ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > קולנוע בטעם של פעם > מאמרים
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

דם,אש ופיוט- חייו ויצירתו של סם פקינפה

לנושא זה 27 תגובות והוא נצפה 128372 פעמים
דרג את הנושא - דם,אש ופיוט- חייו ויצירתו של סם פקינפה.

Comment

כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)

ישן 04-03-2007, 22:07
סמל המשתמש של winnetou
winnetou winnetou מנותק
Moderator

ביקר/ה לאחרונה באתר: 16-09-2017 04:03
מקום מגורים: מושב בית שערים
דירוג: 1 מדרגים / ממוצע 5.00
מס' הודעות: 2,217
הודה לחבר: 5010
הודו לך 5150 פעמים ב 1713 הודעות
הצגת הפרסים
חידת המוסיקה: תו השעה - סיבת הענקת הפרס: פיצח את תו השעה מס' 55 חידת המוסיקה: תו השעה - סיבת הענקת הפרס: פיצח את תו השעה מס' 38 חידת המוסיקה: תו השעה - סיבת הענקת הפרס: פיצח את תו השעה מס' 31 חידת המוסיקה: תו השעה - סיבת הענקת הפרס: פיצחה את תו השעה מס' 20 
סך הפרסים: 4
דם,אש ופיוט- חייו ויצירתו של סם פקינפה

כשנשאל פעם הווארד הוקס, אחד מבמאיה הדגולים של הוליווד הקלאסית ("נהר אדום","נערתו ששת") מה דעתו על סרטיו של סם פקינפה, ענה הלה...
ע"י יונתן76 ב- 17-05-2007, 17:48
והוא בחור כארז, והוא בחור כארז, והוא בחור כארז, כולנו פה אחד, סליחה ידידי האינדיאני לא יכולתי להתאפק lol. אם אתה המעריץ מספר אחד בעולם של פקינפה מותר להיות מספר 2 .
שמח בשמחתך ארז. דרך אגב ידוע מתי הדודי אמור לצאת או שהוא יצא כבר?.
בכל מקרה המון ברכות.
יוני.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 18-05-2007, 03:58
תודה מקרב לב למברכים . יוני,ה-dvd עדיין לא יצא לשוק. אל דאגה,אני אעדכן אותך ברגע שהוא ייצא.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י צ'רלי ברוסטר ב- 18-05-2007, 17:13
וינטו היקר
אכן תמונה מרגשת .כן ירבו.לדעתי השלב הבא הוא שתביים את כלבי מלחמה 2

צ'רלס
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י ששבש ב- 18-05-2007, 17:25
צטט:
במקור פורסם על ידי HotDog צפה בהודעה
לא, ווינטו זה הבחור ממג"ב עם הגב למצלמה .

השנים בתמונה, הם זוג חברים שלי שבאו לתמוך במצעד הגאווה האחרון.

ניר כרגיל במשפט שגורם לי לצחוק..
אינדיאני, דיברת איתו בגרמנית? זכור.. אני עדיין מחפש עבודה כמתורגמן.. אז חשוב עליי, הא?
מרגש, ממש מרגש,, תודה.

(ליאת - LOL = laughing out loudly= צוחק בקול רם).
נערך אחרון על ידי ששבש : 18-05-2007 ב 17:54.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 18-05-2007, 18:24
אחלה תמונה !
רק היה חסר שתתקע לו איזו נוצה אינדיאנית בראש ותיתן לו להחזיק שלט עם הלוגו של טלוויזה.נט

הוא נראה צעיר מאוד הבמאי הגרמני
בן כמה הוא ?
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 18-05-2007, 20:51
ששבש: האנגלית שלו מעולה. הגרמנית שלי...נו טוב,אתה יכול לנחש.
דון ברנד: מייק סיגל בן 37. צעיר ומוכשר כמו שד.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י יונתן76 ב- 15-06-2007, 13:55
עוד טריילר:

בתקווה שהdvd ייצא בקרוב.

כמה שאהבתי את הסרט הזה.
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י vered95 ב- 20-07-2007, 00:29
וינטו,
הכתבה על פקינפה הממה אותי
הוא אחד הבמאים האהובים עלי
תודה
ורד
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י דריו 68 ב- 13-03-2008, 11:19
Thumbs up כתבה מצויינת, שרק הזכירה לי חור בהשכלה הקולנועית שלי :(

יופי של כתבה, ארז. עושה חשק.
האמת היא שראיתי רק שלושה מסרטיו (אולי ארבעה), וגם זה ממש מזמן, ואכן הגיע הזמן לרענן את הזכרונות. המערבון היחיד שלו שראיתי היה "חבורת הפראים"- אכן אבן דרך קולנועית.

לגבי "שיירה" - הנה פרט טריוויה ביזארי: ראיתי אותו לראשונה כשהציג כאן בקולנוע. הייתי אז בכיתה ד'. במסגרת מסיבת יום הולדת לילד מהכתה שלי, אבא שלו אסף את כולנו ולקח אותנו לקולנוע לראות את זה !! אתה מתאר לעצמך? סם פקינפה לזבי חוטם ??
חוץ ממרדפי המכוניות, אף אחד מאיתנו לא ממש ידע איך לאכול את הסרט הזה...
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י jammblues ב- 12-06-2008, 23:25
לארז,
קראתי את הכתבה המעולה, ומיד נתמלאתי עניין וסקרנות באשר לסם פקינפה. במיוחד העסיקה אותי שאלת האלימות שביצירתו, ומדוע הבמאי בחר לעסוק כמעט שאך ורק בה (לפחות כמעטפת לרעיונות אחרים), מדוע הוא היה כל כך אובססיבי לגביה?
סרטים רבים מלאים באלימות ללא תכלית, ואף שהבנתי שכאן הוא לא המקרה, רציתי לעמוד על כך בעצמי ולהבין את פשר העיסוק (הבוטה בזמנו-ואולי גם היום...) באלימות.

במהלך שיטוט באינטרנט, נתקלתי בכתבתו של אורי קליין "הארץ": "משורר הגבריות האבודה".
הכתבה (הלקונית), לוותה בתגובות שעיקרן הוא ויכוח סוער שניצת בין ארז מיודעינו לבין "אינטילגנט" בשם שלום (אף שלאחרון יש לזקוף ידע רחב, יש לו נטייה מרגיזה ללכת סחור סחור כדי להפגינו שלא לצורך).
דבריך בויכוח עזרו לי לגבש דיעה, אך לא "סגרו לי את הפינה". הבנתי שפקינפה היה אקסצנטרי (אם כי מיושב בדעתו), ושחריגות זו הכתיבה חשיבה שונה, אולי אפילו ניסיון להטיח את המסרים שלו בפניה של החברה, אך לא מצאתי עדיין רמז או ביסוס לכך שהאלימות בסרטיו הייתה כלי בידיו, ולא תירוץ לסיפוק של צורך.
לאחר מכן, קראתי את כתבתו של שוקי טאוסיג "המאסף": "היסטוריה של אלימות".
בפרפרזה לסרטו של דיוויד קרוננברג, המתאים כל כך לשאלת האלימות שעמדה בפניי, מתייחס הכותב לכך ומביא ציטוט של פקינפה עצמו האומר שאלימות היא:

Ugly, brutalizing, and bloody fucking awful. It's not fun and games and cowboys and Indians, it's a terrible, ugly thing. And yet there's a certain response that you get from it, an excitement, because we're all violent people, we have violence within us...I think everybody will be a little sickened by it, at least I hope so, or a little dismayed, at least dismayed -- which is the effect that I'm trying for

זהו ציטוט של אדם חושב, אינטיליגנט, ומודע לעצמו. יותר מכל, זהו ציטוט של אמן שיודע כי הוא לא יודע, והוא משאיר מקום לספק ולשינוי. אין כאן ביטחון מוחלט באמת שלו, הוא מקווה שהקהל שלו ירגיש בחילה מהאלימות בסרטיו, או שייבהל/יפחד. "מקווה"- לא בטוח. ציטוט זה "הרגיע" אותי, כיוון שהוא בבירור מצביע על כך שפקינפה, על אף האלכוהולזם והסמים, ידע על מה הוא מדבר.

ואולי זה מקרה של: "היזהר מאדם בעל ספר (ציטוט) אחד"...

ברור לי שמקריאת ערב באינטרנט שאלתי לא תבוא על סיפוקה, ויש מקום לדון במהפך שעשה פקינפה בנושא עריכת וצילום סצינות האלימות הללו (קטונתי- לשם כך יש צורך בידע של מה היה לפני, שחסר לי, בנוסף על מה היה אחרי), אך אספתי כמה תובנות, ועם זה נמשיך הלאה...

נ.ב.
כרזת הסרט STRAW DOGS הייתה והינה אחת התמונות האהובות עליי, רק שלא ידעתי לפני כן שהיא כרזה של סרט, כך שקיבלתי ערך מוסף מהחיטוט בפקינפה.

ניר
הגב עם ציטוט למעלה
ע"י winnetou ב- 12-08-2009, 15:57
"תשוקה ופיוט" ב-dvd (ווורן אוטס גם)

VIVA PECKINPAH

כמה כיף להחיות את השירשור הזה בידיעה שתעשה רק טוב לכל "פקינפלוג" מצוי: סרטו התיעודי של מייק סיגל מיודענו (ראה עמוד ראשון) "תשוקה ופיוט: הבלדה של סם פקינפה" יצא סוף כל סוף בדיוידי!

הדרך אל האושר, יש לציין, הייתה רצופה במהמורות רבות: סיגל נתקל בקשיים רבים בכל הקשור להפצת הסרט הנ"ל על גבי דיוידי. אולם לפני יותר מחצי שנה לערך, בעת שיחה טלפונית עימו, נתבשרתי לשמחתי כי לקראת הקיץ, ייצא סרטו למכירה. למעשה, היה אז סיגל בעיצומה של עבודת עריכה מחודשת לסרטו זה, שהוצג בפסטיבלים רבים ברחבי העולם וקצר תשואות מוצדקות. סיגל הסביר לי שהמאמצים הכבירים שעשה למען השלמת הסרט בזמנו והיוזמה העצמאית להפיק מהדורת דיוידי עצמאית ומושקעת (כפי שעשה עם "כלבי הקש" של פקינפה), רוששו אותו כליל! אבל כשנדמה היה שנסתם הגולל על חלום הדיוידי, הסכימה קרן הקולנוע הגרמנית, למרבה השמחה, לממן חלק מהוצאות העבודה על יצירת הדיוידי המבוקש. הבשורה המשמחת החלה להתפשט בקרב המעריצים, ואפילו כאן באתר, העז מעריץ חרוף נוסף לחלום בקול רם...

ובכן, לא עוד חלומות בהקיציס: "תשוקה ופיוט" (Passion & Poetry) הוא מעתה עובדה שרירה וקיימת, לעת עתה ברשת אמאזון גרמניה בלבד. הסרט המוגמר דובר אנגלית כמובן והוא ארוך מזה שהוצג בפסטיבלי הקולנוע- סיגל הוסיף לו עוד כמה גרמים של "בשר", שערכם לא יסולא בפז. כמו כן, הוסיף סיגל למהדורה דיסק בונוס, בו כלל קטעים שונים שלא נכנסו בסרט, כמו גם צילומים של הפסטיבלים בהם נכח. ונחשו מה- גם עבדכם הנאמן מופיע באותו דיסק בונוס, בעקבות פגישתנו דאז בחיפה!

אני מקווה בכל ליבי שסיגל יקצור פירות מההשקעה היקרה הזו והאנרגיות הבלתי נדלות שלו, שנלוו לפרוייקט הנפלא הזה (קדם לו, לכל מי שאינו יודע, לא רק הסרט, אלא גם ספר עב כרס בעל אותו שם בדיוק). כל מעריץ של פקינפה ואוהב קולנוע באשר הוא, חייב לעצמו את הסרט הזה.

ואם בפקינפה ומרעיו עסקינן, הרי שזה גם המקום להמליץ על מספר פריטים הקשורים באחד משחקניו הקבועים של "סם המדמם": וורן אוטס המנוח, שהיה אחד משחקני האופי הגדולים של הוליווד לדורותיה. אוטס זכה גם הוא לעדנה לאחרונה בדמותה של ביוגרפיה מעולה "Warren Oates- A Wild Life", שמה. בנוסף, אחרי זמן רב (מדי) יצא סוף סוף בדיוידי (איזור 2) המערבון המדליק "ברקרו" (Barquero), שבו הוא מופיע בצוותא עם לי ואן קליף ("הטוב הרע והמכוער") הגדול. הסרט, שהופק ב-1970 ברוח מערבוני הספגטי הברוטאליים מן הסיקסטיז, לא ייחשב אולי בדברי ימי הקולנוע כיצירת מופת, אבל למי אכפת כשמדובר בסרט מהנה וסוחף כ"כ. שני הפריטים מומלצים בחום (כבד), ולו בשל העובדה ששחקנים מבריקים מסוגו של אוטס כבר לא מייצרים יותר בימינו.

עד כאן דברי המעריץ. ולשאר המעריצים- עדנה מובטחת.

"תשוקה ופיוט" באמזון גרמניה

הביוגרפיה על וורן אוטס באמזון ארה"ב

"ברקרו" באמזון בריטניה

תשוקה ופיוט- קטע מן הסרט אודות "חבורת הפראים"

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י Brando ב- 13-08-2009, 01:55
אינדיאני יקר,

קראתי בשקיקה את הודעתך והזדהתי עם התרגשותך הגדולה שמורגשת בכל מילה ומילה

מה עוד יכול לבקש מעריץ של פקינפה מאשר להופיע בדיוידי הזה.

מהכרותי האישית איתך, לא מן הנמנע שאת הדיוידי הזה תאחסן בכספת טיטניום עם שכבות פלדה

וסדרת מנעולים דיגטליים עם קודים שמוחלפים אחת לשבוע

לחיי יציאת הדיוידי החדש על פקינפה ולחיי יציאת מארזים מרגשים בעתיד...

לחיים

הגב עם ציטוט למעלה
ע"י אחד שיודע ב- 14-06-2012, 19:43
שלום לכולם:
גם אני ראיתי את "שיירה" בקולנוע בשנת 1979.
הייתי אז בכיתה ח' והיה זה בבית הקולנוע "אורן" בבאר שבע אני מקווה שלא התבלבלתי עם "אורות"- כידוע לי: שני המבנים קיימים עד היום, האחד נטוש בחלקו והשני לגמרי.
גם אני אז, כמתבגר סביב גיל 14, לא בדיוק ידעתי "איך לאכול" עלילה שכזאת ובדיעבד: מוטב היה לו היו מטילים מגבלה על גיל הצפייה כדוגמת "16 ומעלה".
מאז צפיתי כפעמיים נוספות בסרט הזה גם בתיכון שבו התחנכתי שם הוקרן ב-16 מילימטר.
בסרט הזה התרשמתי ממשחקו של ארנסט בורגניין בתפקיד השוטר הכפייתי והנקמן, ממש פסיכופט במדים.
כמוכן: צפיתי כמה שנים אח"כ בהקרנה בטלוויזיה של סרט של סם פקינפה ששמו העברי הוא: "הבלדה על קייבל הוג".
זו כל היכרותי עם סרטיו של סם פקינפה.
נערך אחרון על ידי אחד שיודע : 14-06-2012 ב 19:48.
הגב עם ציטוט למעלה
Comment

כלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 02:00.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013