברה ב- 09-08-2007, 21:54
con הפך לקוברה. לכולם.

סידרה נחמדה מאוד.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י itay27 ב- 15-11-2007, 16:47
מעניין!

איפה אפשר לקנות אותם?
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י landlady ב- 10-08-2008, 16:22
אני מתביישת (או שלא) לומר

שהיו שנים (ארוכות!) בהן חשבתי שריצ'ארד דין אנדרסון הוא הגבר הנאה ביותר עלי אדמות...פשוט מתתי עליו! ולא הייתי לבד- ליומולדת של חברה שלי קנינו לה תמונות אמיתיות שלו שעלו אז הון בחנות הזו בקינג ג'ורג' בתל אביב, שהיתה מוכרת תמונות אמיתיות של כל מי שרק רציתם במחירים מופרזים.
הסדרה היתה כל יום שני ב-20 אם אני לא טועה והייתי מעיפה את כולם ויושבת לבד עם עוגיות "קרמוגית" (זה היה הצעקה האחרונה באותם ימים) ומתמוגגגגגגגגגגגת

כמו שאני לא מסוגלת היום להתמוגג משום סדרה או סרט...

תודה רבה רבה
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י א. הראל ב- 12-08-2008, 02:09
לא צריך להתבייש בזה.
מקגיוור הוא גבר נאה בהחלט , וגם צנוע מאוד.
כמו שצריך להיות.
חוץ מזה , נראה לי שהוא אף פעם לא הרג איש בסידרה. רק הציל את הנרדפים מהאויבים.
חינוכי.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ZAZAZA ב- 21-11-2008, 23:12
בתור ילדה חיכיתי כל ערב לראות אותו חתיך (פעם חשבתי)
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י manners ב- 30-04-2014, 23:35
תודה רבה זוהר.

מקגייוור יוזכר אצלי בנשימה אחת ביחד עם רובוטריקים בכל הקשור לילדות המאושרת לה זכיתי.
הציפייה הדרוכה לפרק כל שבוע (אפילו שהיה משודר בשעה מאוחרת יחסית). הניסיון שלי לשחזר
חלק גדול מהפתרונות היפים שלו לבעיות היומיום (או לפחות הניסיון להבין אותם פיזיקלית/חשמלית).
וכן הוא היה חתיך, בגלל זה ניסיתי להראות כמוהו (עד כדי גידול בלורית ושער ארוך בצורה מגוחכת,
מהם נפתרתי יחסית מהר כשהבנתי כמה זה מגרד לי בעורף כל הקיץ). הוא ללא ספק היה גיבור
עבורי בילדותי, ציירתי דמות קומיקס בהשראתו (בסגנון זבנג של אורי פינק) ואפילו עשיתי קומיקס
בו הוא משתף פעולה עם אינדיאנה ג'ונס (בחיפושיו אחר "הכפכף של אנטיוכוס"). הסתובבתי עם
אולר כיס כמעט לכל מקום (איזה מזל שעוד לא קראתי את "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" אחרת
הייתי מסתובב גם עם מגבת ) ).
לא מזמן הורדתי את כל הסדרה וצפיתי בה ברצף. נראה לי שראיתי 3 עונות ראשונות לפני שנשבר
לי קצת ועברתי לראות משהו אחר.

בקיצור, ים תודות על שהזכרתם לי אותו. בזכותכם גם גלשתי לויקיפדיה ומצאתי את הקומיקס
והסרטון מ-2012 שנעשו בהשראת הסדרה הנפלאה הזו.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י liad ב- 09-05-2014, 01:15
שלומלום לכולם,

בתור מעריצה נוספת של הסדרה (נו, בשביל מה התכנסנו כאן....?) גם אני חשבתי בזמנו שריצ'ארד דין אנדרסון חתיך ביותר. אח"כ יצא לי גם לראות אותו מככב בסדרה "שבע כלות לשבעה אחים", בתפקיד האח הבכור, אני רק לא זוכרת מבחינה כרונולוגית איזה סדרה שודרה קודם, מקגייוור או שבע כלות. במספר פרקים בסדרה מופיעה בתפקיד אורח טרי הטצ'ר (היא משחקת את פני פרקר), הלא היא לואיס ליין של סופרמן, וסוזן מאיירס-דלפינו, עקרת הבית הנואשת. אפשר להמשיך באותו קו, בבקשה, מוזמנים.
מקגייור הזה היה מגנט בנות לא קטן, ובכל הגילאים, כי אני זוכרת שבפרקים מסוימים הופיעו דמויות של בנות מתחת גיל 18....

עד כאן, סופ"ש נעים לכולם, Liad
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י emh ב- 12-05-2014, 01:09
עד כמה שזכור לי, בליל הבחירות לנשיאות ארה"ב 1988 (שבוש האב ניצח)
נשארתי ער בלילה בצפיתי בשידורי הלילה של הערוץ הראשון
ואז בפעם הראשונה צפיתי בפרק של מקגיוור:

זה היה הפרק החמישי שנקרא The Heist
(אני זוכר את זה כי זה היה פרק שבו הוא גנב יהלומים מקזינו,
ושפך אותם דרך תעלת ניקוז אל הבגאז של הרכב שלו,
ובסוף הפרק הוא צונח מהמטוס של הרעים עם הרכב שלו)
http://macgyver.wikia.com/wiki/The_Heist

יותר מאוחר הסדרה הגיעה לערוץ הראשון
ובשנות התשעים בשידורים חוזרים בכבלים.

הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
מקגיוור אפי לוי פעולה 12 30-07-2007 20:11

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 22:06.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013