ברוך בואך לאתר סדרות הטלוויזיה הקלאסיות.

בשלב זה אתה צופה בפורום כאורח עם גישה מוגבלת. עם הצטרפותך ללא תשלום לקהילה שלנו, תוכל לשלוח הודעות ותגובות, לקבל הודעות פרטיות ולבצע פעילויות נוספות. הרישום מהיר, קל וחופשי לחלוטין הצטרף לקהילה שלנו עוד היום!
אם אתה נתקל בבעיה כלשהיא בתהליך הרישום, תוכל ליצור קשר עם מנהל האתר באמצעות הקישור הבא צור קשר לתמיכה.

חזור   סדרות הטלוויזיה הקלאסיות > סקירות , כתבות וראיונות > כתבות > אלי אשד
דף הבית אחסון תמונות חפש הודעות היום סמן פורומים כנקראו
חברים לוח שנה משחקי נוסטלגיה חידוני נוסטלגיה תגובות מקוונות תוויות

קופיקו

לנושא זה 16 תגובות והוא נצפה 154031 פעמים
דרג את הנושא - קופיקו.

Comment
 
כלי עזר למשתמש הצג מצבים
כרגע צופים בכתבה זו: 1 (0 חברים ו 1 אורחים)
 
קופיקו
קופיקו
פורסם על ידי אלי אשד
10-04-2006
קופיקו


התמונה מאתר "קופיקו" - http://www.kofiko.com

סדרת "קופיקו " : תסריטאי חנן פלד ,בימאי עדי בנימינוב מפיק רון אייזיק הופקה בשנת 1993 הוקרנה בערוץ הילדים ב 1994.

התושב המפורסם ביותר של שכונת "עין גנים " בפתח תקווה , אינו גבר וגם אינו אישה. הוא קוף בשם קופיקו . הוא גיבור סדרת ספרי הילדים של תמר בורנשטיין לזר שרצה בהצלחה עצומה מאז 1954 ועד עצם היום הזה.

תמר בורנשטיין לזר יצרה מעין סיפורי פנטסיה עם דמות דמיונית של קוף מדבר שמעורבת בסביבה האמיתית שבה חיו היא ומשפחתה ולמעשה בני משפחתה ושכניה הם גיבורי הסדרה לצד הקוף.

הדמויות הקבועות בסיפורים הם בתה של תמר נוגה,יורם ואורנה (שמהסיפורים אפשר לחשוב שהם אחיה של נוגה אם כי למעשה היו בני דודתה) שלומקה הוא שלמה לזר בעלה של תמר, ואמא (שהיא תמר עצמה).

לצידם מופיעים עוד דמויות של תושבי עין גנים שלרוב הופיעו תחת שמם האמיתי ובהם שושנה אוייבתו הקבועה של קופיקו והקורבן של תעלולים רבים שלו .

אבל יותר מכולם בולטת הדמות המרכזית בסדרה הלא הוא הקוף המדבר קופיקו שהובא למשפחה בידי הדוד המלח אבי ממדינת חונטוזה שבאפריקה. קופיקו הוא קוף שימפנזה אך הוא לבוש ומתנהג כמו ילד והוא עושה דברים שאם ילד יבצע אותם הוא יחטוף "מנה " מהוריו אך מכיוון שקופיקו הוא קופיקו הסיפור מסתיים לרוב בכך שהכל צוחקים וסולחים מיד כי הרי "זה רק קוף והתעלולים טבועים בדמו ".

אצל קופיקו המטרה מקדשת את האמצעים כאשר הוא מחליט לבצע משהו הוא יעשה הכל לשם כך הוא יבצע כל תרגיל וכל טריק ולא משנה על חשבון מי . והוא ישקר ללא בושה הכל כדי להשיג את המטרה . הוא ילמד את החתול לגנוב עוגות אצל השכנה שושנה , הוא יזרוק קליפות בוטנים מהמרפסת על ראשו הקרח של השכן.

הוא יחולל מהומה במטבח שבה ישפך לבסוף פודינג על פרצופה של העוזרת , הוא מכניס עכברים וצפרדעים לצנצנת הריבה בבית (!) קופץ על ראשה של השכנה שושנה השמנה , הולך על הקירות , נתלה על מנורות , הוא מעליב ומקלל גונב ופוגע במזיד וכמובן מתחפש לנשים , הטריק החביב עליו ביותר וזהו רק מדגם מזערי של תעלוליו מיותר ממאה ספרים. אך בסופו של דבר הכל נסלח והכל נשכח עד לתעלול הבא שהרי קופיקו הוא קוף בדמות ילד ...

יותר מכל מזכיר קופיקו את גיבור סדרת הטלוויזיה האמריקנית משנות ה 80 -"אלף" חייזר שעיר שהשתכן בבית משפחה אמריקנית ממוצעת ומבצע שם תעלולים לא "פוליטיקלי קורקטיים" בלתי פוסקים . סדרה שיש בה יותר משמץ דמיון לקופיקו אלא שהיא נוצרה שנים רבות לאחר הקוף מעין גנים. אם סדרה זאת הייתה נעשית בישראל ולא בארה"ב הרחוקה כי אז לבורנשטיין לזר הייתה סיבה טובה לתבוע את מפיקיה לדין על פלגיאט.

הצלחתו של קופיקו היא חסרת תקדים וללא מתחרה בשוק הספרים הישראלי לאורך זמן כה רב. עד היום קרוב לחמישים שנה לאחר יצירתו של קופיקו הופיעו לא פחות מ 140 ספרים שונים בסדרה זאת ( שיא ישראלי ואולי גם עולמי לסדרה שנכתבת בידי מחבר אחד ) ונוספים מופיעים כל הזמן.

לאורך השנים קופיקו הופיע על אין ספור מוצרי צריכה שונים , צעצועים של קודקוד באריזות מוצרי מזון שונים כמו וופלים , ממתקים של אסם , מיצים של טמפו , פיצות (!) של אינטרנשיונל פוד , מעדני חלב של שטראוס תיקים , ילקוטים ומימיות של מודן ,בגדי ילדים של לודז’יה רוטקס , מצעי מיטה של כיתן ,מוצרי נייר וציוד משרדי של אלבר בנוסף לכל אלה קופיקו גם כיכב במשחק סי די רום של חברת מחשבת . וזוהי רק רשימה חלקית . נעשו עליו הצגות רבות ( עד היום כ 15 הצגות שונות לפחות ) רובם מאת תמר בורנשטיין לזר ומהם מאת השחקן שלמה בר שביט שתיארו בין השאר את מסעו של קופיקו מאפריקה לישראל . הרפתקאותיו הושמעו ברדיו בידי בר שביט ובידי תמר בורנשטיין לזר עצמה ובתקליטים בידי תמר ובני משפחתה שגילמו את עצמם.

קופיקו גם הופיע בסרט קולנוע דובר אנגלית שנקרא באנגלית GOING BANANAS . בהפקת מנחם גולן ובבימויו של בועז דוידזון ( הזכור מסדרת "אסקימו לימון " ) ובכיכוב דום דה לואיז ואיש בחליפת קוף. גולן תכנן להפיק סרט על קופיקו במשך שנים רבות לאחר שהיה מעורב בהצגות על קופיקו . בתחילה הקומיקאי האמריקני המפורסם ג’רי לואיס אמור היה לככב בסרט זה אך הוא חטף התקף לב והוחלף בקומיקאי האיטלקי הידוע באד ספנסר ( הידוע בעיקר ממערבוני טריניטי עם טרנס היל ) שאף הצטלם לפרסומות לסרט עם קוף שאומן במיוחד . אך לבסוף שניהם הוחלפו בקומיקאי דום דה לואיז ובקוף אחר. גם הבמאי המיועד נפתלי אלתר הוחלף בבמאי אחר בועז דוידזון ( שכבר עשה סרט על גיבורת סיפורי ילדים עברית הכלבה האינטליגנטית וההרואית "עזית של הצנחנים" על פי סיפוריו של מוטה גור) שהסריט את הסרט בזימבבוה בקניה ובדרום אפריקה.

אך כשנעשה לבסוף הסרט בשנת 1987 דרש גולן מהזוג בורנשטין לזר שיצמצמו את אחוז הרווחים שהגיעו להם לפי החוזה מהסרט וכאשר הללו סירבו הסיר את שמם מהקרדיטים לסרט . הוא טען כי לאמיתו של דבר הסרט אינו מבוסס כלל על ספרי קופיקו וקרא לקוף בסרט בשם אחר. הקרדיטים הוחזרו לבסוף רק לאחר משפט שבו הוכח מעבר לכל ספק שהסרט אכן מבוסס על ספריה של תמר בורנשטיין לזר.

הסרט עוסק בקוף שמזכיר מאוד את גיבורה המפורסם האחר של תמר בורנשטיין לזר , קוף מדבר גם הוא בשם צ’יפופו שהוא בלש הנודד ברחבי העולם מאשר את קופיקו יושב הבית ( שהוא בן דודו של צ’יפופו ). זהו קוף קרקס מדבר המתחבר לילד באפריקה ונאבק עימו בחבורת רשעים קומית בדומה לעלילות ההרפתקאות שבסיפורי צ’יפופו ( שגם הוא היה במשך הזמן לגיבור של כמה וכמה הצגות ).בשנת 1993 הפך קופיקו לגיבור של סדרת טלוויזיה. בסדרה זאת היו 15 פרקים כל אחד באורך רבע שעה.

את תמר גילמה דורית פלד ( שמזכירה קצת במראה החיצוני את תמר בורנשטיין-לזר הצעירה) את האב שלומקה דויד צווינבוים ( שמזכיר קצת במראה החיצוני את בעלה שלמה לזר הצעיר) את הילד יורם גילם יותם שור את תפקידי את הילדה הבוגרת אורנה גילמה דפנה אילן ואת נוגה הצעירה נדיה רוזנברג ואת השכנים המעצבנים אברום ושושינה גילמו ערן ב-זאב ואסתי בר-הד.

את קופיקו עצמו קוף גדול חובש מעין כובע של די ג’י "גילמה" בובה. בראש הבובה המתוחכמת היו לא פחות מעשרה מנועים ,מנוע לכל אזור בגוף והיא הופעלה בשלט רחוק בידי המפעיל הבובן ליעד גורדון בזמן הצילומים על מנת ליצור מגוון של הבעות ודמות אנושית (קופית ?) משכנעת . היא הופעלה בטכניקות טלוויזיוניות דוגמת אלה שבהם השתמשו בטלוויזיה בארה"ב להפעלת הבובה של מקבילו האמריקני של קופיקו , החייזר אלף בסדרת הטלוויזיה בשם זה והדינוזאורים של פרק היורה של שפילברג. את הבובה איישו שני ילדים לסירוגין.

כל פרק בסדרה החל בקטע אנימציה של ענת קמינצקי שתיאר את עלייתו של קופיקו על ספינה באפריקה את בואו לישראל ותעלולים שונים שבהם הוא מעורב.

קופיקו הטלוויזיוני חי בדירה היאפית של משפחה ישראלית ממוצעת וצעירה, האם תמר הנמרצת , בעלה שלומקה ,דמות דומיננטית הרבה פחות שנאלצת לסבול את השיגעונות של כל מי שמסביב , הילדים ההיפר אקטיביים אורנה יורם ונוגה והכלבה צ’יקיטה. . בפרק אחרי פרק הקוף מסבך את בני המשפחה בצרות צרורות מסוגים שונים ומשונים בעיקר עם השכנים הלא חביבים שושנה ובעלה אברום, אך בסופו של דבר הכל בא על סופו הטוב עד לתעלול הבא בכל אופן. לקופיקו עצמו מלבד היותו קוף מדבר ואינטליגנטי כמו כל ילד יש גם כוחות כישוף לא מוסברים שאיתם הוא יכול לשנות את צורתו החיצונית ,קופיקו אינו "סתם" חיה מדברת הוא סוג של חייזר.

התסריטאי של הסדרה חנן פלד הוא אחד מהתסריטאים הידועים לטלוויזיה בישראל ובין השאר כתב פרקים מפורסמים רבים ל"זהו זה" האלמותית בטלוויזיה החינוכית בשנות השיא שלה. כל התסריטים שלו התבססו על סיפורים קצרים ישנים וחדשים של תמר בורנשטיין לזר שהופיעו בספרים שונים שלה . לאחר שהסדרה הוקרנה בערוץ הילדים בטלוויזיה בהצלחה רבה שישה מסיפורי הסדרה יצאו לאור כספרים מיוחדים בהוצאת קלאסי קלטת עם איורים הלקוחים מהסדרה . וחלק מהסיפורים עובדו והורחבו בידי המחברת לספרים באורך מלא. עד היום הוקרנה הסדרה מלבד בישראל גם בהונגריה . גם בדיבוב להונגרית זוכה קופיקו להצלחה עצומה.

אך לאחר 15 הפרקים האלה בא על הסדרה הסוף . אמנם היו דיונים רציניים ביותר להכין סרט באורך מלא על קופיקו שיתבסס על ספר של בורנשטיין לזר בשם "קופיקו החייזר" שהתבסס על אירוע מצחיק שבו "מתקשרת" שטענה לכוחות על טבעיים ניבאה שבלילה מסוים ינחתו בארץ חייזרים לצלילי המוזיקה של סדרת הטלוויזיה "תיקים באפילה " והפכה לרגע אחד לכוכבת תוכנית של דודו טופז ולהיסטריה המונית . אך לרוע המזל אם כי אלפים יצאו לרחובות לקבל את פניהם בלילה המובטח החייזרים לא היגיעו. הספר היה פרודיה על כל האירוע ועל דודו טופז שקופיקו מציג את עצמו בפניו כחייזר.

אך התוכניות האלה לא התממשו ואם כי חנן פלד הכין תסריט שלם הוא לא הוסרט. כל מה שנשאר בידינו הם 15 הפרקים שאת כולם ניתן להשיג היום בקלטות והאפשרות שעוד נראה גלגולים נוספים של קופיקו בעתיד. בכל אופן תמר בורנשטיין לזר עמלה כל הזמן על ספרים חדשים של קופיקו ובימים אלה היא עמלה על ספר חדש ומיוחד שבו תפגיש לראשונה את קופיקו עם בן דודו צ’יפופו שהם כמסתבר מהספרים החדשים יותר לא "סתם " קופים מדברים אינטיליגנטיים מאפריקה אלא גם חייזרים מכוכב אחר! בספר החדש נקבל את הסיפור המלא על הכוכב שממנו באו, כוכב הקופים ועל הקשר שלהם עם גיבור סדרה שלישית של תמר בורנשטיין לזר ,החייזר ספייסי . שמו הזמני של הספר הוא "קופיקו פוגש את צ’יפופו".
רשימת הפרקים :

1. קופיקו האורח. הדוד המלח אבי מגיע מאי באפריקה בשם חונטוזה ומביא משם קוף שמקבל מהילדים את השם קופיקו . מהר מאוד מגלים הילדים יורם ונוגה והוריהם תמר ושלומקה שהקוף הזה אינו קוף רגיל ואינו יודע רק לעשות תעלולים , הוא גם יודע לדבר לשיר ולרקוד והרבה הרבה יותר מזה.

פרק זה מבוסס על הספר הראשון בסדרת קופיקו בשם זה שיצא לאור לראשונה ב-1958. אך ביחד עם זאת ( כדי לסבך את העניינים ...) יש ספר מיוחד בשם "קופיקו האורח " המבוסס ישירות על פרק זה שיצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998.

2. עוגה למסיבה. בזמן שההורים תמר ושלומקה יוצאים לטיול , הילדים מחליטים לעשות מסיבה לחברים. קופיקו מצטרף להכנות למסיבה בניסיון להכין עוגה למסיבה. אך מתגלה כמצטיין הרבה יותר ביצירת מהומה במטבח והעוגה שנאפתה גם היא לא נראית משהו, בעיקר בגלל שאבקת האפייה שבה היה צריך להשתמש נמצאה כל הזמן בכיסו של קופיקו .לפני קופיקו עומדת כעת הבעיה כיצד להכין עוגה נורמלית ראויה למאכל הילדים שעומדים להגיע בכל רגע.

פרק זה מבוסס על הספר "קופיקו האופה " שיצא לאור בהוצאת "רביבים ב-1990. כדי להוסיף על הבלבול ספר בשם "קופיקו -עוגה למסיבה" שמבוסס גם על הספר הקודם וגם על התסריט יצא לאור בהוצאת "גרפאור -דפטל" ב-1994".

3. המדים של אבא. האב שלומקה יוצא למילואים ולשם כך עליו ללבוש את מדי הצבא שלו , אך שוד ושבר מסתבר שקופיקו גזר אותם לצרכיו ולצרכי צ’יקיטה הכלבה. שלומקה חייב ללכת לצבא וכעת על קופיקו להשיג מיד מדים חדשים ולנקות אותם דבר שרק גורם לבעיות חדשות ובלתי צפויות עם השכנה שושנה.

פרק זה והבא אחריו מבוססים על הספר "קופיקו במילואים " שהופיע בהוצאת יסוד ב-1974 .על פרק זה מבוסס על הספר " קופיקו -המדים של אבא " שיצא לאור בהוצאת גרפאור-דפטל ב-1994.

4. קופיקו החיילת. אחרי כל הבעיות והמהומות שתוארו בפרק הקודם שלומקה יוצא סוף סוף למילואים, בתקווה שלפחות שם יהיה לו קצת שקט. אך קופיקו יוצא לשם בעקבותיו כשהוא מחופש לחיילת . הוא מגיע לבסיס של שלומקה, מספר לפקידה שהוא חיילת אינדיאנית שנשלחה למילואים במשימה סודית ,שולח אותה לחפש אחרי שלומקה ובאופן כללי משגע ומעמיד על הראש את כל הבסיס בכלל ואת שלומקה בפרט. נראה שאפילו במילואים לא יהיה לשלומקה רגע אחד של שקט ומנוחה מקופיקו.

פרק זה מבוסס על ספרי "קופיקו בצבא " שהופיע בהוצאת א. זלקוביץ ב-1963 על "קופיקו במילואים " ועל הספר "קופיקו החייל " שהופיע ב-1990 בהוצאת רביבים.

כדי להוסיף על הבלבול על פרק זה כמו גם על הספרים הקודמים מבוסס הספר "קופיקו חיילת המילואים " שיצא לאור בהוצאת גרפאור דפטל ב-1994.

הערה: בעקבות ספרי קופיקו שונים שעסקו בחוויות שונות של הקוף המדבר במהלך שירותו בצבא ההגנה לישראל קיבל סוג של מכנסיים רחבות במיוחד בצה"ל מדי ה"אלף" של הג’ובניקים את השם הרשמי "מכנסי קופיקו " על שם הקוף המדבר מחונטוזה.תרומתו העיקרית של קופיקו לביטחון המדינה.

5.איזו הקלטה. שלומקה מוצא בשוק העתיקות מכונת הקלטה ישנה שממנה קופיקו מתלהב בלי סוף. שלומקה ושני ידידים מתלהבים מאוד גם הם ומחליטים להופיע בתחרות זמר . הם מקימים להקה קונים תלבושות , עושים חזרות ,מקליטים שיר ומזמינים שכנים מוזיקאים להאזין להקלטה. אך אבוי בעת זמן השמעת ההקלטה ,מה שמושמע אינו השיר שלהם שבו השקיעו כל כך הרבה זמן ומאמץ , אלא משהו שונה לגמרי מבית היוצר של קופיקו .

ספר מיוחד שהתבסס על הפרק הזה בשם זה יצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998.

6. חולים. כל הילדים שוכבים מצוננים ומשתעלים בבית . קופיקו המשועמם שמחליט לעשות מעשה טוב ולהביא להם תרופות מקופת חולים . אך בקופת החולים הוא מסתבך כדרכו בקודש בצרות כאשר הוא מתחפש לרופא ומעמיד את כל קופת החולים על הראש.

ספר מיוחד שהתבסס על הפרק הזה בשם "חולים חולים " יצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998.וכדי להוסיף בלבול ספר שונה ( מספרי הסדרה הרגילים ) גם הוא בשם "חולים חולים " שמבוסס על התסריט ,יצא לאור בהוצאת "דני" ב-1999.

7. קופיקו בכדור-סל. קופיקו צופה במשחק כדור סל בין נבחרת עין גנים שבה משחק יורם ובין נבחרת עין-געש. אך הנבחרת של יורם עומדת להפסיד. קופיקו מחליט להציל את המצב ומשתתף במשחק כשחקן כדורסל מן השורה.

פרק זה מבוסס על הספר "קופיקו בכדורסל " שיצא לאור בהוצאת "גרפאור-דפטל " ב-1992.

8. החופש נגמר. בלילה האחרון של החופש הגדול קופיקו נרגש מעין כמוהו סוף סוף הילדים ילכו לבית הספר וישאירו לו שטח חופשי לתעלוליו. , הוא מצלצל בפעמון ומעיר כל חצי שעה את הילדים . התוצאה בבוקר הולכים הילדים לבית הספר עייפים. אך כעת כשקופיקו לבד בבית יום התעלולים שלו רק מתחיל.

ספר מיוחד שהתבסס על הפרק הזה בשם זה יצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998".וכדי לבלבל ספר נוסף בשם זה מספרי קופיקו "הרגילים " שהתבסס גם הוא על התסריט יצא לאור בהוצאת "דני "

9. קופיקו חוקר טבע. אברום השכן מחליט שעל קופיקו לעסוק במשהו " חיובי " כדי שיפסיק אחת ולתמיד מתעלוליו . הוא מביא לו מיקרוסקופ. קופיקו מוקסם מהמיקרוסקופ ומהעולמות השלמים שאפשר לראות דרכו ומחליט שהוא יהיה מדען חוקר טבע , ומכאן ואילך מתחיל לעסוק ללא הפסקה במקצועו החדש, וגורם כתוצאה למהומות שמעמידות בסימן שאלה את נכונות החלטתו של אברום.

פרק זה מבוסס על הספר "קופיקו המדען " שיצא לאור בהוצאת "יסוד " ב-1980".מאוחר יותר ספר בשם "קופיקו חוקר טבע " המבוסס גם על התסריט יצא לאור בהוצאת "דני" בשנת 2001.

10. קופיקו הסייד המצחיק קופיקו ויורם מנהלים ביניהם מלחמת שזיפים שגורמת לזיהום כל הקירות בבית במיץ שזיפים. אין ברירה אלא לסייד את הבית מחדש. אבל הסייד מסיים רק חלק מהעבודה ואינו יכול להשלימה בגלל אין מי שיעזור לו. קופיקו שתמיד שמח לעזור מחליט להתחפש לסייד ולסייד את שאר הבית .אך סיוד של קופיקו אינו סיוד רגיל מכל בחינה שאפשר להעלות על הדעת .

ספר המבוסס גם על התסריט לפרק זה "קופיקו הסייד" יצא לאור בהוצאת "גרפאור -דפטל" ב-1994.

11. קופיקו והכלב החולה. הכלב של המשפחה לא אכל מזה שלושה ימים . תמר מבקשת מיורם שייקח את הכלב לווטרינר , אך ליורם אין זמן . קופיקו מחליט שאם הכלב לא אוכל סימן שכואבות לכלב השיניים ואז אין לקחת אותו לרופא וטרינר אלא לרופא שיניים דווקא. והוא לקוח את הכלב למרפאת השיניים של דוקטור אברמוב שנדהם להיתקל בפעם הראשונה בקריירה שלו בפציינט כלב על כיסא הטיפולים שלו.

פרק זה מבוסס על הספר "קופיקו רופא השיניים " שיצא לאור בהוצאת "רביבים " ב-1990 .ספר מיוחד שהתבסס על פרק זה בשם "הכלב החולה " יצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998. וכדי להוסיף עוד על הבלבול ספר שונה ( ספר "רגיל " בסדרת קופיקו ) בשם "קופיקו והכלב החולה " שמבוסס גם הוא על התסריט יצא לאור בהוצאת "דני " ב-1999 .

12. קופיקו שואב האבק. שואב האבק של הבית מתקלקל דווקא ביום הניקיון של הבית כשכולו תוהו ובוהו. אין ברירה אלא לחזור לחובט השטיחים כדי לסלק אבק. שלומקה חוזר עם הפתעה שואב אבק חדש ומשוכלל . קופיקו שמוקסם מהמכשיר המדהים מבין מיד שיש בו פוטנציאל עצום לכל מיני ביצועים מדהימים שלא היו דווקא מכוונתם המקורית של יוצריו או רוכשיו .

ספר מיוחד שהתבסס על פרק זה בשם "מעשה בשואב אבק" יצא לאור בהוצאת "קלסיקלטת " ב-1998.

13. לילי העוזרת . עוזרת חדשה מגיעה לבית המשפחה . היא שחצנית ונודניקית , זורקת קלטות לפח הזבל מפילה קוביות דומינו דוחפת ספרים ומחברות מתחת למיטה ,מרגיזה את הכלבה ורבה בלי סוף עם קופיקו . לקופיקו יש כעת מטרה : למצוא תעלול שיבריח את העוזרת מהבית אחת ולתמיד ולהחזיר את השקט והסדר לבית .

פרק זה מבוסס על הספר "קופיקו והעוזרת " שיצא באור בהוצאת א. זלקוביץ ב- 1964. ועל הספר "הלו לילי " שיצא לאור בהוצאת גרפאור דפטל ב-1992. ספר נוסף הקשור בגיבורת פרק זה הוא "לילי-טרילי " שיצא בהוצאת "דני" שמספר על המשך מאבקו של קופיקו בעוזרת הקשוחה. .

14. פרס ראשון. שושנה השכנה , יריבתו הקבועה של קופיקו מתרברבת על כך שהיא הולכת לשפוט בתערוכת ציורים ולקבוע איזה ציור יקבל פרס ראשון. קופיקו מחליט להשתתף גם הוא בתערוכה ,כאמן . הוא מוריד מהקיר תמונה ומצייר עליה קשקוש בתור "ציור מודרני " בלתי ברור . את התמונה הזאת הוא מציג בתערוכה כיצירת מופת מודרנית .

פרק זה מבוסס על הספר קופיקו הצייר שיצא לאור בהוצאת א. זלקוביץ ב-1962. ועל פיו נכתב ספר בשם "פרס ראשון " בהוצאת דני בשנת 2001. .

15. קופיקו מנחש עתידות. קופיקו שומע על כך שהסבתא קלרה זוכה להצלחה ופרסום עצומים כמנחשת עתידות , והוא מחליט להיכנס למקצוע בעצמו. הוא מתחפש למנחשת עתידות בשם "פיקוקה לה קולה" , לוקח כדור בדולח כסמל מקצועי ומתיישב מתחת לעץ בבית הספר ומספר לילדים את העתיד לבוא עליהם . בינתיים הוא מגלה שהבנות עשו חרם על נוגה ,ושהכדור של יורם הלך לאיבוד , קופיקו משתמש בכישוריו המקצועיים החדשים כדי לפתור בעיות חמורות אלה כמו גם לסדר לאורנה פגישה עם הילד החביב עליה.

על פרק זה מבוסס ספר בשם "קופיקו המנחשת בקלפים " שיצא לאור בהוצאת "גרפאור -דפטל" ב-1995.

copyright © by Eli Eshedקישורים:

האתר של קופיקו

ישראל מחכה לקופיקו. סקירה על ספרי קופיקו .

מכתבים לקופיקו

סרט קופיקו של מנחם גולן

ועוד על הסרט

סדרת הטלוויזיה "אלף" שמזכירה מאוד את סיפורי קופיקו
פורסם ע"י
סמל המשתמש של אלי אשד
חדש/ה
תאריך הצטרפות: Feb 2005
מס' הודעות: 47

עוד באותו נושא
קרא עוד...
"הכל אפשרי"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 10-11-2001
קרא עוד...
"המפקח עם מעיל הגשם המרופט"

פורסם לראשונה באתר בתאריך 7-2-2002
קרא עוד...
"אני קלאודיוס"

פורסם באתר לראשונה בתאריך 17-11-2002

כלי עזר למשתמש
  #1  
ע"י saritse ב- 01-09-2006, 12:49
בעניין: קופיקו

בתור ילדה מאוד אהבתי לקרוא את קופיקו. כ"כ התרגשתי כשקניתי את הד.ו.ד וישבתי לצפות עם האחיין שלי, אבל היא לא מתאימה לצפייה לילדים מתחת לגיל 5, וגם אז יש לי השגות. הפרק בו צפינו היה שהאבא התגייס למילואים וקופיקו קרע וגזר לו את המדים. וכולם צוחקים, והכל בסדר.אז זהו שזה לא, והאחיין שלי התחיל לעשות שטויות כמו קופיקו, ולא עזרו נסיונותינו להסביר לו שזה רק בסדרה ואין באמת קוף שיודע לדבר וזה לא יפה מה שהוא עשה וכו'. נאדה. ואז פשוט אסרנו עליו לצפות בפרקים(יש 3) ומאז חזרה השפיות בביתנו. לילדים בגיל הזה אין דרך לעשות אבחנה ולראות דברים שאנו המבוגרים רואים ויודעים. אצלם הכל שחור או לבן, אין אפור. עדיף היה להשאיר את קופיקו בספרים ולא למסחר אותם בקלטות או בד.ו.ד, מבחינתי, פשוט כשלון!!
הגב עם ציטוט למעלה
  #2  
ע"י nirbas ב- 01-09-2006, 13:32
בעניין: קופיקו

אני דווקא ראיתי את קופיקו לראשונה בגיל 6 ומאוד אהבתי אין כמעט ילד שגדל בניינטיז שלא גדל על קופיקו(הסדרה אני מתכוון)
הגב עם ציטוט למעלה
  #3  
ע"י א. הראל ב- 01-09-2006, 14:41
בעניין: קופיקו

ולכן שניכם צודקים.
זו סדרה נחמדה , לילדים גדולים (שעברו גן חובה).
באמת לקטנים יש נטייה לחקות כל מה שהם רואים ,
ועם כל הבלאגן שתמיד עשו שם בסדרה מדי פרק , לא כדאי שהקטנים ייחשפו לזה. ממש לא.
הגב עם ציטוט למעלה
  #4  
ע"י HotDog ב- 01-09-2006, 15:00
בעניין: קופיקו

איזה קטעים,

גרתי 2 דקות הליכה מהבית של תמר בורשטיין, הייתי עובר דרכו כל בוקר בדרך לבית הספר.
בחצר היו כל מני פסלים מענינים, ותמיד היינו מגניבים מבט, לראות מאיפה יגיח קופיקו או גיבור אחר.

אח, ילדות קסומה בפתח תיקוה...
Thank God Its over

שרית לגבי האחיין שלך...
את לא יכולה לשפוט את כל הסדרה על סמך התנהגות של ילד אחד, יש ילדים שאין להם גבולות כמו לילדים אחרים, זה תלוי ב: קצת תורשה והרבה חינוך מצד ההורים והגן.

אני יכול להעיד על הבת שלי שהיא רב הזמן מלאך, גם כשהיא עושה שטויות, ועל האחיינית שלי שהיא רב הזמן שֵדַה שלא ברא השפן.
אחת גדלה בקיבוץ עם הורים שלא מציבים גבולות, השנייה גדלה בעיר עם הורים שמשתדלים להעיר על התנהגות לא ראויה.

ואף אחת מהן לא ראתה את קופיקו עדיין.
נערך אחרון על ידי HotDog : 01-09-2006 ב 17:16.
הגב עם ציטוט למעלה
  #5  
ע"י nirbas ב- 01-09-2006, 17:55
בעניין: קופיקו

בלי קשר אני תמיד חשבתי שהדרדסים באמת קיימים עד גיל 4-5 בערך כאמא שלי אמרה לי שמישהו מצייר אותם על דף אז כולי נשברתי לרגע
הגב עם ציטוט למעלה
  #6  
ע"י Nabo ב- 01-09-2006, 22:12
בעניין: קופיקו

אחחח קופיקו, the stories i could tell..
היה לי פוסטר שלו בחדר, ממש גרופית למופת הייתי
אני זוכרת שראיתי שמוכרים בערוץ הקניות את כל סדרת הספרים שלו ואז התחננתי לאמא חודשים שתקנה לי.. ואז יום אחד דפקו בדלת וראיתי שליח עם הספרים ואז זה היה נראה כמו קץ לכל הכאב בעולם, LOL.

אין לי מושג איפה הספרים האלה היום...אולי בבוידעם.
הגב עם ציטוט למעלה
  #7  
ע"י איל 72 ב- 02-09-2006, 09:08
בעניין: קופיקו

אהבתי מאד את הסידרה בילדותי, ועוד יותר אהבתי את בן דודו "צ'יפופו" שהיה מסייר בעולם, ואני חושב שלמדתי לא מעט גיאוגרפיה מסדרה זאת.
הגב עם ציטוט למעלה
  #8  
ע"י א. הראל ב- 03-09-2006, 01:51
בעניין: קופיקו

נו אם כבר אתם חותרים לחפצים שקופיקו הופיע אליהם ,
אז לי הייתה ציפית לשמיכה , שהוא היה מצוייר עליה (עם אקורדיון).
אהבתי אותה מאוד.
הגב עם ציטוט למעלה
  #9  
ע"י יובל דביר ב- 15-05-2007, 16:33
חייב עזרה.

היי אחים שלי מה המצב.
שמעו אני עושה אירוע ענק שחוגג 23 שנים למקום מסויים.
עכשיו באירוע יש קטע מאוד מרכזי של קופיקו ואני חייב את התחפושת או תחפושת דומה שלו.
אם למישהו יש מושג איך אני יכול להשיג משהו בסיגנון זה ממש ממש יעזור. שלחו בקשה הודעות במייל.
[email protected]
הגב עם ציטוט למעלה
  #10  
ע"י liatl13 ב- 10-07-2007, 16:12
בס"ד
הקישור האחרון בסדרת הקישורים, לא עובד.
לטיפולכם!
תודה!
ליאת.
הגב עם ציטוט למעלה
  #11  
ע"י sabra123 ב- 09-12-2007, 21:54
בגילי המופלג יש בי געגועים לקופיקו

לא ראיתי את הסדרה, ואני מניחה שיש צדק בדברי הדוחים אותה לגיל הרך, גם הספרים אם אני זוכרת נכונה, לא היו מיועדים לגיל הרך...

אבל בתור מורה לעברית באוניברסיטה גדולה מאוד בחו"ל הייתי שמחה למצוא את הdvd של הסדרה כדי לנסות להקרין פרקים ממנה לתלמידי, כדי לשעשעם בזמן לימוד העברית וכדי להקנות קצת תרבות ישראלית מקורית.

אז איפה משיגים?
הגב עם ציטוט למעלה
  #12  
ע"י א. הראל ב- 09-12-2007, 23:02
תנסי ליצור קשר איתם.
http://www.kofiko.com/contact.htm
הגב עם ציטוט למעלה
  #13  
ע"י שי השרוט ב- 06-05-2008, 12:50
הסידרה קופיקו משודרת בערוץ 2 ביום שבת בבוקר....

הסידרה קופיקו משודרת בערוץ 2 ביום שבת בבוקר בערך ב 8:30 איזה חודשיים בקטגוריה: ג'וניור....
נערך אחרון על ידי שי השרוט : 06-05-2008 ב 12:51. סיבה: תוספת
הגב עם ציטוט למעלה
  #14  
ע"י ZAZAZA ב- 21-11-2008, 23:08
גם אני אהבתי קופיקו ועכשיו הילדים שלי צופים בנ גם הם נהנים מאוד
הגב עם ציטוט למעלה
Commentכלי עזר למשתמש
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
אתה לא יכול לכתוב מאמרים חדשים
אתה לא יכול לכתוב תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

vB קוד הוא פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לפורום


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 01:29.


מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013