סדרות הטלוויזיה הקלאסיות

סדרות הטלוויזיה הקלאסיות (http://www.televizia.net/vb/index.php)
-   חדשות (http://www.televizia.net/vb/forumdisplay.php?f=13)
-   -   כללים לכתיבת שרשור נושא חדש (http://www.televizia.net/vb/showthread.php?t=15979)

שמעון 01-09-2009 01:15

כללים לכתיבת שרשור נושא חדש

כללי כתיבת נושא/הודעה חדשים/הקפצת שרשור ישן

אין לפרסם שרשורים לגבי תכניות ערוץ 2 , ערוץ 10 , ערוץ הילדים ושאר ערוצי הכבלים והלויין !!! אין להם מקום בפורום הזה.

1. כותרת עניינית לנושא - ע"מ שחברים אחרים ידעו מה הנושא גם בלי לפתוח את ההודעה, תנו כותרות ענייניות לנושאים חדשים שאתם מפרסמים,
לדוגמא בלי סודות - הפרק הראשון או עזרה באיתור סדרה ישנה או סדרה ישנה משנות ה-70 .

כותרות כמו : כנסו, למי יש ,מעוניין בפרקים, רוצה להחליף ,צריך דחוף - לא מתאימות לכאן יותר!!!! וייערכו במידת הצורך או יחסמו !!

2. חזרה על הודעות כעבור יום או יומיים ופתיחת שרשורים חדשים באותו נושא ובאותו פרק זמן אסורה ואף תגרום לאזהרת חסימה של החבר שעשה כך.
הודעה אחת בכל נושא מספיקה, אין צורך לחזור על אותה הודעה מספר פעמים. במידה ויש לחברים הוותיקים תשובות הם עוזרים במציאת הנושא או הקטע המתאים.

3.לכל המגיעים אלינו דרך מנוע חיפוש כלשהו יש לשים לב לתאריך בו נכתבה ההודעה האחרונה בנושא בו אתם רוצים להגיב בטרם כתיבת הודעה.
קישורים שהועלו לאותו שרשור מן הסתם כבר לא תקפים, וחלק מהחברים שכתבו את ההודעות כבר לא פעילים...
אין להקפיץ שרשור ישן נושן ללא סיבה מוצדקת!!!!

4. בטרם תפרסמו הודעה, בצעו חיפוש באתר על כל הפורומים שבו או בקרו במדור ממתקים נוסטלגים או בכתבות נרחבות.
כפתור החיפוש נמצא בפינה השמאלית העליונה של עמוד הפתיחה (שלישי משמאל)!

5.הקפידו על כתיבה נכונה ובלי קיצורי מילים.

6.טענות כלפי האתר או התנהגות אחד ממנהליו או אם מחקו לכם הודעה כלשהי ,
יש לפנות בהודעה פרטית על כך לאחד המנהלים ולא להתלונן בפומבי בין דפי הפורום!!!

7. חל איסור על כתיבת פרסומות סמויות המופיעות בתור חתימתכם האישית.

אני רוצה לאחל לכל החברים הותיקים והחדשים כמובן - גלישה נעימה!!!:smile::smile:

מכאן מתחילה ההודעה המקורית .....
שלום לכל החברים!

לאור ריבוי כתיבת הנושאים החדשים לאחרונה הגיעו מים עד נפש .
כמעט כל חבר חדש שכותב כאן בפעם הראשונה (או לפעמים זה גם קורה לחברים ותיקים יותר) משתמש במילים וכיו"ב.
חברים
די נמאס , אנחנו לא פורום של וואלה או תפוז או YNET ודומיהם, אנחנו פורום איכותי של נוסטלגיה.
ולדעתי על איכות צריך לשמור גם בכתיבה.

כותרת השרשור חייבת להיות עניינית לדוגמא : בלי סודות - הפרק הראשון. אין טעם לכתוב כותרת בסגנון :צריך דחוף אם למישהו יש...........

דוגמא נוספת לכתיבה נכונה של נושא שרשור : עזרה באיתור סדרה ישנה , אין טעם לכתוב :מחפש סדרה ישנה שלא זוכר איך קוראים לה.

כמו כן השתדלו להקפיד על כתיבה ודקדוק נכונים , זה יותר נעים לקרוא : אני צריכה ולא : אני צ'כה.

חברים , אני חושב שכולכם יכולים לעשות את זה כמו שצריך
אשמח לשמוע הערות והארות של כולכם בעניין הזה.

בהצלחה לכולם

bamba 01-09-2009 01:39

שמעון,

כל הכבוד!

רצוי לשים לב כמובן גם לאופציית החיפוש באתר (מופיעה בעמוד הראשי בחלקו העליון).

מרבית הסדרות הוותיקות כבר הוזכרו כאן בשרשור אחד או יותר.

כמו כן, הודעה אחת בכל נושא מספיקה, אין צורך לחזור על אותה הודעה מספר פעמים. במידה ויש לחברים הוותיקים תשובות הם עוזרים במציאת הנושא או הקטע המתאים.

ופרט לא פחות חשוב,
לעיתים מגיעים לאתר אנשים לאחר חיפוש בגוגל, יש לשים לב לתאריך בו נכתבה ההודעה האחרונה בנושא בו אתם רוצים להגיב בטרם כתיבת הודעה.
קישורים שהועלו לאותה הודעה מן הסתם כבר לא תקפים, וחלק מהחברים שכתבו את ההודעות כבר לא פעילים...

דקה של מחשבה יכולה למנוע תקלות כאלה.

liatl13 01-09-2009 17:28

בס"ד
שמעון כל הכבוד, אבל קח בחשבון שיש אנשים עם בעיות עברית ודקדוק.

dory_23 01-09-2009 20:01

המלצה: ישנם מיקרים רבים בהם אני ניתקל במשתמש/ת חדש/ה, אשר מחפש כמה דברים/שירים/תוכניות, ומקדיש לכל חיפוש לכשעצמו שירשור חדש. קורה שאני עובר על-פני דף ההודעות החדשות ומגלה 3-4(או יותר)שירשורים שניצטברו ע"י אותו חבר, ובכל אחד מהם המילה הראשונה המופיעה היא "מחפש...", או "למישהו יש מושג...??". זה די טרחני, מעצבן ולא נעים לעבור על-פני כל אחד מהשירשורים הללו. עדיף לרכז את כל הבקשות, בשירשור אחד בלבד.

שי השרוט 01-09-2009 23:39

לא תמיד הצלחתי למצוא בחיפוש לפי נושאים את מה שרציתי גם אם רשמתי שם של תוכנית.
אולי בזמנו לא תחמתי את זה בגרשיים.
כשאני מחפש בגוגל או ביו טיוב, מספיק שאני מקליד 2 אותיות ראשונות כדי שאקבל לפחות 10 תוצאות אפשריות כך שלא אצטרך להקליד את כל השם.
האם ניתן לעשות את אופציית החיפוש הזאת גם כאן ידידותית למשתמש ?
תודה !

שמעון 01-09-2009 23:43

צטט:

במקור פורסם על ידי liatl13 ( הודעה 140814)
בס"ד
שמעון כל הכבוד, אבל קח בחשבון שיש אנשים עם בעיות עברית ודקדוק.

גם למי שיש בעיות דקדוק צריך לדעת לכתוב באופן קצת יותר ענייני.
בכל מקרה לדעתי , מי שצפה בתכניות של פעם כאשר היה ילד , אני בספק אם יש לו בעיות בעברית.

liatl13 02-09-2009 01:00

בס"ד
אבל גם לאנשים מבוגרים יכולות להיות בעיות עברית ודקדוק, גם זה מצב שיכול לקרות.

ronsa6 02-09-2009 09:13

עזרה באיתור סדרה ישנה

היכן ניתן למצוא את כל הפרקים של הסדרה "חשבון פשוט"?

רונית

highwave 02-09-2009 10:31

רונית, לא רק שכתבת את ההודעה בפורום הלא נכון (יש פורום מחפשים לשם כך) - גם לא הבנת את הכללים.
"עזרה באיתור סדרה ישנה" הכוונה היא לסדרה שאת לא יודעת את שמה ואת מעוניינת שאנשים יעזרו לך לזהות ולאתר אותה.
אם את כן יודעת את שם הסדרה כמו במקרה הנ"ל - צייני את שמה בנושא ההודעה !

dory_23 02-09-2009 14:29

נקווה שהשירשור הזה יסייע במשהו להצפת הפורום בהודעות מיותרות.

מגי כהן 02-09-2009 22:42

שמעון שאפו :hi:
נקווה שאלה שנכנסים דרך הגוגל יראו את מה שנכתב.

שמעון 02-09-2009 23:03

תודה מגי

באשר לאלה הנכנסים דרך הגוגל - ידינו מהירה מידיהם.

שמעון 02-09-2009 23:03

צטט:

במקור פורסם על ידי dory_23 ( הודעה 140847)
נקווה שהשירשור הזה יסייע במשהו להצפת הפורום בהודעות מיותרות.

אנחנו נגרום לכך שלא יהיו הודעות מיותרות.

יונתן76 06-01-2011 14:21

אני חושב שצריכים לשים את הכללים בכניסה לאתר כדי שמשתמשים חדשים יוכלו לקרוא מראש, לפני שהם מפרסמים סתם ואז שהם יפרסמו עוד הודעה לגבי למה מחקו את ההודעה שלי וכדומה לזה. כי אני רואה שעדיין מפרסמים נושאים בקשר לערוץ הילדים, שכל מי שהיה קורא את הכללים מראש היה מבין שזה לא רלוונתי לאתר.

שמעון 06-01-2011 18:03

יונתן
מי שלא יודע לקרוא נהלים , יש לו בעיה.
הודעה נמחקת או יותר נכון הנושא נמחק ,כי כמו שאמרת, הוא לא רלוונטי לאתר.
הודעות מסוג זה נמחקות ללא שום הודעה מראש. אלא אם כן הן קשורות באופן עקיף לתקופות בהן עוסק האתר , דהיינו תקופת שידורי הערוץ הראשון והלימודית עד שנת 92 ערב הקמת ערוץ 2.
ולהבא אם אתה נתקל בהודעה כזו שלא קשורה אלינו , אתה מוזמן להשיב כי אין אנו עוסקים בתוכן שכזה או לחילופין לא להתייחס אליה.

כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 22:11.

מערכת פורומים מבוססת על: vBulletin גירסה 3.6.12
זכויות יוצרים ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות © אפי לוי 1998-2013