ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אפי לוי
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

האסיר

לנושא זה 9 תגובות והוא נצפה 27786 פעמים
דרג את הנושא - האסיר.

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
האסיר
האסיר
פורסם על ידי אפי לוי
02-04-2006
האסיר

"האסיר" היא מהסדרות המוזרות ביותר שהוקרנו על המסך הקטן.
לא היה דבר דומה לסדרה זו לפני כן. (ואולי גם לאחר מכן) היתה בה פעולה והרפתקה, אבל בצורה לא קונבנציונאלית, היה בה הכישרון והאטרקטיביות של המשחק הבריטי. היא נהגתה ע"י פטריק מקגוהן בעצמו, שניסה ליצור משהו שונה לגמרי מדמותו בסדרה המצליחה "סוכן חשאי" שבארץ נקראה "מלכודת".

האסיר היא סדרה שלא מציגה רק תמונה יפה ועלילה מעניינת,היא גם מעניקה לצופה את ההזדמנות לחשוב ולא רק להתבונן. למקגוהן יש משהו לומר, ומאותו הרגע הצופה יכול לפרש את הסדרה בדרך שלו, ולהשתמש בדמיון שלו. מיהו האסיר? הוא יכול להיות הצופה עצמו.
לאסיר בכותרת אין שם, הוא הפך פשוט למספר, מספר 6 בכפר המוזר אך הנחמד בו הוא הוחזק, שבוי, איפה ועל ידי מי? התשובות פתוחות לאפשרויות השונות.

הכפר יכול לסמל את הכלא, שהוא המחשבה האישית של האדם, בדיוק כמו ש"מספר אחד", האיש השולט בכפר, יכול להיות הסמל של השאיפה של כל בנאדם להיות הרשע הראשי- זה שצריך לסלק כדי להיות חופשיים. צופים ינתחו ללא ספק הרבה יותר צדדים של הסדרה. "האסיר" היא יותר מסדרה מוסרית מודרנית,כל פרק הוא מרתק ומותח,הרעיון המרכזי בסדרה הוא להראות את הקרב של איש אחד על החופש, חופש הביטוי כמו גם חופש פיזי. הסדרה לא מתרחשת בכלא, אלא בכפר, שאוסר לצאת מגבולותיו ולמרות שהאסיר מתקרב לשם כל פעם, עד הפרק האחרון, הוא הצליח לברוח מהכפר רק פעם אחת.
יש דרמה בקווי העלילה, יש גם קומדיה, גם רומנטיקה. סיפור אחד מתרחש כמעט כולו בפריז, כמו שהאחר מתרחש בים, כמו כן גם באנגליה.

הפרק הפותח the arrival מתחיל כך: אנחנו רואים את הדמות המגולמת ע"י פטריק מקגוהן מתפטר מעבודתו החשאית והגבוהה ברמתה. הוא חוזר הביתה ואז סילון קיטור של גז מרדים חודר דרך חור המנעול והוא מאבד את ההכרה. כשהוא מתעורר, הוא עדיין בביתו, אבל לא בלונדון, הוא מסתכל מחוץ לחלון ומוצא את עצמו בעולם חדש , זה "הכפר" הוא מעוצב יפה, מתוחזק יפה, מוקף בהרים ,מבודד משאר העולם. שם,אין לדעת מי הם החברים שלך ומי הם האויבים, האם חבריך הם אסירים, או מרגלים.

כפר מושלם בכל דרך עם חנויות משלו, עיתונים, מרכזים מסחריים והתגובה הראשונית היא שזה גן עדן ובנאדם יכול לחיות שם כל ימי חייו, אם הוא מוכן להקריב את אישיותו ואת הזכות לחשוב.
לאף אחד אין שם, לכולם יש מספר, בכולם מתבוננים כל הזמן בעיניים בלתי נראות, גם בתוך
הבתים, וגם בחוץ. הימלטות מוגדרת כבלתי אפשרית בידי אלה שהשלימו עם היכלאותם.
האסיר, שכונה מספר 6 , גילה מהר מאוד שאי אפשר לבטוח באף אחד, אפילו לא באחד מחבריו הקרובים ביותר שהוא מוצא שם, ובטח שלא בבנות שמגיעות לחייו החדשים, ישר מההתחלה.
מאז והלאה, הסדרה מתרכזת בניסיונותיו לברוח, וההתנגדות שלו למאמצים ולדרישות שלהם, ובשאלה למה הוא היה צריך להעז ולערער על הסמכות . לכל פרק מגיעה חקירה מקרוב, צופים בזה בשביל ההתרגשות והמתח...

בפרק free for all מסופר שהאסיר עומד לבחירות עבור "מספר" 2 חדש, האיש עם שליטה ישירה על הכפר, האחראי ל"מספר" 1 אותו לא רואים. יש "מספר" 2 חדש כמעט בכל פרק, ובפרק זה הוא מגולם ע"י אריק פורטמן.

אלה בחירות דמוקרטיות אבל יש בהם משהו שונה. כמו בארצות רבות, לבוחר יש אפשרות בחירה מצומצמת, אם מישהו מבחוץ מגיע ומשתתף, איזה סיכוי יש לו? נותנים לו ניצחון, כמו שהאסיר מקבל בסיפור הזה, אבל מה הוא יכול לעשות עם זה? האסיר מוצא את עצמו בשליטה. הוא יכול לשחרר את חבריו האסירים, אבל האמת היא שהם האנשים היחידים שיכולים לשחרר את עצמם. החיים, כמו שאומרים רבים, הם כמו משחק שח. ומשחק שח שמשחקים אותו עם בני אדם ככלי שחמט הוא הנושא של הפרק Checkmate בתפקיד המלכה במשחק השח משחקת רוסלי קרוטצ’לי, והאסיר הוא למעשה החייל של המלכה. במלכה מושתלת האמונה כי היא מאוהבת באסיר והאסיר מאוהב בה ושהיא תעשה הכל בשבילו. אפילו לבגוד בו, כדי להציל אותו מהטיפשות של עצמו. היא מקבלת מחרוזת, שנאמר לה שהיא מתנה ממנו, מחרוזת עם מנגנון מיוחד, המאפשר לאנשים שאינם נראים, העוקבים אחריו, לצפות בה בזמן מהלכיה, ובגלל תשומת הלב שהיא נותנת לאסיר, לעקוב גם אחריו.

חבר ותיק מנסה להערים על האסיר בפרק dance of the dead דרמה אמיתית מוצגת, ברקע של קרנבל, והמתח מגיע לשיאו כשהאסיר עומד במשפט, ומגלה עד כמה הקהל יכול להיות קל לשכנוע, כשכל הכפר פונה נגדו.

הרפתקה היא מילת המפתח בפרק The chimes of big ben בפרק הזה האסיר בורח בתוך סירה ונעזר ע"י איש ידידותי, הוא חושב שהגיע ללונדון, אבל אח"כ מבין ששיטו בו.

אחד הפרקים הלא הגיוניים הוא The schizoid man בו פטריק מקגוהן משחק שני תפקידים האסיר, והכפיל שלו , האסיר עובר שטיפת מוח שגורמת לו להאמין שהוא האדם השני, הכפיל.
וגם הכפיל, טוען שהוא מספר .6 האמיתי. מי הוא מי? זו השאלה בה עוסק הפרק.

בפרק It’s your funeral האסיר, עם השחקנית האוסטרלית אנט אנדרה, כבחורה המשתתפת שם. הוא מוצא את עצמו בתוך פרשת רצח. והשאלה היא... מי עומד להיהרג.

ניסויים שמשנים את מנטאליות האדם בעזרת גלים אלקטרוניים הם הנושא לפרק Achange of mind זה סיפור מהיר, שמראה כיצד האחרים בכפר נשלטים בכוח, כשהם מראים סימני התנגדות. שתי שחקניות יפות וצעירות נראות עם מקגוהן בפרק הזה:
אנג’לס ברוקן, וקתלין ברק.

העולם של המדע הרפואי הוא הנושא של A, B and C שבו ניסויים מתמרנים את חלומותיו של האסיר. המחשבות שלו נהפכות לזרמים חשמליים, המשדרים למסך, שם האדם המשגיח עליו יכול לראות מה נמצא במוחו.

"ידע הוא לא חכמה "הוא הנושא של עוד פרק בלתי רגיל The general שמספר על עוד דרך מפחידה לשלוט על המוח של האדם . הדרך הזאת מזרימה מידע לתוך מוחו של האדם,
אך שוללת ממנו את האפשרות לחשוב בעצמו. זה אחד הפרקים המשמעותיים בסדרה, המשגר את המסר שפטריק מקגוהן מנסה להראות לנו, ובאותו זמן, גם מבדר ומהנה.הפרק Hammer into anvil מראה לנו, שהפחדנים הכי גדולים הם אלה שרוצים להרוס אחרים, רק כי אז הם מוצאים את עצמם בעמדה של כוח.
האסיר, שרוצה למנוע את המוות של בחורה מסוימת, משחק משחק של חתול ועכבר עם "מספר . "2 ויוצר את הרושם, שהוא למעשה מרגל אחריו.

בריחה, שוב, היא הנושא העיקרי של Many happy returns שמראה שהאסיר ממש מגיע ללונדון, אבל הבריחה עצמה, היא לא החופש.

ישנו הפרק Do not forsake me, oh my darling שבו מספר 6 נופל קורבן ל"החלפת מוחות, המוח שלו מוכנס לתוך גופו של מישהו אחר ואז מגלים, כי לאסיר יש ארוסה בלונדון, תפקיד המגולם ע"י זינה ווקר.

Living in harmony הוא הכותרת של המערבון הראשון שצולם אי פעם בטלוויזיה באנגליה.
גם קומדיה יש שם, לדוגמא בפרק The girl who was death שבו ג’סטין לורד היא בחורה שמאמינה כי היא והאסיר נועדו זה לזו הוא נולד לשרוד, והיא נולדה לרצוח.
הניסיונות שלה לרצוח אותו ממש מצחיקים, ונעים בין כדור נפץ הנזרק לעברו, לבין משקה מורעל בבית בו יש אנשים.

Once upon a time הוא קרב בין האסיר לבין מספר 2הפעם משוחק ע"י ליאו מק’קרן שני הגברים, בקרב של כוח רצון, כשידוע שאחד חייב להישבר, והמוות מחכה לו.

הפרק האחרון הוא Fall out כששודר בבריטניה, הוא עשה כותרות, בגלל אי ההבנה שהוא גרם. זה לא סוף נקי וסגור, מהסוג שיצפו לו בסדרות, אמנם יש התרגשות פיזית, אבל צריך לחפש יותר עמוק מזה. התשובה היא שם, בשביל אלה המחפשים לפי מחשבתם.
הסוף בא כהשלמה ראויה ולא מובנת, לסדרה הכי מדוברת, והכי מעוררת וויכוחים, מעולם.


מימין לשמאל:
קטע הפתיחה בוידאו.
קטע הסיום בוידאו.
קטע ביניים קצר 1.
קטע ביניים קצר 2.


הדיאלוג המדובר ביותר בארץ באמצע שנות ה - 70 לקוח כמובן מתוך קטע הפתיחה של הסדרה.
?Where am I
in the village
?What do you want
.information
?Whose side are you on
.that would be telling
.We want information. information
.You won’t get it
.By hook or by croock we will
?Who are you
the new no 2
?who is no1
.you are no. 6
!I am not a number I am a free man


פטריק מקגוהן - היום

כתבה מתורגמת.
פורסם ע"י
סמל המשתמש של אפי לוי
מנהל ראשי
תאריך הצטרפות: Dec 2004
מקום מגורים: ראשל"צ
מס' הודעות: 1,569

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
לאן נעלם מר קוק ? - "דלת הקסמים"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 3-4-2004

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י אפי לוי ב- 20-07-2006, 08:35
בעניין: "האסיר"

קטע הפתיחה:


נגן המדיה של "סדרות הטלויזיה הקלאסיות"
הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י Bird ב- 12-09-2006, 22:16
בעניין: האסיר

כמה פרקים יש ל"אסיר" ??? יכול להיות שרק 11?
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י איל 72 ב- 12-09-2006, 23:04
בעניין: האסיר

עד כמה שאני יודע- 17.
הגב עם ציטוט למעלה
  #4  
ע"י Bird ב- 12-09-2006, 23:56
בעניין: האסיר

Ok , זה 18.
הגב עם ציטוט למעלה
  #5  
ע"י פרנק ב- 13-09-2006, 02:32
בעניין: האסיר

יש 17 פרקים. לאחד מהם יש 2 גרסאות ושתיהן מופיעות ב-DVD, ומכאן הספירה של 18.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...soner_episodes
הגב עם ציטוט למעלה
  #6  
ע"י michshai ב- 14-12-2006, 20:44
בעניין: האסיר

למי שרכש את הPACK במהדורת 25 השנה צפוייה הפתעה...
המפה של הכפר בו מתבססת העליליה וכמובן ספרון רווי חומר ותצלומים ...

פטריק מקגהוגאן פשוט היה תפור לתפקיד הזה !!!!!!!!!
הגב עם ציטוט למעלה
  #7  
ע"י יונתן76 ב- 02-11-2008, 00:03
משהו נדיר שמצאתי בטיוב ראיון ב4 חלקים עם פטריק מקגהוגאן משנת 1977בתוכנית ראיונות של הטלויזיה החינוכית הקנדית עם קהל שגם הפיקה את on the move הזכורה לטוב תהנו:

חלק ראשון


חלק שני


חלק שלישי


חלק רביעי ואחרון
נערך אחרון על ידי יונתן76 : 02-11-2008 ב 00:07.
הגב עם ציטוט למעלה
  #8  
ע"י ששבש ב- 02-11-2008, 08:45
Lightbulb

ואני אציין עוד ששני הפרקים של הסדרה הגאונית הזאת ניתנים לצפיה ישירה, אבל ללא תרגום לעברית. אשמח לחלק קישורים בפרטי. תודה.
הגב עם ציטוט למעלה
  #9  
ע"י חלל עמוק9 ב- 19-11-2010, 00:29
תודה יש האסיר 2010 עיבוד חדש לסדרת הקאלט האהובה מ-1967 "האסיר" מספר על סוכן השירות החשאי שמתפטר מוצא את עצמו מוחזק בכפר מסתורי ומבודד תחת מעקב ופיקוח צמוד. הסוכן, ששמו כעת אינו אלא מספר, מנהל משחקי מוחות ומאבקים פסיכולוגיים מול מנהל הכפר "נאמבר 2" - המנסה לשבור אותו ולגרום לו לשתף פעולה
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום

נושאים דומים
מאמר כותב הודעה קטגוריה מס' תגובות התגובה האחרונה
האסיר אפי לוי דרמה 12 19-11-2010 00:25
איך רואים היום את האסיר.. arie54 מחפשים 4 16-04-2006 21:51


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 03:10.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013