סדרות הטלוויזיה הקלאסיות

סדרות הטלוויזיה הקלאסיות (http://www.televizia.net/vb/index.php)
-   אלי אשד (http://www.televizia.net/vb/forumdisplay.php?f=24)
-   -   פופאי (http://www.televizia.net/vb/showthread.php?t=5928)

אלי אשד 09-04-2006 23:49

פופאי
 

בשנת 2004 מלאו לפופאי המלח 75 שנה ובכל העולם חוגגים את האירוע יוצא הדופן.
פופאי הוא אחת הדמויות המפורסמות ביותר של הקומיקס מצד אחד ושל הסרטים המצוירים מצד שני. פרצופו המכוער הוא אחד הידועים ביותר ברחבי העולם כולו , גם כיום כאשר כל הסלבריטאים למיניהם מחויבים להיות יפי תואר לפי הסטנדרטים הקפדניים ביותר.
המלח אדיר הכח שמקבל את כוחו מאכילת התרד , נוצר בידי הקומיקסאי אלזי סגר ( אדם שהתפרסם לראשונה הודות לסדרת קומיקס על עלילותיו של צ’רלי צאפלין כוכב הסרטים האילמים ) בשנת 1929 כדמות מכוערת במיוחד של מלח בעל עין אחת ומקטרת נצחית בתוספת לכוחות על בלתי אפשריים. המלח המוזר היה מבוסס על אדם אמיתי בשם פרנק רוקי פיגל , טיפוס לוחמני ובעל כוח רב שאותו הכיר הקומיקסאי סגר בעיר מולדתו. גבר שתום עין שאהב לעשן מקטרת ולהסתבך בקטטות אגרופים אבל היה בעל "לב זהב" ולפי הדיווחים אהב מאוד ילדים ושדמה מאוד במראה החיצוני לדמותו של פופאי כפי שצויר בתחילה. ( על קברו של אותו פיגל הועלתה מצבה מיוחדת שנים רבות לאחר מותו ובה הוצב הציור המקורי של פופאי שבה נראה בבירור הדמיון החיצוני הרב בין השניים).

פופאי הופיע בסדרה בעלת הצלחה בינונית ומטה בשם "תיאטרון טימבל " שהייתה קיימת כבר מזה 10 שנים מאז 1919 ובה כיכבו הדמויות של אוליב אויל ,אחיה קסטור והוריהם , אולם רק מהרגע שהופיעה בסדרה דמותו של פופאי החלה הסדרה להצליח באמת. פופאי שהחל כדמות משנה חד פעמית, מלח בספינה שאותה שכרו גיבורי סדרה אוליב ואחיה ושאמור היה להיעלם במהרה כמו כל שחקן אורח טוב , נשאר בעקשנות בסיפורים , גנב ללא הרף את ההצגה מהדמויות הראשיות והפך בתוך זמן קצר עד להדהים להפתעת הכל - ובראש ובראשונה להפתעת היוצר , סגר - להיות דמות מרכזית שהסדרה נקראת על שמו ושהכל סובב סביבו.
קוראי הקומיקס מעולם לא נתקלו בדמות כזאת של אדם בעל כוחות על מטורפים ומצחיקים בנלחם בכוחות הרשע בהומור רב ובהיגיון מטורף.
המלח המכוער הקירח,המקועקע ,המכור לעישון מקטרת ,האלים וגס הרוח וכפי שהתברר מאוחר יותר מהסרטונים גם צרוד , היה הסופרמן הראשון של הקומיקס . הוא גם ללא כל ספק גיבור הקומיקס המכוער ביותר של כל הזמנים יוצא דופן מעין כמוהו בין דמויות הקומיקס ההרפתקניות האחרות שהן בדרך כלל אנשים יפי תואר.
חבריו המכוערים לא פחות ממנו ( אין בסדרת "פופאי" אנשים יפי תואר ) היו אהובתו הצרחנית אוליב ("שמן זית" בעברית , אישה מכוערת עד להדהים ובת זוג ראויה לפופאי בהיותה גיבורת הקומיקס המכוערת ביותר של כל הזמנים , גבוהה , רזה ,שטוחת חזה בתסרוקת של הפוליטיקאית הישראלית גולדה מאיר ולבושה תמיד בבגדים מגוחכים . וגם היא הייתה מבוססת על אישה אמיתית שאותה הכיר סגר בעיר הולדתו ,אחת בשם דורה פסקל ) שעד כה הייתה גיבורת הסדרה וכעת הפכה לדמות משנה ( פופאי נהג להכות אותה בשנים הראשונות כדי להשתיק קצת את צרחנותה , אולם בשנים האחרונות עם התגברות תשומת הלב הציבורית לאלימות במשפחה המנהג הזה נעלם). המלח הבריון הנבל בלוטו שמתמודד ללא הרף עם פופאי על חסדיה של אוליב שאוהבת יותר מכל דבר אחר לסכסך בינם בפלירטוטים הבלתי פוסקים שלה עם בלוטו (הוא הפך גם ל"ברוטוס " בגירסאות שונות של הסדרה) , וימפי הבטלן מוג הלב זולל הכל ובראש ובראשונה כריכי המבורגרים (שהיה מבוסס על הדמות של הבוס של סגר ושעל שמו נקראת רשת ההמבורגרים ) , סבתא זרש המכשפה האחרונה עלי אדמות שנאבקת ללא הצלחה בפופאי , הילד סוויפי (לא ילדם של פופאי ואוליב חלילה , אלא אסופי שמתברר שהוא נסיך האבוד של ממלכה רחוקה, דאמוניה ), היצור המוזר "יוג’ין הג’יפ" שתמיד ידע את האמת וידע לדבר והיגיע כמסתבר ממימד אחר , אביו של פופאי ,פפי, שנהג להרביץ לכל מי שהופיע בטווח ראייתו המוגבלת מאוד (במיוחד אוליב) ואימו האלימה לא פחות גרני , וכל השאר זכו להערצת הקהל האמריקני .
ההצלחה רק גדלה כאשר פופאי הפך בשנת 1933 לגיבור סדרת סרטים מצוירים של ציירי האנימציה הידועים האחים פליישר , שבמשך זמן מה בשנות השלושים היו מתחריו העיקריים של וולט דיסני אודות לפופאי.

במשך זמן מה נדמה היה שפופאי ייהפך לפופולארי יותר אפילו ממיקי מאוס ודנאלד דאק. כמה מהסרטונים המפורסמים ביותר שלהם עסקו במפגשים של פופאי עם דמויות ידועות מסיפורי "אלף לילה ולילה" , אלדין ומנורת הקסמים , עלי באבא וארבעים השודדים , וסינדבאד המלח . סרטונים אחרים עסקו במאבק האינסופי של פופאי בבריון המזוקן בלוטו שתמיד חיזר (מסיבות שאינן מובנות באמת) אחרי אוליב המכוערת , זאת על מנת להרגיז את פופאי. תמיד היא הייתה מעודדת אותו בחיזוריו וכאשר הייתה דוחה לבסוף את בלוטו ,תמיד ניתן היה לסמוך על בלוטו שיבצע מעשים קיצוניים בתגובה כמו קשירת אוליב על פסי רכבת וכו’ בזמן שהרכבת מתקרבת עד להצלתה הבלתי נמנעת בידי פופאי .
מה שאף פעם לא הפריע לאוליב להמשיך בפלרטוטים עם בלוטו במאות סרטונים.
לאחר מכן , אפשר היה לצפות שהיא כבר תדע מה יהיו התוצאות הבלתי נמנעות של הפלירטים עם טיפוס כמו בלוטו .
בסרטים אלה חלו כמה שינויים בדמותו של פופאי. בסרטים הוסבר שכוחות העל של פופאי הם תוצאה של אכילת תרד, (דבר שהוזכר רק מדי פעם בקומיקס, שם כוחות העל של המלח לא הוסברו בדרך כלל והעניין של אכילת התרד הופיע רק לעיתים נדירות).
אבל פרט לכך לא הרבה השתנה ביקום האבסורדי של פופאי וההצלחה העולמית רק גדלה. היוצר סגר מת ב-1938 מסרטן וכיום הוא נחשב לאחד מגדולי היוצרים של עולם הקומיקס בכל הזמנים בדמיונו ובשפע הרעיונות שלו. לאחר מותו ממשיכיו כמו באד סגנדורף המשיכו את עלילות פופאי בהשראה פחותה ובעיקר "שמרו על הקיים" , אבל זה כבר לא שינה הרבה מבחינת הדמות ומעריציה .
האחים פליישר המשיכו ליצור סרטים מרובים על פופאי ומלבדו על גיבור על רציני יותר בשם "סופרמן" אבל ההצלחה של הסרטים המצוירים של סופרמן יפה התואר מעולם לא הגיעה אפילו לקרסולי הצלחת החבורה המכוערת של פופאי .
הסרטים המצוירים הגיעו במספרם ליותר מ-1000 , בגרסאות שונות ומידי יוצרים שונים והם משודרים ברחבי העולם עד עצם היום הזה. על פופאי נעשו הרבה יותר סרטים מצוירים מכל דמות אחרת שמוצאה בסיפורי קומיקס.
מידי פעם עוד יש שערוריות גם בעולם של פופאי . למשל כאשר הקומיקסאי בוב לונדון שהפך לצייר של הסדרה ב-1992 ניסה לעדכן את הדמויות והציג את אוליב כמי שנמצאת בהריון (!) והעז לדון בנושא ההפלות דבר שהביא לסילוקו המיידי בידי העורכים הנזעמים, ובעת כתיבת שורות אלה מצייר את הדמות היי הייזמן מזה שנים.
פופאי ממשיך כסדרת קומיקס בעיתונים האמריקניים עד עצם היום הזה. ומן הסתם ימשיך להתקיים בצורה כלשהי עוד שנים רבות .

במהלך התקופה הזאת פופאי הפך לסמל , למותג מרכזי של התרבות הפופולארית האמריקנית ופסל ענק מיוחד של דמותו אף הוקם ב-1937 בעיירה אמריקנית קריסטל סיטי שבטקסס מרכז מכירת המאכל המאוס כאות תודה על תרומתו העצומה למכירות הגדולות של המוצר (מכירות התרד עלו ביותר מ- 50% לאחר הופעת התרד ביקום של פופאי). פסל נוסף הוקם בעיר הולדתו של היוצר סגר, פסל ברונזה ענק של המלח עם המקטרת המשקיף על נהר המיסיפיפי בלב פארק שנקרא על שם סגר.
ועוד פסל נוסף של הדמות המכוערת הוקם גם בעיר ספרינגדאל שבארקנזאס נראה שפופאי הוא דמות הקומיקס היחידה שלכבודה הוקמו לפחות שלושה פסלים !
בעיר הולדתו של סגר צ’סטר נערכים מזה עשרות שנים פיקניק שנתי המוני לכל תושבי העיר שנושאם המרכזי הם הדמויות מסדרת פופאי שאותן יצר בנה המפורסם ביותר של העיר.
ונעשה גם סרט מצולם על פופאי בבימויו של הבמאי הידוע רוברט אלטמן ובכיכובו של רובין ויליאמס בתפקיד פופאי המחפש אחרי אביו ומגלה אותו כרודן של עיירה קטנה וכאדונו של בלוטו הרשע , אולם הרוב המוחלט של חובבי פופאי היו מעדיפים לשכוח שהסרט הזה נעשה אי פעם.
בכל אופן ההצלחה של פופאי היא כלל עולמית ואחד המקומות שאליהם הגיע המלח הכל יכול על מנת להישאר היה למדינת ישראל.

פופאי בארץ הקודש
עוד לפני שהגיע פופאי עצמו לישראל כבר הופיעו דמויות שונות בהשראת דמותו וכוחות העל שלו שמופיעים כתוצאה מאכילת התרד. בעברית הופיעה בשנות החמישים דמותו של איש הפלמ"ח גידי גזר שיקבל כוחות על כתוצאה מאכילת גזר. ובשנות השישים יואב בן חלב הילד הבלונדיני חובש הכובע טמבל שקיבל כוחות כאלה כתוצאה משתיית חלב וידידו הטוב דרור הגיבור שקיבל גם הוא כוחות כאלה הודות לחלב אך הוא היה אנין טעם יותר מחברו יואב ,לא כל חלב אלא רק תרכיז חלב. לכל אלה אפשר לקרוא "ילדיו של פופאי".
בישראל פופאי עצמו הופיע לראשונה בסיפורי קומיקס קצרים בני עמוד אחד על עלילות פופיי (כך אויית השם). הופיעו לראשונה בעברית במגזין "בוקי" משנת-1967.
בשנות השבעים הסרטים המצוירים החלו להיות מוקרנים בטלוויזיה הישראלית והפכו את פופאי לדמות המוכרת לכל ילד. הוא הפך לגיבור של מגזין מודפס על עלילותיו.
לפחות אצלנו בשכונה בשנות ה 70 לא היה מושג שנקרא "סרטים מצוירים", למרות שכבר אז הוצגו בערוץ היחיד סרטי באגס באני , מיקי מאוס וכו’, כשהיינו אומרים פופאי הכוונה הייתה לסרטים מצוירים. (אפי לוי)


המגזין פופי (איות שונה מזה המקובל בדרך כלל בעברית ומזה שבו אנו משתמשים כאן). הופיע ב 73 חוברות צבעוניות בהוצאת מ. מזרחי. בשנים 1971-1976.
זוהי סדרת הקומיקס הארוכה ביותר שהופיעה בעברית על דמות אחת . המגזין כלל לא רק סיפורים על הרפתקאות פופאי ובני משפחתו , אלא גם דמויות נוספות כמו פרופסור חרטומי הממציא הגאון ששום המצאה שלו לא מצליחה לעבוד כצפוי (הפרופסור הנ"ל היה שייך לסדרה אחרת הרבה פחות ידועה שאותה יצר סגר לצד "פופאי" בשם "סאפו" שהייתה מדעית בדיונית באופייה על עלילות איש קטן ואפרורי שהפרופסור לוקח למסעות מטורפים שונים בחלל מערכת השמש ובכוכבי לכת שונים , אם כי מדי פעם הפרופסור שולב גם בעלילותיהם של פופאי ושות’) ועלילותיה של משפחת רובוטים ששוכנת בכוכב אחר , אב ובנו שמתמודדים בכל סיפור עם משבר אחר כמו פלישת בני אדם לכוכבם וכו’. בנוסף כללה כל חוברת "פופאי" גם חלק מגזיני לילדים בשם "חבריה" בעריכת יוסי גמזו שכלל סיפורים מאמרים ובדיחות רובם ברמה לא גבוהה.
סדרה זאת הייתה סדרת הקומיקס המצליחה ביותר של הוצאת מ. מזרחי ( שפרסמה גם סדרות קומיקס אחרות בשחור לבן כולן על עלילות טקס איש המערב הפרוע , טרזן , זאגור , תולדות המערב הפרוע וכו’ ) .


פופיק הדייג
עד כמה היה פופאי פופולארי בישראל מראה העובדה שהופיע לו חיקוי מקומי מדויק
בשם : פופיק הדייג : חוברת מצויירת לכל הגילים יצא בהוצאת "אלי"מ קומיקס" בשנת 1971 , העורך (ואולי גם הכותב והצייר?) היה אריה ליברמן.
סידרה זאת שממנה יצאה כנראה רק חוברת צבעונית אחת נדירה ביותר הייתה חיקוי מדויק של סידרת "פופאי" וכול הדמויות שבה הזכירו את הדמויות של פופאי ,יריבתו המכשפה "סבתה זרש" וידידו וימפי.
העורכים כתבו בהקדמה לחוברת:
קורא יקר,
לאחר עמל ויגע רב הצלחנו להעלות בדפים שלפניכם את פופיק הדייג – גיבורה הראשי של החוברת המצוירת שכולם ציפו לה זמן רב .

בחוברת הושקעו שעות ,ימים ואף חודשים של עמל ויגע ואנו תקווה שמאמצינו הרבים ישאו פרי והחוברת תתקבל בחיוב בשורות הקוראים. כמו כן אנו מקווים שתיהנו מעלילותיו המצוירות של פופיק הדייג ,תשתתפו בהרפתקאותיו ותחייכו איתו לאורך דרכו ...
פופיק הדייג צובר את כוחו הרב על ידי שתיית שמן דגים ,ואילו אויבתו המכשפה בא-בא יאגה מנצלת בסיפור הראשון עובדה זו לבניית מפלצת על בסיס שמן דגים ,בתקווה שכך תוכל לנצח את הגיבור ,ומה שקורא הלאה תראו בעצמכם בהמשך הסיפור...."
בחוברת היחידה שיצאה : הופיעו הסיפור "עלילת מפלצת שמן הדגים" שבו נאבק פופיק במפלצת אדירת כוח שאותה יצרה אויבתו המכשפה באבה –יאגה. החוברת כללה גם סיפור קצר על פרופסור "מונצ’ה –פוקי" "שיעור בפיזיקה ". ( סיפור זה היה מצידו חיקוי של סיפורי "פרופסור חרטומי" בחוברות פופי שבהוצאת מזרחי".)
לחוברת צורף גם "פוסטר" (!) של פופיק הדייג מחזיק בבקבוק שמן הדגים שלו .
אבל ככל הנראה סדרת "פופיק" החזיקה מעמד רק חוברת אחת ויחידה. הקוראים העדיפו את סדרת המקור. וסביר להניח שעם בעלי הזכויות בארה"ב היו שומעים על כך היו תובעים מיד את מר ליברמן על פלגיאט והפרת זכויות יוצרים .
הפופולאריות הייתה גדולה כל כך עד שבתחרות שירי ילדים השירוויזיון בסוף שנות השבעים שבה התמקדו בשירים על נושאי תוכניות טלוויזיה גם שיר מיוחד על פופאי ("פפה פופאי" ) של נירה רבינוביץ את המקום השלישי. אחרי שיר של עופרה חזה על גיבור החלל פלאש גורדון שהגיע למקום הראשון ושיר של מוטי גלעדי על האדם הביוני סטיב אוסטין שהגיע למקום השני , גם המלח הכל יכול התקשה להתגבר על יריבים אדירי כוח כל כך .
פופאי בשנות השמונים והתשעים
שנות השבעים היו תקופת השיא של פופאי בישראל. אבל גם לאחר שנות השבעים פופאי לא נשכח. בהוצאת כתר הופיעו שלושה ספרים מצוירים על עלילותיו ב-1981 של צ’רלס ספין ורן ( בתרגום יעקב שי ) : "פופאי מטפס ההרים" " פופאי והבית המכושף" ו"פופאי הדייג".
פופאי חזר בשנות התשעים : סיפורים קצרים על הרפתקאותיו מתורגמים בידי עשי וינשטיין הופיעו במגזין סופר קומיקס שיצא לאור בשנים 1997-1998 כתוספת שבועית לשבועון הילדים "מעריב לילדים".שם הופיע פופאי שכם בשכם עם סופרמן ו באטמן וחבורת ילדי "זבנגלה" של אורי פינק , עם זאת מעניין לציין אם כי לפחות חלק מהסיפורים כבר הופיעו בעבר בחוברות פופאי בהוצאת מ. מזרחי.
אבל בכך לא הסתיים השימוש המקורי בדמותו של פופאי בישראל. בהשראת חוברת מיוחדת מספר 16 של המגזין "זבנג פלוס" שהיה מגזין הקומיקס של "מעריב לנוער" ושהוקדשה לפרשנויות של אמנים ישראליים לדמויות קומיקס מחו"ל הופיעה גם גרסה ישראלית של שחר נבות לדמותו של פופאי .

וכמובן שגם אמן הקומיקס הישראלי הידוע מכל אורי פינק לא טמן את ידו בצלחת ובספר הקומיקס הפוליטי שלו "ספר הג’ונגל 3" (הוצאת מודן , 2001 ) הציג פרשנות מקורית משלו , אולי המרשימה ביותר בעברית לדמותו של פופאי כאשר הציג את דמותו של הפוליטיקאי ביבי נתניהו שהוא ומקורביו השונים הופיעו בדמויות בני משפחתו של פופאי . הוא הציג גם חיקוי מדויק של עטיפת חוברת "פופאי" משנות השבעים שבה מככבים נתניהו ועמיתיו.
וכמובן כמו בחו"ל פופאי הופיע בישראל במשחקים ובפרסומות שונות כמו הפרסומת של חברת הספנות "צים" שעמה אנו מסיימים מאמר זה.


מעוניינים להיזכר בסרטוני "פופאי" קצרים ? הנה...
קטע הפתיחה
סרטון 1

סרטון 2
סרטון 3

חומר נוסף על פופאי נמצא באתרים הבאים:

סיפורי הקומיקס של פופאי :
http://www.kingfeatures.com/features...peye/about.htm

על פופאי ועל יוצרו בעברית
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-56895,00.html

אתר חובבים של פופאי
http://home.earthlink.net/~thimbletheatre/

אלזי סגאר יוצרו של פופאי
http://home.earthlink.net/~thimbletheatre/ecsegar.html

ועוד על סגאר
http://www.lambiek.net/segar.htm

סקירה על תולדות פופאי
http://www.toonopedia.com/popeye.htm

טריויה על פופאי
http://www.everwonder.com/david/popeye/

תשובות לשאלות על פופאי
http://www.math.pitt.edu/~bard/bardware/popeye/faq.html

nirbas 22-03-2007 22:16

בעניין: פופאי
 
בשורה לאוהבי פופאי
בקרוב עומד לצאת Dvd הכולל את כל פרקי פופאי המקוריים בסדר כרונולוגי כולל התקופה בשחורה לבנה שלו.
כמו כן יצא בעבר Dvd של הפרקים משנות השישים שבו שינו את שמו של בלוטו לברוטוס.
עכשיו אני מקווה שהאחים וורנר יוציאו Dvd של הפרקים של 1978 של האנה ברברה

winnetou 22-03-2007 22:51

בעניין: פופאי
 
כילד,התחברתי במיוחד לסדרה המאוחרת יותר מבית היוצר של "האנה ברברה". היא שודרה אינספור פעמים בחופשים של תחילת שנות השמונים וכל פרק כלל שניים-שלושה סיפורים עם קטעי קישור ביניהם.

nirbas 22-03-2007 22:52

בעניין: פופאי
 
הסדרה של האנה ברברה שודרה עד סוף שנות התשעים גם בערוץ 2 ובלבנון ויצאה על קלטות וידאו(מתורגמות אבל חתוכות)

winnetou 22-03-2007 23:00

בעניין: פופאי
 
אתה צודק. נזכרתי נשכחות שהייתי צופה מדי פעם בפרקי הסדרה גם בערוץ הלבנוני. אני עד היום זוכר לטובה את הקליפ המוסיקלי הקבוע,שהיה מופיע במחציתו של כל פרק- בקליפ נראו פופאי ואוליב בחיפוש אחר מטמון מיסתורי כשבלוטו כל העת בעקבותיהם. סוף דבר- לאחר חיפושים על פני הגלובוס כולו,בתוספת כמה סנוקרות לבלוטו,נמצא האוצר. פופאי פותח את הארגז ומבין כל המטבעות והעדיים הוא שולף (איך לא) קופסת תרד.

nirbas 22-03-2007 23:03

בעניין: פופאי
 
אני זוכר שראיתי תמונה מהסדרה בקטע שבועז העלה של "יש תמורה בעד האגרה" מכאן אני מסיק שהסדרה שודרה בכללית(ואם אני לא טועה הפרקים היותר ישנים שודרו בחינוכית)

איל 72 23-03-2007 01:44

בעניין: פופאי
 
התוכנית שודרה בסוף שנות השבעים והתחלת השמונים במסגרת שידורי הבוקר של הלימודית
בחופשות, אך היא היתה תוכנית רכש של הכללית, שהושאלה לשידור בלימודית (יחד עם תוכניות נוספות של הכללית ששודרו באותה תקופה בשעות הבוקר, כמו טלאפלא או הצריף של תמרי).

אפי לוי 23-03-2007 08:59

בעניין: פופאי
 
לפחות אצלנו בשכונה בשנות ה 70 לא היה מושג שנקרא "סרטים מצוירים", למרות שכבר אז הוצגו בערוץ היחיד סרטי באגס באני , מיקי מאוס וכו’, כשהיינו אומרים פופאי הכוונה הייתה לסרטים מצוירים.

nirbas 23-03-2007 11:12

בעניין: פופאי
 
צטט:

במקור פורסם על ידי אפי לוי ( הודעה 112738)
לפחות אצלנו בשכונה בשנות ה 70 לא היה מושג שנקרא "סרטים מצוירים", למרות שכבר אז הוצגו בערוץ היחיד סרטי באגס באני , מיקי מאוס וכו’, כשהיינו אומרים פופאי הכוונה הייתה לסרטים מצוירים.

או להפך היו כאלה שקראו לסרטונים האלה בשם כולל סרטוני מיקי מאוס גם אם הוא לא היה מופיע

nirbas 03-04-2007 14:10

בעניין: פופאי
 
החלק הראשון של פופאי על DVD(כל הסרטים מ1933-1938)
רק חבל שהמחיר לא כל כך שווה לכל נפש
http://www.animated-news.com/2007/wa...ced/#more-6282

mailo101 08-06-2007 17:58

הקלטתי הרבה מערכונים ששודרו בקרטון נטוורק
 
לפני שנתיים לכבוד חגיגות ה-75 שידרו בקרטון נטוורק את המערכונים של פופאי שהפיקו האנה וברברה בשנות ה-60.
הקלטתי לא מעט מערכונים .
יש לי אותם על קלטות.
אם מישהוא רוצה אני יכול להשאיל לו .
שיהיה לכולם סוף שבוע נעים

spideer 15-09-2008 23:10

]המונים של תודות.. פופאי גיבור ילדותי העביר איתי שעות רבות{בש. חוזרים ונשנים} תמיד היה על מי לסמוך . להחזיר אותו למסך זו תהייה מחווה אדירה

Benzy20 03-04-2009 10:37

פופאי בקרוב חוזר לג'וניור!
ראיתי פרומו באחד הערוצים של יס

nirbas 03-04-2009 11:11

לא בדיוק,
אלה הפרקים של פופאי ובנו שדובבו בשנת 1998 לערוץ 2, אין למה לצפות לצערי.

mailo101 03-04-2009 17:52

לא מסכים איתך
 
גם פופאי ובנו זו סדרה נחמדה
אגב סחטטין על ג'וניור פופאי חוגג השנה 90


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 21:12.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013